Судове рішення #12689434

 

     

 

Справа № 2-а-4543/2010  

П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И                                                          

  21 грудня  2010 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі  

головуючої судді Мішуровської С.Т.,  

при секретарі Гримашевич  К.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області  про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,  

  в с т а н о в и в:  

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління ПФУ в Лозівському районі Харківської області, в якому просить визнати протиправним рішення відповідача про відмову їй в перерахунку пенсії з розрахунку 1650,43 грн., зобов’язати відповідача перерахувати їй розмір пенсії із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно застосовується для обчислення пенсії за календарний рік, який передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік, починаючи з травня 2010 року. Позивачка посилається на те, що вона отримує пенсію за віком  в розмірі 1087,43 грн., за загальний стаж роботи (повний) – 54 років 5 місяців 11 днів. Вона  зверталася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії за 24 місяці страхового стажу, але їй було безпідставно відмовлено в перерахунку пенсії, що позивачка вважає неправомірним.  

Сторони в судове засідання не з'явилися, просили слухати справу у їх відсутність.  

Відповідач надав до суду заперечення, з якого вбачається, що він позов не визнав, посилаючись на те, що при призначенні пенсій у 2010 році застосовується показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2009 рік (1650,43 грн.) як це визнано п/п. 2.п.11 Постанови Кабінету  Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 "Деякі питання захисту окремих категорій громадян". Частиною 4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (зі змінами, внесеними Законом України "Про Державний бюджет України  на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України) було передбачено проведення перерахунку пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну добу, в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону зараховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку, що визначався згідно ст.40 Закону"Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року зміни, що внесені до ст.40,42 Закону визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визначені неконституційними, а рішення  щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалось. У зв'язку з цим, перерахунки пенсій проводились відповідно до п.п.3 п.11  ПКМУ України від 28.05. № 530 "Деякі питання захисту окремих категорій громадян". До законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсій у 2009 році проводяться із застосування показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові  внески та яка нараховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91)  

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов до наступного.    

Матеріалами справи встановлено, що позивачка є пенсіонер, знаходиться на обліку  в Управлінні пенсійного фонду України, отримує пенсію за віком з 06.08.2008 року в розмірі 1807 грн.43 коп. та має загальний трудовий стаж понад  54 роки, що підтверджується копією пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1, довідкою відповідача.  

ОСОБА_1, отримуючи пенсію, продовжує працювати, що підтверджується копією трудової книжки та довідкою з місця роботи від 29.11..2010 року.  

Із листа Управління Пенсійного фонду України у Лозівському районі Харківської області від 29.11.2010 року вбачається, що позивачка зверталася з заявою до Управління пенсійного фонду про перерахунок пенсії з урахуванням середньої заробітної плати по народному господарству за 2009 рік.  На звернення позивачки  про здійснення  їй перерахунок пенсії за 24 місяці страхового стажу, які нею відпрацьовано після первинного призначення пенсії, відповідачем було відмовлено.  

Частиною 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон) передбачено проведення перерахунків страхового стажу, набутого після її призначення та з застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року нарахування пенсії, що визначався згідно ст.40 Закону (зі змінами, внесеними Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 28 грудня 2007 року).  

Відповідач при перерахунках позивачу пенсії визначав показник заробітної плати в середньому  на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові  внески у 2010 році відповідно до п/п3 пункту 11 постанови Кабінету міністрів України від 28.05.2008 року № 530 із застосуванням показника заробітної плати в середньому  на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії  за 2007 рік (тобто в розмірі 1197 грн.91 коп.) Рішенням Конституційного суду України від 22 травня 2008 року № 10/2008 були визнані неконституційними зміни, що були внесені до ст.40,42  Закону України.  

Відповідно до вимог п.11 п/п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року встановлено, що у разі, коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу) з якого була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначеного ч.1 ст.40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує перерахунку пенсії  

Отже у даному випадку перерахунок пенсії передує середня заробітна плата, яка склалася по Україні за 2009 рік в розмірі - 1650,43 грн., а не за 2007 рік в розмірі - 1197,91 грн. Якщо пенсіонер, що продовжує працювати набув стажу, достатньо для призначення пенсії відповідно до ч.1 ст.28 Закону, то проводиться за заявою пенсіонера перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії.  

Згідно ч.2 ст.19 та ч.3 ст.22 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані  діяти на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.  

На підставі вищевикладеного, враховуючи, що строк звернення до адміністративного суду за захистом прав встановлений шестимісячний,  відповідно до ст. 99 КАС України,  суд вважає позов ОСОБА_1  підлягає задоволенню частково.  

Суд не стягує з відповідача судові витрати, оскільки позивачем така вимога не заявлена.  

Керуючись ст.ст. 6-19, 158-163 КАС України ст.ст. 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Постановою Кабінету Міністрів України № 530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" від 28 травня 2008 року, Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" суд -  

  В И Р І Ш И В:  

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області  задовольнити частково.  

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Лозівському районі Харківської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії та провести відповідні виплати недоплаченої суми пенсії із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно застосовується для обчислення пенсії за календарний рік, який передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік, починаючи 01 червня 2010 року.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі  апеляційної скарги на рішення  суду протягом десяти днів з дня його проголошення.  

 

СУДДЯ:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація