Код суду 2023
Справа № 2 – 3897/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.12.2010 року Куп’янський міськрайонний суд Харківської області
у складі : головуючого – судді Гетьман Л.В.
при секретарі – Кузьміній О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Куп’янську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка, ОСОБА_1, звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказуючи на те, що з відповідачем знаходиться у шлюбі з 17 лютого 1990 року. Шлюб зареєстрований Ківшарівською селищною радою Куп’янського району Харківської області, актовий запис № 24. Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають. Позивачка, посилаючись на те, що між нею та відповідачем шлюбні відносини припинені, примирення неможливе, просить розірвати шлюб. Майнового спору не має.
Позивачка у судове засідання не з’явилась, надавши суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала, зазначивши, що після розірвання шлюбу залишає собі прізвище – ОСОБА_1, яке було взяте під час державної реєстрації шлюбу.
Відповідач у судове засідання не з’явився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення позову не заперечує.
Перевіривши письмові докази по справі, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Так, судом встановлено, що сторони з 17 лютого 1990 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, тобто з вказаного часу мають права та обов?язки подружжя, про що Ківшарівською селищною радою Куп’янського району Харківської області зроблений актовий запис № 24.
Шлюбно-сімейні відносини між сторонами припинені, по причині відсутності взаємоповаги та взаєморозуміння один до одного. Примирення не можливе. Майнового спору не має.
При таких обставинах подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, що мають істотне значення, і на підставі ст. 112 Сімейного Кодексу України, шлюб між позивачкою і відповідачем підлягає розірванню.
Визнання відповідачем пред?явленого позову не суперечить закону, не порушує права та інтереси інших осіб.
Відповідно до ч. 8 ст. 235 ЦПК України, прізвище позивачки після розірвання шлюбу залишається ОСОБА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 57, 61, 88, 235 ч. 8, 294, 296 ЦПК України, ст. ст. 110, 112, 114, 180, 181 Сімейного Кодексу України, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 17.02.1989 року відділом реєстрації цивільного стану Куп’янського міськвиконкому Харківської області, актовий запис за № 24 - розірвати.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище – ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Куп’янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10 – ти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
Куп’янського міськрайонного суду
Харківської області Л.В. Гетьман