Судове рішення #12685241

Справа № 2-785/10  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М' Я М   У К Р А Ї Н И  

  08 грудня 2010 року Троїцький районний суд Луганської області  

в складі :  головуючого - судді Суського О.І.,  

при секретарі – Івановій Н.В.,  

розглянувши  у судовому засіданні у залі суду  в смт.Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини, -  

В С Т А Н О В И В :  

  Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що 06 серпня 2000 року між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб, який було розірвано 20 березня 2010 року. Позивачка вказує, що від  вказаного шлюбу вони з відповідачем мають трьох дітей, ІНФОРМАЦІЯ_1 син ОСОБА_3; ІНФОРМАЦІЯ_2 дочка ОСОБА_4; ІНФОРМАЦІЯ_3 син ОСОБА_5. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання сім’ї не надає. Позивачка просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частини усіх видів доходу відповідача щомісячно, починаючи з 14 листопада 2010 року до досягнення сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьохрічного віку.  

Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала. Просила позов задовольнити.  

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги  не визнав, згодний сплачувати аліменти на утримання дружини у розмірі 1/10 частини усіх видів його доходів, просить суд врахувати наявність у нього зобов’язання по сплаті інших аліментів на утримання дітей.  

Суд, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.  

Так, згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно довідки № 687 від 16 серпня 2010 року виконавчого комітету Лантратівської сільської ради Троїцького району Луганської області, позивачка має на утриманні доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Стаття 84 СК України передбачає, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.  

  У відповідності до положень ч.2 ст. 75 СК України,  право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.  

Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батька, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.  

Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.  

Так, при визначенні розміру аліментів, суд враховує матеріальне становище дитини, яка на даний момент знаходиться на утриманні позивачки і з огляду на вищевикладені обставини позивачка потребує матеріальної допомоги від відповідача на утримання дружини, яку останній не надає. Також суд враховує і матеріальне становище відповідача, а також інші обставини, що мають істотне значення. Таким чином, аналізуючи вищевикладене, заявлені позовні вимоги, суд вважає, що позивач підлягає стягненню аліментів на утримання ОСОБА_1 до досягнення сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьохрічного віку.  

Щодо визначення стягуваної частки аліментів з позивача, суд приходить до наступного.  

Рішенням Троїцького районного суду Луганської області № 2-786/10 від 11 листопада 2010 року з ОСОБА_2 стягнуті аліменти на утримання сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/10 частини усіх видів заробітку ОСОБА_2 щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку, з урахуванням індексації, підвищення прожиткового мінімуму в часі відповідно до закону, починаючи з 14 вересня 2010 року до досягнення дитиною повноліття. Змінено розмір аліментів на утримання дітей. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_7 аліменти у розмірі 1/10 частини усіх видів заробітку, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку, з урахуванням індексації, підвищення прожиткового мінімуму в часі відповідно до закону на утримання дочки ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 2/10 частини усіх видів заробітку, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку, з урахуванням індексації, підвищення прожиткового мінімуму в часі відповідно до закону на утримання дітей - дочки ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_5, сина ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_3.  

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовами про стягнення з позивача аліментів у розмірі 1/6 частини усіх видів заробітку на її утримання до досягнення сином ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 трьохрічного віку.  

Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 N З "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів " розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення.  

Що ж до максимального розміру аліментів, які стягуються з боржника, то відповідно до ч. З ст. 70 Закону України від 21 квітня 1999 р. N 606-ХІУ "Про виконавче провадження" він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи.  

Враховуючи викладене, з урахуванням матеріального становища ОСОБА_2 та наявності у нього зобов’язання по сплаті аліментів згідно рішення Троїцького районного суду Луганської області № 2-786/10 від 11 листопада 2010 року, суд вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають частковому задоволенню у частці стягненню аліментів з відповідача на утримання ОСОБА_1 до досягнення сином ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьохрічного віку, у розмірі 1/10 частки усіх видів доходів.  

Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.  

На підставі викладеного ст.ст. 75, 84, 182, 192 СК України, п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 N З "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів ", керуючись  ст.ст.10,11,60, 212-215, 367 ЦПК України, суд,-  

В И Р І Ш И В :  

  Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини задовольнити частково.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дружини у розмірі 1/10 частини усіх видів заробітку ОСОБА_2 щомісячно починаючи з 14 вересня 2010 року до досягнення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьохрічного віку.  

Допустити до негайного виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.  

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.  

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у  справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час  проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.            

Рішення  суду  набирає  законної  сили  після  закінчення строку для подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу  не було подано.  У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не  скасовано,  набирає  законної  сили  після   розгляду   справи апеляційним судом.  

Суддя    

  • Номер: 2-785/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-785/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Суський Олег Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.08.2010
  • Дата етапу: 20.08.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація