ВИРОК
іменем України
13 грудня 2010 року Справа № 1-120 / 10
Горностаївський районний суд Херсонської області
в складі судді Посунько Г.А.
при секретарі Бортнюк Л.М.
з участю прокурора Нікітіна В.С.
адвокатів ОСОБА_1,
ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Горностаївка Херсонської області кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, громадянина України, одруженого, освіта – повна загальна середня, голови фермерського господарства “Граф”, раніше не судимого,
за ч.1 ст.388 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3, будучи достовірно обізнаним про те, що ухвалою Горностаївського районного суду Херсонської області від 24 грудня 2008 року йому заборонено використовувати автомобіль KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, а також про те, що актом опису й арешту майна АА № 652137 від 04 лютого 2009 року головним державним виконавцем ВДВС Горностаївського РУЮ вказаний автомобіль був описаний, арештований та переданий йому на відповідальне зберігання за місцем його проживання по АДРЕСА_1, 20 квітня 2010 року ОСОБА_3 умисно, всупереч встановленого обмеження, в особистих інтересах виїхав на автомобілі KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, в смт.Горностаївка Херсонської області, де передав управління вказаним автомобілем іншій особі, разом з якою поїхав в м.Запоріжжя, звідки через Дніпропетровську область повернувся додому 21 квітня 2010 року.
Підсудний ОСОБА_3 винним себе не визнав та пояснив , що ухвалою Горностаївського районного суду Херсонської області накладена заборона на використання його автомобіля “КІА CARNIVAL ”. Державним виконавцем ВДВС Горностаївського РУЮ автомобіль був опечатаний, хоча він не підписував акту опису й арешту майна від 04 лютого 2009 року. Після накладення заборони використання він жодного разу не користувався своїм автомобілем “КІА CARNIVAL ”. 20 квітня 2010 року він дійсно їздив в м.Запоріжжя в апеляційний господарський суд для участі в судовому засіданні разом зі своїм адвокатом ОСОБА_2 Вони їздили на автомобілі “Мерседес” чорного чи темно-синього кольору, водієм автомобіля був знайомий його адвоката ОСОБА_4 На зворотній дорозі їхній автомобіль зупинили працівники ДАІ, оскільки ОСОБА_4 перевищив встановлені обмеження швидкості руху. Він надав працівникам ДАІ документи водія ОСОБА_5, які на той час були в нього, та документи на свій автомобіль “КІА CARNIVAL ”, які він постійно носив із собою разом з іншими документами. Він попросив працівників ДАІ скласти всі матеріали по факту адміністративного правопорушення на ОСОБА_5 та на його автомобіль, щоб ОСОБА_4 не платив штраф, адже останній вчинив правопорушення з його вини, бо вони їхали у його справі. Він вирішив сам заплатити штраф, але у нього на той момент не було грошей. Працівники ДАІ перевірили його автомобіль по базі, після чого їх відпустили. За фактом перевищення швидкості протокол про адміністративне правопорушення не складався. Згодом він дізнався, що постанова в справі про адміністративне правопорушення винесена відносно ОСОБА_5 Він не домовлявся з ОСОБА_5 про поїздку в м.Запоріжжя. 20 квітня 2010 року ОСОБА_5 не їздив з ним в м.Запоріжжя.
Вина підсудного підтверджується зібраними у справі доказами в їх сукупності.
Так, свідок ОСОБА_6 пояснив , що 20 квітня 2010 року ОСОБА_7 йому повідомила, що ОСОБА_3 їздив у м.Запоріжжя на своєму автомобілі “КІА CARNIVAL ”, який знаходиться під арештом. ОСОБА_7 попросила його постояти біля будинку ОСОБА_3 і подивитись коли та на якому автомобілі підсудний приїде додому. В той же день близько 21.00 години на своєму автомобілі він та ОСОБА_8 приїхали до будинку ОСОБА_3, де зупинились на перехресті вулиць Калініна та Веселої, що на відстані приблизно 150 метрів від двору ОСОБА_3 На цьому місці вони простояли до 05.00 години ранку, але ОСОБА_3 не дочекались. Після п’ятої години вони від’їхали з того місця та почали рухатись в сторону смт.Горностаївка по вулиці Горностаївській. В цей час в дзеркало заднього виду вони побачили автомобіль ОСОБА_3 “КІА CARNIVAL ”, який повертав на вулицю Веселу в сторону будинку підсудного. Хто знаходився в автомобілі та хто був за кермом він не бачив, так як вікна автомобіля ОСОБА_3 затемнені.
Свідок ОСОБА_8 пояснив , що 20 квітня 2010 року ОСОБА_6 попросив його поїхати разом з ним до двору ОСОБА_3, щоб на прохання ОСОБА_7 перевірити, чи дійсно підсудний їздить на арештованому судом автомобілі “КІА CARNIVAL ”. В той же день близько 21.00 години вдвох з ОСОБА_6, на автомобілі останнього, вони зупинились неподалік від двору ОСОБА_3 на перехресті вулиць Весела та Калініна в с.Каїри Горностаївського району Херсонської області, де простояли до 05.00 години ранку, але ОСОБА_3 не дочекались. Коли вони почали від’їжджати, то у дзеркалі заднього виду побачили автомобіль підсудного “КІА CARNIVAL ”, який рухався по вулиці Горностаївській та повернув на вулицю Веселу, що в напрямку до вулиці Степової, де знаходиться будинок ОСОБА_3 Хто знаходився в автомобілі та хто був за кермом він не бачив, так як вікна в автомобілі затемнені.
Свідок ОСОБА_7 пояснила , що 20 квітня 2010 року вона їздила в Запорізький апеляційний господарський суд, де приймала участь у розгляді господарської справи. У тому судовому засіданні приймав участь також ОСОБА_3 Судове засідання закінчилось близько 10.00 годин. Вона виїхала з м.Запоріжжя приблизно о 11.00 годині, а ОСОБА_3 залишився біля суду. В той же день близько 13.00 годин, коли вона поверталась додому і знаходилась в районі смт.Кам’янка –Дніпровська Запорізької області, колишній адвокат підсудного ОСОБА_9 по мобільному телефону повідомив їй, що бачив, як в районі смт.Томаківка Дніпропетровської області працівники ДАІ зупинили ОСОБА_3 на автомобілі “КІА CARNIVAL ”, останній стояв біля автомобіля та показував якісь документи. Приблизно через 15 хвилин після цієї розмови по мобільному телефону начальник МВ РЕР смт.Горностаївка Херсонської області ОСОБА_10 повідомив їй, що в районі смт.Томаківка Дніпропетровської області ОСОБА_3 їздить на автомобілі “КІА CARNIVAL ”. В той же день близько 17.00 – 18.00 годин вона разом зі своїм чоловіком ОСОБА_11 поїхала в Горностаївський РВ УМВС України в Херсонській області, де чоловік написав заяву з приводу незаконного використання ОСОБА_3 автомобіля “КІА CARNIVAL ”. Пізніше вона попросила ОСОБА_6 та ОСОБА_8 постояти біля будинку ОСОБА_3, щоб подивитись, коли та з ким той приїде додому. Вранці наступного дня ОСОБА_6 їй сказав, що 21 квітня 2010 року близько 05.00 годин він з ОСОБА_8 бачив, як автомобіль “КІА CARNIVAL ” заїхав в гараж ОСОБА_3, хто керував автомобілем ОСОБА_6 не бачив. Вранці 21 квітня 2010 року пройшов дощ, а близько 07.30 – 08.00 годин вона особисто під’їжджала до будинку ОСОБА_3, де біля гаражу бачила чіткі сліди від протекторів шин автомобіля.
Свідок ОСОБА_11 пояснив , що 20 квітня 2010 року його дружина ОСОБА_7 їздила в Запорізький апеляційний господарський суд для участі в судовому засіданні в господарській справі. У тому судовому засіданні приймав участь і ОСОБА_3 Дружина його повідомила, що в районі с.Томаківка Дніпропетровської області працівники ДАІ зупинили ОСОБА_3 на автомобілі “КІА CARNIVAL ”. В той же день близько 18.00 годин він з дружиною поїхав в Горностаївський РВ УМВС України в Херсонській області, де він написав заяву з приводу незаконного використання ОСОБА_3 автомобіля “КІА CARNIVAL ”.
Свідок ОСОБА_12 пояснив , що він працює головним державним виконавцем ВДВС Горностаївського РУЮ. 24 грудня 2008 року Горностаївський районний суд виніс ухвалу про заборону фермерському господарству “Граф” в особі голови ОСОБА_3 проводити будь-які відчуження рухомого майна, набутого вказаним господарством в період спільної діяльності з ОСОБА_11, а саме : використовувати, знімати з обліку та здійснювати перереєстрацію в МРЕВ ДАІ автомобіль “КІА CARNIVAL ”, державний номерний знак НОМЕР_1, а також відчужувати нерухомість в с.Каїри. Вказану ухвалу разом з виконавчим листом суд надіслав до ВДВС Горностаївського РУЮ. На підставі зазначених документів 09 січня 2009 року він виніс постанову про відкриття виконавчого провадження, копію вказаної постанови він поштою рекомендованим листом з повідомленням надіслав ОСОБА_3 У січні місяці 2009 року він направив листа до Горностаївського районного суду з проханням роз’яснити порядок виконання рішення суду в частині, що стосується автомобіля. 21 січня 2009 року суд виніс ухвалу, якою роз’яснив, що під забороною використання автомобіля слід розуміти накладення арешту на автомобіль з обмеженням права користуватися ним з послідуючим вилученням та передачею автомобіля на зберігання іншим особам. 26 січня 2009 року автомобіль ОСОБА_3 був затриманий та проведено його опис, але акт опису й арешту майна ОСОБА_3 категорично відмовився підписувати, тому в той день не було проведено відповідних виконавчих дій. Далі, 04 лютого 2009 року він знову виїхав в с.Каїри Горностаївського району Херсонської області для накладення арешту на вказаний автомобіль. Приїхавши до ОСОБА_3, який проживає в АДРЕСА_1, він повідомив підсудному, що приїхав накласти арешт на автомобіль згідно ухвали Горностаївського районного суду. При цьому він показав ОСОБА_3 зазначену ухвалу суду. За декілька днів до цього у приміщенні ВДВС він ознайомив ОСОБА_3 з матеріалами виконавчого провадження та із вказаною ухвалою Горностаївського районного суду. Автомобіль “КІА CARNIVAL ” знаходився у гаражі, який розташований в дворі ОСОБА_3 Він разом з двома понятими ОСОБА_13 та ОСОБА_14, яких запросив ОСОБА_3, оглянув автомобіль та опечатав його паперовими контрольними талонами з відбитками гербової печатки ВДВС Горностаївського РУЮ. Ключі від автомобіля та технічні документи він не вилучав. Він особисто роз’яснив ОСОБА_3 усно та зазначив в акті, що автомобіль заборонено будь-яким способом відчужувати і користуватися ним. Він особисто роз’яснив ОСОБА_3 наслідки невиконання вимог закону щодо заборони використання автомобіля “КІА CARNIVAL ”. Після цього він дав ОСОБА_3 на підпис акт опису та арешту майна. Підсудний, як боржник та як особа, якій передано автомобіль на збереження, власноручно підписав акт, без будь-яких заперечень. Копію акту він передав ОСОБА_3, після чого поїхав звідти. У квітні місяці 2009 року він їздив до ОСОБА_3 разом з представником банку “Аваль” ОСОБА_15, щоб останній зміг у його присутності перевірити наявність арештованого автомобіля “КІА CARNIVAL ” на місці, так як цей автомобіль перебував у заставі в банку Аваль. На час перевірки автомобіль стояв на місці, ніяких зауважень не було. ОСОБА_15 попередив, що для банку потрібно буде сфотографувати салон автомобіля ОСОБА_3, тому необхідно буде переопечатати автомобіль. Він запросив ОСОБА_14 та ОСОБА_13, щоб при переопечатуванні автомобіля були ті самі поняті, що й при здійсненні виконавчих дій. Після перевірки він переопечатав автомобіль паперовими контрольними талонами з відбитками гербової печатки ВДВС Горностаївського РУЮ. 28 квітня 2009 року виконавче провадження було закрито, так як ухвала суду фактично була виконана. Оскільки стягувач не клопотав про вилучення вказаного автомобіля у ОСОБА_3 і акт опису та арешту майна не оскаржувався, то автомобіль “КІА CARNIVAL ” не вилучався, на зберігання іншим особам не передавався.
Свідок ОСОБА_14 пояснив , що наприкінці 2008 року чи на початку 2009 року (він точно не пам’ятає) на прохання ОСОБА_3 він та його рідний брат ОСОБА_13 приїхали до будинку підсудного. Там в гаражі державний виконавець ВДВС Горностаївського РУЮ ОСОБА_12 описував та накладав арешт на автомобіль підсудного “КІА CARNIVAL ”. ОСОБА_12 хотів забрати цей автомобіль з гаражу, але ОСОБА_3 не дав. Про арешт автомобіля в їхній присутності ОСОБА_12 склав акт, який вони з братом підписали. Цим актом був опечатаний та арештований автомобіль ОСОБА_3 “КІА CARNIVAL ”, підсудному заборонили використовувати автомобіль. Далі, навесні 2009 року він, його брат ОСОБА_13, державний виконавець ОСОБА_12. та представник банку “Аваль” ОСОБА_15 поїхали до будинку ОСОБА_3 по вулиці Степовій в с.Каїри Горностаївського району Херсонської області, щоб перевірити збереження автомобіля підсудного. Його та його брата підсудний не пустив у свій гараж, туди зайшли тільки ОСОБА_12 та ОСОБА_15 Вони переопечатали автомобіль та склали акт, який вони з братом підписали. Відразу після цього вони всі разом повернулись в смт.Горностаївка.
Свідок ОСОБА_13 пояснив , що в січні місяці чи в лютому місяці 2009 року ОСОБА_3 по телефону попросив його та його брата ОСОБА_14 приїхати до нього додому та підтримати його, так як в нього хотіли забрати його автомобіль “КІА CARNIVAL ”. Він та його брат ОСОБА_14 приїхали до ОСОБА_3, де державний виконавець ОСОБА_12. описував автомобіль підсудного. В їхній присутності ОСОБА_12 склав акт опису й арешту майна, він підписав цей акт, а також поставив свій підпис на паперові стрічки з печатками виконавчої служби, якими опечатали автомобіль. Після цього працівники виконавчої служби поїхали звідти, а він з братом ще трохи затримались у ОСОБА_3 Підсудний їм розповів, що йому заборонили користуватись його автомобілем “КІА CARNIVAL ”. Вдруге вони з братом їздили до ОСОБА_3 навесні 2009 року на прохання керуючого Горностаївського відділення банку “Аваль” ОСОБА_15, який нібито дізнався, що ОСОБА_3 використовує автомобіль “КІА CARNIVAL ”, тому цю інформацію треба було перевірити. До ОСОБА_3 поїхали : він, ОСОБА_14, ОСОБА_12 та ОСОБА_15 На той час його відносини з підсудним зіпсувались, тому ОСОБА_3 не пустив його та його брата в гараж, вони вдвох залишились на вулиці, а ОСОБА_12 та ОСОБА_15 пішли в гараж оглядати автомобіль. ОСОБА_12 зірвав паперові стрічки, щоб оглянути салон автомобіля підсудного. Був складений акт, на якому вони з братом поставили свої підписи. Також вони розписались на чотирьох паперових стрічках, які ОСОБА_12 наклеїв на автомобіль.
Свідок ОСОБА_5 пояснив , що 19 квітня 2010 року йому подзвонив ОСОБА_3 та попросив наступного дня повезти його в м.Запоріжжя на його автомобілі. 20 квітня 2010 року між 05.00 та 06.00 годиною ОСОБА_3 під’їхав до нього додому на своєму автомобілі “КІА CARNIVAL ”. В автомобілі знаходився якийсь невідомий чоловік, як він зрозумів пізніше - то був адвокат. ОСОБА_3 передав йому кермо свого автомобіля, а сам сів на переднє пасажирське сидіння. Він сів за кермо та виїхав з смт.Горностаївка. До м.Запоріжжя вони їхали по автодорозі “Кам’янка Дніпровська - Каховка”. У м.Запоріжжі вони зупинились біля житлових будинків, ОСОБА_3 з тим чоловіком кудись пішли. На зворотній дорозі автомобілем також керував він. В районі с.Томаківка Дніпропетровської області він перевищив встановлені обмеження швидкості руху, у зв’язку з чим їх зупинили працівники ДАІ. На їхню вимогу він надав свої документи водія, а ОСОБА_3 надав документи на автомобіль “КІА CARNIVAL ”. За перевищення швидкості працівники ДАІ склали відносно нього протокол та винесли постанову про адміністративне правопорушення, які він підписав особисто та отримав їхні копії. В цей час ОСОБА_3 розмовляв з одним із працівників ДАІ, але він не чув їхньої розмови. Це тривало близько 30 хвилин. Далі працівники ДАІ дозволили їм продовжити рух. В районі смт.Велика Лепетиха Херсонської області чоловік, який їздив з ними, пересів у автомобіль “Мерседес”, що чекав на нього. Далі вони з ОСОБА_3 поїхали удвох. Коли вони під’їхали до його дому, ОСОБА_3 пересів за кермо свого автомобіля і кудись поїхав, а він залишився дома.
Свідок ОСОБА_16 пояснив , що він працює інспектором ДПС відділення ДАІ Томаківського району Дніпропетровської області. 20 квітня 2010 року він разом з інспектором ДПС ОСОБА_17. здійснював контроль за дорожнім рухом на вулиці Міжколгоспбудівельній в смт.Томаківка Дніпропетровської області. В той день о 11.50 годин інспектором ДПС ОСОБА_17. був зупинений автомобіль “КІА CARNIVAL ”, державний номерний знак НОМЕР_1, за перевищення швидкості. Під час перевірки було встановлено, що в автомобілі знаходилось троє чоловіків: водій – ОСОБА_5, на передньому пасажирському сидінні знаходився чоловік, який представився головою фермерського господарства “Граф” ОСОБА_3, на задньому пасажирському сидінні знаходився третій чоловік, який своїх анкетних даних не називав - говорив, що він адвокат. Документи для перевірки (водійське посвідчення, технічний паспорт на автомобіль, талон попереджень та путівний лист) надав водій автомобіля ОСОБА_5 Згідно технічного паспорту автомобіль “КІА CARNIVAL ” належав фермерському господарству “Граф”. Даний автомобіль був зупинений у зв’язку з тим, що водій здійснив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП, тобто перевищив встановлені обмеження швидкості руху. За даним фактом він склав протокол про адміністративне правопорушення відносно водія ОСОБА_5 Потім він з інспектором ДПС ОСОБА_17. перевірили відповідність номерів вузлів та агрегатів автомобіля записам реєстраційних документів та обліку Національної бази України “АІПС - Автомобіль”. В ході перевірки було встановлено, що автомобіль “КІА CARNIVAL ”, державний номерний знак НОМЕР_1, в Національній базі України “АІПС – Автомобіль” на обліку не значиться. Інспектор ДПС ОСОБА_17. зателефонував в чергову частину УДАІ Дніпропетровської області, де черговий надав їм номер телефону начальника Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області, так як ОСОБА_3 стверджував, що автомобіль куплений у кредит і перебуває на обліку в Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області. Він особисто зателефонував начальнику Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області, назвав йому номер та марку автомобіля, який ними перевірявся, на що останній підтвердив, що даний автомобіль дійсно перебуває на обліку в Горностаївському МРЕВ ДАІ. Впевнившись, що підстав для подальшого затримання даного автомобіля не має, вони його відпустили. Приблизно через дві години після цього на його мобільний зателефонував начальник Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області та повідомив, що відносно вказаного автомобіля винесена ухвала Горностаївського районного суду Херсонської області про заборону його використання, копію якої буде вислано на телефон-факс Томаківського відділення ДАІ. Вони продовжили патрулювання на даній території. Приблизно через дві години інспектору ДПС ОСОБА_17. зателефонувала секретар їхнього відділення ДАІ та повідомила, що на їхню адресу факсом надійшли документи з Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області стосовно автомобіля “КІА CARNIVAL ”. З даними документами вони ознайомились в кінці їхньої зміни. На момент перевірки їм не було відомо про те, що на автомобіль “КІА CARNIVAL ”, державний номерний знак НОМЕР_1, судом було накладено обмеження на його експлуатацію. Дані обставини їм стали відомі лише після того, як автомобіль поїхав. Водій та власник автомобіля про заборону його використання їм нічого не повідомили.
Свідок ОСОБА_17. пояснив , що він працює інспектором ДПС відділення ДАІ з ОАТ Томаківського району Дніпропетровської області. 20 квітня 2010 року о 11.50 годин на вулиці Міжколгоспбудівельній в смт.Томаківка Дніпропетровської області ним був зупинений автомобіль “КІА CARNIVAL ”, державний номерний знак НОМЕР_1, у зв’язку з тим, що водій даного автомобіля перевищив встановлені обмеження швидкості руху. В автомобілі знаходилось троє чоловіків : водій – ОСОБА_5, на передньому пасажирському сидінні знаходився чоловік, який представився як голова фермерського господарства “Граф” ОСОБА_3, на задньому пасажирському сидінні знаходився третій чоловік, який своїх анкетних даних не назвав - представився адвокатом. Документи для перевірки надав водій автомобіля ОСОБА_5 Згідно технічного паспорту автомобіль “КІА CARNIVAL ” належав фермерському господарству “Граф”. Водій ОСОБА_5 та пасажир ОСОБА_3 сказали, що знаходяться на території Дніпропетровської області по службовим справам у відрядженні. Даний автомобіль був зупинений у зв’язку з тим, що водій вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП, а саме : перевищив встановлені обмеження швидкості руху. За цим фактом відносно ОСОБА_5 був складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП. Потім він перевірив відповідність номерів вузлів та агрегатів автомобіля записам реєстраційних документів, а також обліку Національної бази України “АІПС - Автомобіль”. В ході перевірки було встановлено, що автомобіль “КІА CARNIVAL ”, державний номерний знак НОМЕР_1, в Національній базі України “АІПС – Автомобіль” на обліку не значиться. Після цього він зателефонував до чергової частини УДАІ Дніпропетровської області, де черговий надав йому номер телефону начальника Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області, так як ОСОБА_3 стверджував, що автомобіль куплений у кредит та перебуває на обліку в Горностаївському МРЕВ ДАІ Херсонської області. Інспектор ДПС ОСОБА_16 зателефонував начальнику Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області та назвав йому номер і марку автомобіля, який ними перевірявся. Начальник Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області підтвердив, що автомобіль КІА CARNIVAL , державний номерний знак НОМЕР_1, дійсно перебуває на обліку в Горностаївському МРЕВ ДАІ Херсонської області. Впевнившись, що підстав для подальшого затримання даного автомобіля не має, вони відпустили його. Через деякий час на телефон ОСОБА_18 зателефонував начальник Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області та повідомив, що відносно вказаного автомобіля винесено ухвалу Горностаївського районного суду Херсонської області про заборону його використання, ухвалу він надішле на телефон-факс відділення ДАІ по обслуговуванню Томаківського району Дніпропетровської області. Вони продовжили патрулювання на даній території. Приблизно через дві години зателефонувала секретар їхнього відділення ДАІ та повідомила, що на їхню адресу факсом надійшли документи з Горностаївського МРЕВ ДАІ Херсонської області стосовно автомобіля “КІА CARNIVAL ”. З даними документами вони ознайомились в кінці їхньої зміни. На момент перевірки їм не було відомо про те, що на автомобіль “КІА CARNIVAL ”, державний номерний знак НОМЕР_1, судом було накладено обмеження на його експлуатацію. Дані обставини їм стали відомі лише після того, як автомобіль поїхав. Водій та власник автомобіля про заборону його використання їм нічого не повідомили.
Свідок ОСОБА_15 пояснив , що він працює начальником Горностаївського відділення акціонерного товариства Райффайзен банк Аваль. В листопаді місяці 2006 року АТ Райффайзен банк Аваль видало фермерському господарству Граф кредит на придбання автомобіля КІА CARNIVAL . Цей автомобіль був переданий в заставу банку. За правилами кредитування банк повинен не менше двох раз на рік проводити перевірку цього заставленого майна. Останні перевірки проводились 23 квітня 2009 року, 23 листопада 2009 року та у квітні місяці 2010 року. Так, 23 квітня 2009 року потрібно було провести чергову перевірку заставленого майна. Оскільки було відомо, що автомобіль арештований та опечатаний працівниками ВДВС Горностаївського РУЮ, то він звернувся до них для узгодження своєї перевірки. При перевірці разом з ним були присутні представник ВДВС Горностаївського РУЮ ОСОБА_12, а також ОСОБА_14 та ОСОБА_13 В ході перевірки він та ОСОБА_12 оглянули автомобіль підсудного – автомобіль знаходився в гаражі за місцем проживання ОСОБА_3, був опечатаний, ознак використання автомобіля не було видно. На підтвердження перевірки йому потрібно було зробити фотографії автомобіля, в тому числі салону, тому ОСОБА_12 зняв паперові стрічки, якими був опечатаний автомобіль, він зробив фотографії, відразу після чого ОСОБА_12 знову опечатав автомобіль, наклеївши нові паперові стрічки. 23 листопада 2009 року та у квітні місяці 2010 року він їздив на перевірку автомобіля підсудного разом з представниками служби безпеки АТ Райффайзен банк Аваль. Під час всіх перевірок він бачив автомобіль підсудного, суттєвих змін на автомобілі не відбулось. В квітні місяці 2010 року було досить помітно, що на колесах з’явився бруд, якого раніше не було.
Свідок ОСОБА_10 пояснив , що він працює начальником МВ РЕР смт.Горностаївка Херсонської області. 20 квітня 2010 року близько 12.00 годин йому зателефонували з чергової частини УДАІ Дніпропетровської області та попросили підтвердити реєстрацією автомобіля “КІА CARNIVAL”, державний номерний знак НОМЕР_1, що належить фермерському господарству Граф. При цьому йому пояснили, що вказаний автомобіль був зупинений працівниками ДАІ в смт.Томаківка Дніпропетровської області, керував автомобілем ОСОБА_5, голова фермерського господарства Граф ОСОБА_3 знаходився в автомобілі, але по Національній базі АІПС - Автомобіль цей автомобіль не значився. В той час комп’ютерна система не працювала, тому він перевірив реєстрацію автомобіля по ручній картотеці. По телефону він підтвердив реєстрацію вказаного автомобіля та повідомив, що автомобіль перебуває під арештом. В електронному варіанті та по факсу він передав до відділення ДАІ в смт.Томаківка Дніпропетровської області документи про арешт автомобіля “КІА CARNIVAL”, державний номерний знак НОМЕР_1.
Згідно письмових показань свідка ОСОБА_9 (л/с 63-66) 20 квітня 2010 року він повертався з Запорізького апеляційного господарського суду в м.Херсон. На трасі, на відстані приблизно 30 км. від м.Запоріжжя, він бачив автомобіль ОСОБА_3 KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1. Автомобіль підсудного стояв за автомобілем співробітників ДАІ, ОСОБА_3 стояв біля автомобіля співробітників ДАІ. Хто керував автомобілем підсудного та хто знаходився в автомобілі він не знає, так як не зупинявся поруч з ними, а проїжджав мимо. В той же день він по телефону розповів про побачене ОСОБА_7
Згідно письмових матеріалів справи :
- ухвали Горностаївського районного суду Херсонської області від 24.12.2008 року в цивільній справі № 2-320/08 (л/с 7) – фермерському господарству Граф в особі голови ОСОБА_3 заборонено використовувати, знімати з обліку та здійснювати перереєстрацію в МРЕВ РЕР ДАІ смт.Горностаївка Херсонської області автомобіль KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1;
- виконавчого листа № 2-320/08, виданого Горностаївським районним судом Херсонської області 24.12.2008 року (л/с 8) - фермерському господарству Граф в особі голови ОСОБА_3 заборонено використовувати, знімати з обліку та здійснювати перереєстрацію в МРЕВ РЕР ДАІ смт.Горностаївка Херсонської області автомобіль KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1;
- постанови головного державного виконавця ВДВС Горностаївського РУЮ Херсонської області від 09.01.2009 року (л/с 9-10) – відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 2-320, виданого Горностаївським районним судом Херсонської області, та накладено арешт на автомобіль KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1;
- ухвали Горностаївського районного суду Херсонської області від 21.01.2009 року (л/с 13) – під забороною фермерському господарству Граф в особі голови ОСОБА_3 використовувати автомобіль KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, слід розуміти накладення арешту державним виконавцем на вказаний автомобіль з обмеженням права користуватися ним фермерським господарством Граф та ОСОБА_3 з послідуючим вилученням та передачею автомобіля на зберігання іншим особам;
- акту опису й арешту майна АА № 652137 від 04.02.2009 року (л/с 15-16) - головний державний виконавець ВДВС Горностаївського РУЮ Херсонської області описав і наклав арешт на автомобіль KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1. Автомобіль опечатаний печаткою ВДВС Горностаївського РУЮ. На автомобіль встановлені обмеження права користуватися ним : заборонено будь-яке відчуження та користування. Автомобіль прийняв на відповідальне зберігання ОСОБА_3 Про кримінальну або матеріальну відповідальність за розтрату, відчуження, приховування чи підміну автомобіля ОСОБА_3 попереджений;
- договору купівлі-продажу від 14.10.2006 року (л/с 19-21) – ОСОБА_3 купив автомобіль KIA CARNIVAL;
- свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу РСА № 614982 від 07.11.2006 року (л/с 22) – фермерське господарство Граф являється власником автомобіля KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1;
- протоколу огляду від 27.07.2010 року (л/с 43-47) - автомобіль KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, знаходиться в приміщенні гаражу, розташованого на подвір’ї по АДРЕСА_1. На автомобілі на дверях багажника, на стінах дверцят та на кришці капота прикріплені паперові талони, на яких зазначені прізвища понятих ОСОБА_14, ОСОБА_13 та стоять підписи, зазначено Державний виконавець та стоїть підпис, стоїть відбиток гербової печатки ВДВС Горностаївського РУЮ. Талони легко відділяються від поверхні автомобіля;
- витягу з бази даних АІПС адміністративної практики (л/с 133) – 20 квітня 2010 року ОСОБА_5 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП, так як він, керуючи автомобілем KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, який належить фермерському господарству Граф, перевищив швидкість руху на 20 км./год.;
- витягу з Журналу обліку адміністративних правопорушень в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (л/с 134-135) – 20 квітня 2010 року ОСОБА_5 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП, так як він, керуючи автомобілем KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, перевищив швидкість руху;
- висновку судово-почеркознавчої експертизи (л/с 165-177) – підписи від імені ОСОБА_3, розташовані в акті опису й арешту майна АА № 652137 від 04.02.2009 року в графах :
- Описане майно прийняв на відповідальне зберігання, копію акта опису й арешту майна отримав,
- Про кримінальну та матеріальну відповідальність за розтрату, відчуження, приховування чи підміну описаного майна попереджений, про що розписуюсь особисто,
- Копію акта опису й арешту майна отримав:;
- Боржник
виконані ОСОБА_3;
- постанови в справі про адміністративне правопорушення від 20.04.2010 року серії АН № 625380 (матеріали речових доказів по справі) – 20 квітня 2010 року ОСОБА_5 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП за те, що він, керуючи автомобілем KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, перевищив встановлені обмеження швидкості руху.
Дії підсудного кваліфіковано за ч.1 ст.388 КК України за кваліфікуючими ознаками інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт та яке описано, здійснене особою, якій це майно ввірено , так як ОСОБА_3, будучи достовірно обізнаним про те, що ухвалою Горностаївського районного суду Херсонської області від 24 грудня 2008 року йому заборонено використовувати автомобіль KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, а також про те, що актом опису й арешту майна АА № 652137 від 04 лютого 2009 року головним державним виконавцем ВДВС Горностаївського РУЮ вказаний автомобіль був описаний, арештований та переданий йому на відповідальне зберігання за місцем його проживання по АДРЕСА_1, 20 квітня 2010 року ОСОБА_3 умисно, всупереч встановленого обмеження, в особистих інтересах виїхав на автомобілі KIA CARNIVAL, державний номерний знак НОМЕР_1, в смт.Горностаївка Херсонської області, де передав управління вказаним автомобілем іншій особі, разом з якою поїхав в м.Запоріжжя, звідки через Дніпропетровську область повернувся додому 21 квітня 2010 року.
Суд критично оцінює пояснення підсудного ОСОБА_3 щодо невизнання ним своєї вини у вчиненому злочині. Так, на підтвердження своїх пояснень підсудний ОСОБА_3 не надав суду жодного доказу. При цьому, пояснення підсудного повністю спростовуються поясненнями свідків ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_7, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_14, ОСОБА_13, ОСОБА_5, ОСОБА_16, ОСОБА_17., ОСОБА_15, ОСОБА_10, ОСОБА_9 та письмовими матеріалами справи.
Враховуючи викладене суд вважає, що вина ОСОБА_3 у вчинені злочину, передбаченого ч.1 ст.388 КК України, доведена повністю, а заперечення підсудного пов’язані виключно з його наміром уникнути кримінальної відповідальності.
При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину та посередню характеристику ОСОБА_3 за місцем проживання.
Обставин, які пом’якшують покарання, не встановлено.
Обставин, які обтяжують покарання, не встановлено.
Суд вважає, що ОСОБА_3 повинен нести покарання у виді обмеження волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю. Але враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання і вважає можливим відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням.
Згідно ст.81 КПК України речові докази по справі : документи виконавчого провадження з виконання виконавчого листа Горностаївського районного суду № 2-320 від 24.12.2008 року про заборону фермерському господарству Граф проводити будь-які відчуження рухомого майна та документи виконавчого провадження з примусового виконання постанови ДАІ № 625380 від 20.04.2010 року відносно ОСОБА_5 – повернути відділу державної виконавчої служби Горностаївського районного управління юстиції Херсонської області.
Згідно ст.93 КПК України суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_3 судові витрати у вигляді вартості проведеної судово-почеркознавчої експертизи в сумі 1031 грн. 04 коп. (розрахунок – л/с 164).
Керуючись ст.ст.323-324 КПК України, суд
З А С У Д И В :
Визнати ОСОБА_3 винним у вчинені злочину, передбаченого ч.1 ст.388 КК України.
Призначити ОСОБА_3 покарання за ч.1 ст.388 КК України на один рік обмеження волі. Згідно ст.75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на один рік.
Згідно п.3 ч.1 ст.76 КК України зобов’язати ОСОБА_3 повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи.
Речові докази по справі : документи виконавчого провадження з виконання виконавчого листа Горностаївського районного суду № 2-320 від 24.12.2008 року про заборону фермерському господарству Граф проводити будь-які відчуження рухомого майна та документи виконавчого провадження з примусового виконання постанови ДАІ № 625380 від 20.04.2010 року відносно ОСОБА_5 – повернути відділу державної виконавчої служби Горностаївського районного управління юстиції Херсонської області.
Стягнути з ОСОБА_3 витрати за проведення судово-почеркознавчої експертизи в сумі 1 031 грн. 04 коп. на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при Управлінні Міністерства Внутрішніх Справ України в Херсонській області (ОКПО - 25574185, поточний рахунок № 31257272210103 в УДК по Херсонській області, МФО – 852010).
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Херсонської області протягом 15 діб, через Горностаївський районний суд.
Суддя Посунько Г.А.
- Номер: 1-120/2010
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Шполянський районний суд Черкаської області
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.08.2015
- Дата етапу: 06.08.2015
- Номер: 1-120/10
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.09.2015
- Дата етапу: 03.09.2015
- Номер: 1-120/10
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Радехівський районний суд Львівської області
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.09.2015
- Дата етапу: 10.09.2015
- Номер: 1-120/10
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Голосіївський районний суд міста Києва
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.11.2015
- Дата етапу: 02.11.2015
- Номер: 1-в/132/19/17
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Калинівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково;
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.02.2017
- Дата етапу: 07.02.2017
- Номер: 1-120/10
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Жидачівський районний суд Львівської області
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.01.2010
- Дата етапу: 19.08.2016
- Номер: 1/201/4026/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Барський районний суд Вінницької області
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.07.2011
- Дата етапу: 13.07.2011
- Номер: 1/1412/120/10
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Заводський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.05.2009
- Дата етапу: 20.04.2019
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Машівський районний суд Полтавської області
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.11.2010
- Дата етапу: 15.11.2010
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-120/10
- Суд: Ленінський районний суд м. Полтави
- Суддя: Посунько Галина Андріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.01.2010
- Дата етапу: 08.02.2010