Справа № 2 –2400 / 10
Категорія № 40
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.09.2010 р. Нахімовський районний суд м. Севастополя в складі :
головуючого судді - Єзерського П.А.
при секретарі - Тишенко М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні власністю, шляхом зняття з реєстраційного обліку,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом і просить усунути перешкоди в користуванні жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1, шляхом зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_2, посилаючись на те, що він є власником квартири, проте повністю не може розпоряджатися власністю, оскільки відповідачка в квартирі не проживає, добровільно не знімається з реєстрації. Крім того, він вимушений нести за них додаткові витрати по оплаті за житлово – комунальні послуги.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, повідомлена належним чином через засоби масової інформації. Суд вирішив справу на підставі ч. 4 ст. 169 ЦПК України, при наявності в справі доказів.
З матеріалів справи вбачається, що між сторонами виник спір, який регулюється главою 29 ЦК України „Захист права власності”.
Судом встановлено, що власником квартири АДРЕСА_1, з 17.07.2007 р. є ОСОБА_1 В квартирі крім нього проживає колишній власник ОСОБА_3, яка являється для нього бабкою. 16.12.2008 р. між ОСОБА_3 і ОСОБА_2, був підписаний договір найму житлового приміщення на 3 роки, без оплати за користування. Договір найму житлового приміщення був зареєстрований в «РЕП - 10».
Згідно ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Як встановив суд, з початку укладення договору ОСОБА_2 фактично проживала по іншому адресу, найнятим приміщенням не користувалася, була тільки зареєстрована, її особисті речі в квартирі відсутні, витрати по оплаті за наймане приміщення не несла. З позивачем ніяких угод не складала
При таких обставинах суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог ОСОБА_1, оскільки своїми діями, не знімаючись з реєстраційного обліку, відповідачка чинить перешкоди позивачу повністю розпоряджатися власністю.
На підставі ст. 391 ЦК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 224 - 226, 228, 233 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Усунути перешкоди в користуванні квартирою АДРЕСА_1, ОСОБА_1, шляхом зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_2, з квартири АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Севастополя, через Нахімовський райсуд м. Севастополя. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Нахімовського районного
суду міста Севастополя Єзерський П.О.