Справа № 2-10145/10
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2010 року М. Харків
Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Задорожний М.І. розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Кредитпромбанк» в особі Харківської філії ПАТ «Кредитпромбанк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором та договором поруки,
ВСТАНОВИВ:
Позивачс звернувся з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором та договором поруки.
Відповідно до ст. 112 ЦПК України – сторони мають право письмово визначити територіальну підсудність справи, крім справ, для яких встановлена виключна підсудність.
Відповідно до умов кредитного договору, а саме п.7.4 – спірні питання, які можуть виникнути між банком та позичальником у зв’язку з виконанням даного договору, вирішуються через проведення переговорів. При недосягненні згоди, спір передається на розгляд суду за місцем знаходження банку в порядку, встановленому чииним законодавством України. При розгляді спору в суді за цим договором застосовується чинне законодавтсво України.
Як вбачається з позовної заяви та кредитного договору місцезнаходження позивача м. Київ, бульвар Дружби народів, 38, місце проживання відповідача ОСОБА_2 – АДРЕСА_1, місце проживання відповідача ОСОБА_3 АДРЕСА_2.
Відповідно до ст. 115 ЦПК України, у разі порушення правил підсудності, суддя вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що дана справа за правилами підсудності підпадає під дію ст. 109 ЦПК України, виходячи з чого дана справа не підсудна Дзержинському районному суду м. Харкова суду, а позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд має законні підстави позовну заяву вважати неподаною та повернути її позивачеві.
Керуючись п.4 ч.3 ст.121, ЦПК України.
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Кредитпромбанк» в особі Харківської філії ПАТ «Кредитпромбанк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором та договором поруки повернути позивачеві розяснивши ій, що для вирішення цього спору потрібно звернутись до суду за місцем проживання відповідача.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя
Публічного акціонерного товариства «Кредитпромбанк» в особі Харківської філії ПАТ «Кредитпромбанк» ____________________________________
61072, м. Харків, вул. Тобольська, 42-а
ОСОБА_2
____________________________________
АДРЕСА_1
ОСОБА_3
______________________________________
М. Харків,АДРЕСА_3.
07.07.2010 року
Дзержинський районний суд м. Харкова надсилає копію ухвали від 07.07.2010 року про повернення позовної заяви, для відома.
Додаток: копія ухвали, позовна заява з додатками, квітанція про сплату судового збору в сумі 1700 грн., витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Суддя Дзержинського
районного суду м. Харкова М.І.Задорожний