Судове рішення #12685228

Справа № 2-5197

                                                   2010 р.

  ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАІНИ  

 21 грудня 2010 року       Стаханівський міський суд Луганської області в складі:

головуючий:      суддя Гончаров О.М..

секретар        Пожидаєва Я.Е.

розглянувши у відкритому   судовому засіданні в м. Стаханові справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2    про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та коштів на утримання дружини , -

 

ВСТАНОВИВ:

 У суд міста Стаханова 17.11.2010 року з  позовною заявою про стягнення аліментів звернулася  ОСОБА_1.  , та вказала, що з  відповідачем у справі   вона  знаходиться  в зареєстрованому шлюбу з 28.02.2009  року.  

Від шлюбу мають   сина  ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_3.

Дитина проживає з позивальницею, знаходяться на її утриманні. Відповідач в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Позивальниця не працює, знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною, інших джерел доходу не має, знаходиться в скрутному матеріальному становищі, тому просить стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку щомісячно на утримання  дитини,  до її повноліття, а також стягнути з відповідача аліменти на своє утримання в розмірі ј частини зі всіх доходів щомісячно до 23.04.2012 року.

Позивач в  судовому засіданніі свої вимоги підтримала, посилаючись на доводи, викладені в позові, проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач  до суду не з;явився, про слухання справи сповіщений.

21.12.2010 року винесено ухвалу про заочний розгляд справи.  

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

У відповідності зі ст.  180 СК України батьки зобов;язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

Згідно ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

Стан здоров;я та матеріальне становище дитини

Стан здоров;я та матеріальне становище платника аліментів

Наявність у платника аліментів інших дітей

Інші обставини, що мають істотне значення

Батьківство сторін відносно дитини підтверджено копією  свідоцтва про її народження. Відповідач в добровільному порядку матеріальні допомоги на утримання неповнолітньої дитини не надає. Згідно довідки  дитина  проживають спільно з позивальницею ,   знаходяться на її утриманні. Через ст. 80  СК України розмір аліментів необхідно визначити  у вигляді 1/4 частини зі всіх видів доходів щомісячно.

У відповідності до вимог ст.191 ч.1 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред;явлення позову, і в межах місячних платежів підлягають до негайного виконання  на підставі ст. 367 ч.1 ЦПК України.

Згідно ст. 75 ч.1 Сімейного кодексу України подружжя повинне матеріально підтримувати один одного.  

Згідно ст. 75 ч.2 Сімейного кодексу України право на утримання (аліменти) має той з подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомоги.  

По справі встановлено, що позивач  є непрацездатною, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку,  відповідач  працездатний,    тому в частині вимог про стягнення коштів на утримання непрацездатної дружини до досягнення дитиною 3-х років, позов  підлягає   задоволенню в розмірі 1\4 частини  доходів відповідача.

Приймаючи таке рішення суд виходить  з  матеріального становища відповідача, загального розміру стягуваних аліментів.  

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні , на користь якої постановлено рішення, суд стягує з другої сторони понесенні нею і документально підтверджені витрати.  

В разі, якщо позивача звільнено при зверненні до суду від сплати судового збору, ці витрати потрібно стягнути з відповідача.

По даній справі позивачка від сплати судових витрат звільнена  законом. Таким чином  , з відповідача потрібно стягнути 51 грн  витрат на державне мито та 120 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст. ст. 4, 10,11,60, 88, 212-215, 367 ч.1  ЦПК України, ст. ст., 84, 180-183 Сімейного Кодексу України,

                 ВИРІШИВ:  

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2    про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та коштів на утримання дружини  , -  задовольнити  .  

Стягнути з ОСОБА_2       , 1978 року народження, уродженця  м. Стаханова,  мешкає:АДРЕСА_1,      не  працює   на користь ОСОБА_1  аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/4 частини доходів відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму дитини відповідного віку, починаючи з  17.11.2010 року й до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2           на користь ОСОБА_1      аліменти на її утримання  в розмірі 1/4 частини доходів відповідача,  починаючи з  17.11.2010 року й до 23.04.2012 року.

Стягнути з ОСОБА_2                 в доход держави  судовий збір в сумі 51  гривня і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень .

Платежі  по аліментах на утримання дитини в межах одного місяця через ст. 367 п.1 ЦПК України звернути до негайного виконання.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше трьох днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Стахановський  суд протягом  десяти  днів з дня його проголошення.  

Суддя                             О.М.Гончаров

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація