Судове рішення #12685419

С   права № 2-6310/2010  

Категорія № 46  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

   22 грудня 2010 року Богунський районний суд міста Житомира у складі:

 головуючого судді - Полонця С.М.,

при секретарі – Зінчук М.М,  

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

  В С Т А Н О В И В:  

 Позивач звернулася до суду з даним позовом, посилаючись на те, що у зв’язку з тим, що спільне життя з відповідачем не склалося, вони втратили почуття любові та поваги один до одного, відносини, які склалися між ними, привели до взаємного відчуження та розпаду сім’ї, вважає, що збереження шлюбу за цих обставин є неможливим і  просить розірвати її шлюб із відповідачем та відновити їй дошлюбне прізвище.

У судове засідання позивач не з”явилась, подала до суду заяву з проханням справу слухати у її відсутність, позов підтримала, просить задовольнити.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, а тому суд вважає за можливе вирішити спір без участі відповідача на підставі наявних у справі даних та доказів згідно ч. 4 ст. 169 ЦПК України.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку .  

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про шлюб, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Радомишльського районного управління юстиції Житомирської області, сторони зареєстрували шлюб 20.08.2005 року, актовий запис № 96. Від шлюбу спільних дітей  не мають.  

Відносини, які склалися між позивачем та відповідачем привели до взаємного відчуження, згуби любові та поваги один до одного. Позивач та відповідач живуть кожен своїм життям, подружніх відносин не підтримують, спільне господарство не ведуть. Подальше спільне життя позивача та відповідача, як подружжя, і збереження шлюбу суперечило б інтересам позивача.

Примирення між позивачем та відповідачем неможливе.

Відповідно до ст. 112 СК України, суд, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність неповнолітніх дітей та інші обставини життя подружжя та постановлює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

У зв’язку з тим, що сімейне життя сторін не склалося у зв’язку з відсутністю взаємопорозуміння, що призвело до втрати взаємних почуттів, поваги та любові один до одного, суд вважає можливим розірвати шлюб між ними.

Окрім того, суд відновлює позивачу її дошлюбне прізвище ОСОБА_1 на підставі ст. 113 СК України, відповідно до якої передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв”язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

 На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212- 215, 218, гл. 8 розд. ІІІ ЦПК України, ст.ст.110 – 113 СК України, суд, -

  В И Р І Ш И В:  

 Позовну заяву задовольнити.

 Розірвати шлюб, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Радомишльського районного управління юстиції Житомирської області 20 серпня 2005 року, актовий запис №96, укладений між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.

 Відновити ОСОБА_1 її дошлюбне прізвище – ОСОБА_1.

 Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

 Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

 Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

  Суддя:                                                           С.М. Полонець  

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація