Справа № 2а-2557/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 року Приморський районний суд м. Одеси суддя Кравчук Т.С.,
розглянувши в скороченому провадженні в м. Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради про зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити дії, перерахунку суми недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 27.04.2010 року по 08.01.2011 року, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка 26.10. 2010р. звернулася до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що вона у зв'язку з народженням дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (далі за текстом Закон) перебуває на обліку у відповідача. Відповідачем, як органом, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, відповідно до Закону була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. В обґрунтування вимог позивач посилається на те, що згідно із ст.43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі не меншому встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, але відповідач не в повному обсязі здійснював виплату допомоги, а тому просила визнати протиправними дії та зобов’язати Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради (далі за текстом Департамент) здійснити перерахунок та виплату допомоги в розмірі 12529,1 гривень.
Ухвалою суду від 28.10.2010 року позовні вимоги позивачки, в зв’язку з пропуском строку звернення до суду, були залишені без розгляду в частині вимог по ІНФОРМАЦІЯ_1 року по 26.04.2010 року.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановивши факти та відповідні до них правовідносини, прийшов до наступного висновку.
Матеріалами справи встановлено , що позивачка ІНФОРМАЦІЯ_1 року народила дитину ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження, та перебуває обліку у відповідача. З положення про ДПСП вбачається, що на зазначений орган було покладено такі ж самі функціональні обов’язки, які виконувало УПСЗН в тому числі і вирішення питання про виплату допомоги при народженні та догляду за дитиною до досягнення трирічного віку. Як було роз’яснено п.9 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України ?ро практику застосування адміністративними судами окремих положень КАС України під час розгляду адміністративних справ”..... якщо під час розгляду адміністративної справи буде встановлено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується, припинили свою діяльність, то в такому випадку суду необхідно залучити до участі у справі їх правонаступників. У випадку ж відсутності правонаступників суду необхідно залучити до участі у справі орган, до компетенції якого належить вирішення питання про усунення порушень прав, свобод чи інтересів позивача. Отже, незважаючи на створення Одеською міською радою ДПСП, як нового органу без правонаступництва, суд вважає, що саме ДПСП є належним відповідачем по виниклим правовідносинам та повинен відповідати по пред’явленому позову.
УПСЗН призначило та проводило нарахування в 2008 році державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, передбаченому Законами України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" як різницю між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 90 гривень для незастрахованих осіб та не менш як 23% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб.
У відповідності до ст.43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" допомога по догляду за дитиною надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Розділом 9 "Прикінцевих положень" цього Закону передбачено:
до приведення законів України та Інших нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом закони України та Інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону;
до стабілізації економічного становища в Україні розмір витрат, передбачених ст.43 цього Закону, визначається Верховною Радою України щороку, виходячи з рівня забезпечення прожиткового мінімуму одночасно з встановленням розміру страхових внесків з поступовим наближенням виплат до прожиткового мінімуму.
Підпунктом 7 пункту 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року №107-VI частину першу статті 15 викладено в такій редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різницю між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень";
Підпунктом 8 пункту 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" пункт 3 розділу VIII "Прикінцевих положень" Закону України ?ро державну допомогу сім’ям з дітьми” викладено у такій редакції: "3. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різницю між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року - 75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців".
Вказані положення Законів України "Про Державний бюджет України та 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року №107-VI не змінювалися, неконституційними не визнавались, отже є чинними, а тому відповідні позовні вимоги позивачки є безпідставними та такими, що не ґрунтуються на законодавстві, а тому задоволенню не підлягають.
Не підлягають задоволенню і позовні вимоги щодо зобов’язання призначити та сплачувати щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на майбутнє, оскільки рішення суду не може забезпечувати охорону порушених, невизнаних або оспорюваних прав на майбутнє з урахуванням можливих змін в діючому законодавстві, яке регулює виникле спірне питання.
Керуючись ст. ст. 2, 6-12, 71, 160-163, 122 КАС України, –
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради про зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити дії, перерахунку суми недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 27.04.2010 року по 08.01.2011 року, – відмовити в повному обсязі.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2557/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Кравчук Тетяна Станіславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.03.2016
- Дата етапу: 02.03.2016
- Номер:
- Опис: пенсія
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2557/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Кравчук Тетяна Станіславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.10.2010
- Дата етапу: 28.10.2010