Судове рішення #12687268

  Справа № 2-а-2080/10  

УХВАЛА    

  22 грудня  2010 року суддя Залізничного районного суду м.Львова Палюх Н.М., розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про стягнення суми недоплаченої щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов’язання проведення  перерахунку та виплати щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,  

  ВСТАНОВИВ:    

  ОСОБА_1 16.12.2010 року   звернулася в суд з позовною заявою, в якій просить стягнути із   Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради     суми недоплаченої щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 12248,40 грн. за період 2007р.-2009р. та   зобов’язати   Залізничний відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради провести перерахунок щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку   в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років і проводити її виплату в подальшому в цих розмірах.   Свої позовні вимоги вона мотивує тим, що їй, як особі, що фактично здійснює догляд за донькою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження,  до досягнення нею трирічного віку, відповідно до ст.15 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, щомісячно повинна надаватися грошова допомога у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, проте така протягом 2007-2009р.р. виплачувалася не в повному обсязі. Коли вона  дізналась, що розмір виплаченої допомоги по догляду за дитиною не відповідає вимогам закону, звернулась  до відповідача з вимогою про  перерахунок спірної допомоги та виплату заборгованості по такій, в чому їй було відмовлено.  

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України, спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності розглядаються в порядку адміністративного судочинства.  

  Відповідно до ч.2 ст. 99  КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав свобод чи інтересів.  

Згідно ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов поданий після закінчення строків установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

Оскільки позивачка звернулася з позовом до суду 16.12.2010 року, тобто не в межах встановленого ст.99 КАС України шестимісячного строку, заяви про поновлення пропущеного строку не подала, то позовні вимоги в частині зобов’язання стягнення суми недоплаченої щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 12248,40 грн.  за період 2007р.-2009р. слід залишити без розгляду.  

  В іншій частині позов поданий з дотриманням вимог ст.ст.104-106 КАС України. Підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі в цій частині немає.    

  Відповідно до ч.1 ст.183-2 КАС України в адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень,  дій чи бездіяльності суб'єктів  владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку,  здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни,  інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг застосовується скорочене провадження.  

  Заявлені в позові вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов’язків третіх осіб, тому вважаю за необхідне відкрити скорочене провадження у даній справі.  

  Керуючись ст.ст.17, 18, 23, 99, 100, 107, 183-2 КАС України,-  

 

УХВАЛИВ:    

  Позовні вимоги ОСОБА_1  до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про стягнення суми недоплаченої щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 12248,40 грн.   за період 2007р.-2009р.   -   залишити без розгляду.  

Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про зобов’язання проведення  перерахунку та виплати щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку   в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років   .    

Копію ухвали невідкладно направити  відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.  

Запропонувати відповідачу в десятиденний строк з дня одержання зазначених документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову до канцелярії Залізничного районного суду м.Львова.  У разі неподання заперечення справа буде розглянута не пізніше трьох днів з дня закінчення строку для його подання.  

Справа буде розглянута суддею одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.  

Копію ухвали надіслати сторонам.    

Ухвала в частині залишення позовних вимог без розгляду може бути оскаржена протягом п’яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.  

В іншій частині позовних вимог ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає, проте може бути  оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності  протягом п’яти днів з дня її отримання.  

 

Суддя:            

  Оригінал ухвали.  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація