Справа № 2-1809 / 10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2010 року Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
судді Доброва П.В.,
при секретарі Ємельяненко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Комінтернівське справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
Позивачка звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу 31.03.2010 року.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка послалася на наступне.
09 жовтня 2005 року вона разом з ОСОБА_2 уклали шлюб в виконавчому комітеті Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області, за актовим записом № 28 і проживала шлюбним життям разом з ним.
Шлюб для неї і для відповідача перший.
Від шлюбу в них народився син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Спільне життя з відповідачем не склалося.
З серпня 2009 року шлюбні відносини між нею та відповідачем були фактично припинені та не підтримуються, тому, що за час спільного проживання вони переконалися, що у них немає спільних інтересів.
Через наявність маленької дитини розірвати шлюб в органах РАЦС не є можливим, отже вона вимушена звернутися до суду.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин.
На підставі викладеного суд визнає причини неявки відповідача неповажними. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224-226 ЦПК України.
Заслухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Згідно ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що 09 жовтня 2005 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено шлюб в виконавчому комітеті Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області, за актовим записом № 28.
Шлюб для сторін є першим.
Від шлюбу в сторін народився син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим виконкомом Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області, актовий запис № 28 від 05.06.2006 року.
З серпня 2009 року шлюбні відносини між сторонами були фактично припинені та не підтримуються.
В судовому засіданні позивачка наполягала на своїх позовних вимогах, та просила суд прийняти рішення про розірвання шлюбу.
На підставі ст.104, 105, 110, 112 СК України, керуючись ст. ст. 10, 209, 212, 213, 215, 224 ЦПК України, суд –
вирішив:
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, укладений 09 жовтня 2005 року у виконкомі Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області, актовий запис за №28.
Після розірвання шлюбу місце проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, визначити з матір'ю - ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 8.50 гривень за сплачене державне мито та 30 гривень за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
При видачі сторонам свідоцтв про розірвання шлюбу стягнути з відповідача ОСОБА_2 держмито на користь держави в розмірі 25 гривень, ОСОБА_1 від оплати витрат по розірванню шлюбу звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя (підпис)
КОПІЯ ВІРНА
Суддя:
Секретар:
Рішення вступило в законну силу 14 липня 2010 року.
Суддя:
Секретар:
Оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи № 2-1809/20109 року в Комінтернівському районному суді Одеської області.
Суддя:
Секретар:
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1809/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Добров Павло Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.01.2016
- Дата етапу: 06.01.2016