С права № 2-5892/2010
Категорія № 45
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2010 року Богунський районний суд міста Житомира у складі:
головуючого судді - Полонець С.М.,
при секретарі – Зінчук М.М.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 26.10.2002р. вона уклала шлюб з відповідачем, зареєстрований міським відділом реєстрації актів громадянського стану Житомирського обласного управління юстиції, актовий запис № 1828. Від шлюбу мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 У зв’язку з тим, що їх спільне життя не склалося, відносини, які склалися між ними, привели до взаємного відчуження та розпаду сім’ї, шлюбні відносини вони не підтримують, проживають окремо та не ведуть спільного господарства, позивач вважає, що збереження шлюбу за цих обставин є неможливим і просила розірвати її шлюб із відповідачем та стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі ј частини усіх видів заробітку відповідача, але не менше 30 % неоподаткованого мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, оскільки відповідач добровільно допомоги на його утримання не надає.
У судове засідання позивач не з”явилась, подала до суду заяву з проханням справу слухати у її відсутність, позов підтримала.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про час, день та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, а тому суд вважає за можливе вирішити спір без участі відповідача на підставі наявних у справі даних та доказів згідно ч. 4 ст. 169 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 26.10.2002р. відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу, виданого міським відділом реєстрації актів громадянського стану Житомирського обласного управління юстиції, актовий запис № 1828. Від шлюбу мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивач та відповідач припинили спільне проживання та шлюбні стосунки. Спільне господарство не ведеться.
Відносини, які склалися між позивачем та відповідачем привели до взаємного відчуження, згуби любові та поваги один до одного. Подальше спільне життя позивача та відповідача, як подружжя, і збереження шлюбу суперечило б інтересам позивачки.
Примирення між позивачем та відповідачем неможливе.
Відповідач ухиляється від утримання дитини, матеріальну допомогу добровільно не надає. Угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто.
Відповідно до ст. 112 СК України, суд, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітніх дітей та інші обставини життя подружжя та постановлює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
У відповідності до ст.183 СК України частка заробітку батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Згідно зі ст. ст. 180, 183 СК України батьки зобов»язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Враховуючи вищенаведене, приймаючи до уваги, що спору про місце проживання дитини у сторін не має, що їх сімейне життя не склалося у зв’язку з відсутністю взаємопорозуміння, що призвело до втрати взаємних почуттів, поваги та любові один до одного, суд вважає можливим розірвати шлюб між ними, дитину на подальше проживання залишити з матір”ю та стягнути з відповідача аліменти на користь позивача на утримання сина у розмірі ј частини усіх видів заробітку відповідача, але не менше 30 % неоподаткованого мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня подачі позову до суду і до досягнення дитиною повноліття. Окрім того, суд стягує з відповідача на користь позивача понесені останньою витрати при зверненні до суду.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, гл. 8 розд. ІІІ ЦПК України, ст.ст. 110-112, 180, 183, 191 СК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву задовольнити.
Розірвати шлюб, зареєстрований міським відділом реєстрації актів громадянського стану Житомирського обласного управління юстиції 26 жовтня 2002 року, актовий запис № 1828, укладений між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ј частини усіх видів заробітку відповідача, але не менше 30 % неоподаткованого мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня подання заяви до суду – 26.10.2010 року і до повноліття дитини.
Неповнолітню дитину, сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на подальше виховання залишити з матір”ю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 сплачений останьою при зверненні до суду судовий збір в розмірі 08 грн.50 коп. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Витрати при розірванні шлюбу покласти на відповідача – ОСОБА_2.
Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Суддя: С.М.Полонець