Справа № 1- 156/2010 року
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2010 року Бориславський міський суд Львівської області
в складі: головуючого – судді Пещука Р.Й.
при секретарі: Стецун І.Т.
з участю прокурора: Павича В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориславі кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Борислава Львівської області, українця, громадянина України, одруженого, з середньою-спеціальною освітою, не працюючого, раніше не судженого, не військовозобов»язаного, прож. АДРЕСА_1 у вчиненні злочину передбаченого ст. 263 ч.2 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 26.08.2010р. в період часу з 17 год. 00 хв. знаходячись біля будинку АДРЕСА_2 знайшов на смітнику ніж, який сховав в ліву кишеню своєї куртки і так без передбаченого законом дозволу та маючи можливість його швидкого використання носив при собі.
27.08.2010р. близько 15 год. ОСОБА_1, без передбаченого законом дозволу, маючи можливість його швидкого використання, продовжував носити при собі в кишені куртки даний ніж, йдучи по вул. Шевченка, по вул. Коваліва, а згодом по вул. Івасюка м. Борислава і близько 18 год. на території Парку культури та відпочинку по вул.Шевченка м. Борислава був затриманий працівниками міліції, котрі при проведенні особистого огляду і лівій кишені його куртки виявили і вилучили вищезазначений ніж, який згідно висновку експерта № 12 від 14 вересня 2010р. виготовлений кустарним способом по типу « мисливські ножі» і являється холодною зброєю колючо-ріжучої дії.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та пояснив, що 26.08.2010р. близько 17 год. знаходячись біля будинку АДРЕСА_2 біля смітника на землі знайшов ніж, схожий на мисливський, який поклав собі в зовнішню кишеню куртки, в якій був одягнений. Після цього, зберігаючи при собі цей ніж, пішов по вул. Коваліва в Парк культури та відпочинку по вул. Шевченка, де залишився ночувати.
27 серпня 2010р. близько 15 год. він разом з ОСОБА_2 пішли в Парк культури та відпочинку по вул. Шевченка в м. Бориславі щоб випити спиртні напитки. Про те, що в кишені у нього є ніж, він нікому не говорив. На території парку вони зупинились біля пенька і там почали розпивати горілку, від якої сп»яніли в результаті чого між ними виникла сварка, вони стали кричати один на одного та висловлюватись нецензурними словами. Незабаром до них підійшли працівники міліції, стали їх заспокоювати та в присутності двох понятих провели поверхневий огляд, під час якого виявили в лівій кишені куртки ніж, який ОСОБА_1 знайшов напередодні біля смітників. Даний ніж був вилучений працівниками міліції а вони були доставлені в приміщення Бориславського МВ ГУ МВСУ у Львівській області для дачі пояснень.
У вчиненому розкаюється та просить його суворо не карати.
Крім повного визнання вини, вина підсудного у вчиненні злочину знайшла своє повне доведення зібраними по справі доказами, зокрема:
перевіреними в судовому засіданні показаннями свідків ОСОБА_3 (а.с. 42); ОСОБА_4 ( а.с. 44); ОСОБА_5 ( а.с. 43) даними ними під час досудового слідства.
висновком експертизи холодної зброї № 12 від 14 вересня 2010р., згідно якого даний ніж виготовлений кустарним способом по типу « мисливські ножі» і являється холодною зброєю колючо-ріжучої дії.
( а.с. 38 - 40)
копіями протоколу, постанови про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП від 27.08.2010р.
( а.с 13-14)
копією протоколу про адміністративне затримання ОСОБА_1 27.08.2010р. в зв»язку з вчиненням ним правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП
( а.с. 51-53)
даними протоколу огляду предметів від 21.09.2010р. згідно якого оглянуто ніж, вилучений у ОСОБА_1
( а.с. 52)
Аналізуючи наведені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про повне доведення вини підсудного ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому злочину.
Дії підсудного суд кваліфікує за ст. 263 ч.2 КК України, так як він вчинив носіння холодної зброї без передбаченого дозволу.
При обранні виду і розміру покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину та особу самого підсудного, який в минулому до кримінальної відповідальності не притягувався та судженим не був, за місцем проживання характеризується позитивно, розкаявся у вчиненому та активно сприяв розкриттю злочину, що є обставиною, що пом’якшує йому покарання.
Обставин, які б обтяжували покарання по даній кримінальній справі суд не вбачає.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що виправлення і перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства і покарання йому слід обрати у вигляді позбавлення волі, з наступним застосуванням ст. 75 КК України.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 263 ч.2 КК України і обрати йому покарання –1 рік позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України засудженого від відбування покарання звільнити з випробуванням, якщо він протягом встановленого судом іспитового строку 1 рік не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов’язки.
На підставі ст. 76 КК України покласти на засудженого обов’язок періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу засудженому до вступу вироку в законну силу залишити без змін – підписку про невиїзд.
Речовий доказ по справі – ніж, який знаходиться на зберіганні в сейфі для зберігання речових доказів Бориславського МВ ГУ МВСУ у Львівській області (а.с. 52) – знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь НДЕКЦ при ГУ МВС України у Львівській області судові витрати по справі в сумі 361 грн. 20 коп.
На даний вирок протягом 15 діб може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області.
Суддя: