Судове рішення #12688299

 Справа № 1- 158/2010 року

В И Р О К

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

26 жовтня  2010 року                                       Бориславський міський суд Львівської області

в складі: головуючого – судді Пещука Р.Й.

при секретарі: Собко О.Я.

з участю прокурора: Рибачук В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориславі кримінальну справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Борислава Львівської області, українця, громадянина України, не одруженого, з незакінченою вищою освітою, не працюючого, раніше не судженого, військовозобов»язаного, прож. АДРЕСА_1  у вчиненні злочину передбаченого ст. 185 ч.1 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 29.08.2010р. в період часу з 16 год. 30 хв. по 18 год. знаходячись в будинку АДРЕСА_1 де він проживає разом з бабцею ОСОБА_2, скориставшись відсутністю ОСОБА_3, яка прийшла провідати його бабцю та перебувала на другому поверсі вище зазначеного будинку, шляхом вільного доступу, таємно викрав з гаманця бежевого кольору, який знаходився у сумочці ОСОБА_3 на першому поверсі вище зазначеного будинку, гроші в сумі 50 євро одним номіналом, чим заподіяв потерпілій ОСОБА_3, згідно довідки про встановлений Національним Банком України станом на 29.08.2010р. курс гривні відносно євро, матеріальної шкоди на суму 505 грн.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та пояснив, що 29 серпня 2010р. близько 16 год. 30 хв. до нього додому прийшла родичка його бабці ОСОБА_3 в той час вдома залишилась мама, він і бабця, яка знаходилась на другому поверсі вище зазначеного будинку. ОСОБА_3 принесла з собою гостинці для бабці. Двері відчинила його мама. ОСОБА_3 роздягнувшись на першому поверсі залишила свою сумочку і мама її відвела на другий поверх до бабці, де вона пробула близько 1-1,5 год. Він весь час знаходився на першому поверсі. Коли ОСОБА_3 знаходилась на другому поверсі то він підійшов до її сумочки та витягнув з сумки гаманець бежевого кольору. Відчинивши його він побачив дві купюри по 50 євро загальною сумою 100 євро. Побачивши дані гроші він вирішив взяти собі одну купюру номіналом 50 євро, так як хотів придбати новий мобільний телефон. Дані гроші він сховав в будинку в серванті нікому нічого не сказавши.

Після того по ОСОБА_3 приїхав онук з донькою та вона поїхала додому, через 30 хв. ОСОБА_3 повернулась вже разом з донькою та повідомила, що коли вона йшла до них в гості то донька ОСОБА_4 дала їй гроші в сумі 100 євро двома купюрами по 50 євро. Він перелякавшись написав їй розписку, що зобов»язується повернути дані кошти. 18.09.2010р. викрадені гроші він потерпілій повернув. У вчиненому щиро розкаюється та просить його суворо не карати.

Крім повного визнання вини, вина підсудного у вчиненні злочину знайшла своє повне доведення зібраними по справі доказами, зокрема:

перевіреними в судовому засіданні показаннями потерпілої ОСОБА_3, яка показала, що 29 серпня 2010р. після обідній час її дочка дала їй 100 євро двома купюрами по 50 євро кожна. Дані гроші вона поклала потерпілій в гаманець бежевого кольору який поклала в сумку потерпілої. Після того, вона разом з внуком ОСОБА_5 та донькою поїхала з дому. Потерпіла поїхала до своєї родички ОСОБА_2, яка проживає по АДРЕСА_1. Прийшовши додому до ОСОБА_2 близько 16 год. 30 хв. вдома були її дочка та онук. Сама ОСОБА_2 знаходилась на другому поверсі вище зазначеного будинку, так як вона не ходяча. Свою сумку вона залишила на першому  поверсі будинку, а саме на кухні, гаманець знаходився в сумці. Пробувши у ОСОБА_2 на протязі 1,5 год. по неї приїхав онук з дочкою та вона поїхала з ними додому. Вдома потерпіла виявила, що в гаманці відсутня одна купюра номіналом 50 євро, а друга купюра була на місці про що вона повідомила дочку та онука. Оскільки крім будинку ОСОБА_2 вона більше ніде не була, то вони сіли в машину і повернулись до ОСОБА_2, де вияснилось, що гроші викрав ОСОБА_1, що він спочатку заперечував у зв»язку з чим вона змушена була звернутись в Бориславський МВ ГУМВСУ у Львівській області.  

18.09.2010р. ОСОБА_1 повернув потерпілій викрадені кошти, претензій до нього немає та просить його суворо не карати.

                                                     ( а.с. 20-21)

перевіреними в судовому засіданні показаннями свідків ОСОБА_5 ( а.с. 23-24); ОСОБА_6 ( а.с. 25-26) даними ними під час досудового слідства.

розпискою ОСОБА_1 про те., що він зобов»язується повернути 50 євро до 04.09.2010р.

                                                         ( а.с. 9)

довідкою Бориславського відділення Львівської обласної дирекції АТ «Райффайзен Банк Аваль»  про курс НБУ євро по відношенню до гривні станом на 29.08.2010р.

                                                   

                                                        ( а.с 42)

Аналізуючи наведені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про повне доведення вини підсудного ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому злочину.

Дії підсудного суд кваліфікує за ст. 185 ч.1 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна.

При обранні виду і розміру покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину та особу самого підсудного, який в минулому до кримінальної відповідальності не притягувався та судженим не був, за місцем проживання характеризується позитивно, розкаявся у вчиненому та активно сприяв розкриттю злочину, що є обставиною, що пом’якшує йому покарання.

Обставин, які б обтяжували покарання по даній кримінальній справі суд не вбачає.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що виправлення і перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства і покарання йому слід обрати у вигляді позбавлення волі, з наступним застосуванням ст. 75 КК України.

Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -

                                                     З А С У Д И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 185 ч.1 КК України і обрати йому покарання – 1 рік позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України засудженого від відбування покарання звільнити з випробуванням, якщо він протягом встановленого судом іспитового строку 1 рік не вчинить нового злочину  та виконає покладені на нього обов’язки.

На підставі ст. 76 КК України покласти на засудженого обов’язок періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу засудженому до вступу вироку в законну силу залишити без змін – підписку про невиїзд.

На даний вирок протягом 15 діб може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області.

Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація