Судове рішення #12684983

Справа № 2-1774/10  

  Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

 15 листопада 2010 року                                                     м. Ковель      

 

Ковельський міськрайонний суд Волинської області  

під головуванням       –    судді   АГЕЄВОЇ Є.О.,

за участю секретаря   –                КЛЕВЕЦЬКОЇ О.М.,

позивачки                    –                ОСОБА_3.,

відповідача                  --               ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в :  

 ОСОБА_3 заявлено позов до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини.  Позовні вимоги обґрунтовано наступними доводами. З відповідачем перебуваЛА в зареєстрованому шлюбі,  під час якого народилася дитина –  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка перебуває на її вихованні та матеріальному утриманні. Відповідач проживає окремо та не надає матеріальної допомоги на утримання дитини ні в грошовій, ні в натуральній формі, хоча займається побічними заробітками та має значні доходи. Стан здоров»я відповідача цілком задовільний, непрацездатних осіб та неповнолітніх дітей в нього на утриманні немає. Позивачка не працює, її матеріальний стан є вкрай тяжким, тому просить суд стягувати з відповідача  ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_4 у твердій грошовій сумі у розмірі 600 гривень щомісячно, починаючи від дня пред’явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_3 позовні вимоги підтримала повністю з підстав, викладених у позовній заяві, просить стягувати з  ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі 600 гривень щомісячно, починаючи від дня пред’явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач  ОСОБА_2  у судовому засіданні позов визнав частково, суду пояснив, що ніде не працює, підприємницькою діяльністю не займається, перебивається тимчасовими заробітками, а тому просить зменшити розмір аліментів.    

Суд, вислухавши пояснення сторін та з’ясувавши обставини справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини .  

ОСОБА_2 є батьком  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про народження дитини.

Відповідно до вимог ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Вимогами ст.184 Сімейного кодексу України встановлено, що якщо платник аліментів має нерегулярний мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначені розміру аліментів суд враховує стан здоров»я та матеріальне становище дитини, стан здоров»я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків дочки, сина; інших обставин, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 проживає разом з позивачкою, відповідач в  добровільному порядку допомоги на утримання доньки не надає,  участі у її вихованні не приймає.

При визначенні розміру аліментів, суд враховує, що обов»язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття законом покладається на обох батьків, участь батьків в утриманні дитини є співмірною, стан здоров’я дитини та платника аліментів, матеріальне становище дитини та платника аліментів, який ніде не працює, підприємницькою діяльністю не займається, жодних доказів про те, що він отримує доходи, суду не представлено, інші обставини справи, та виходячи із вимог розумності і справедливості  вважає, що заявлену до стягнення суму аліментів слід частково зменшити до 400 гривень, яка буде достатньою для забезпечення нормального функціонування організму дитини і задоволення її основних соціальних і культурних потреб.  

На підставі вимог п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України слід допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу аліментів за один місяць.      

Судові витрати у справі згідно із вимогами ст.88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача   ОСОБА_2 в дохід держави.  

Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215, п.1ч.1ст.367 ЦПК України, на підставі ст.ст.180,181,182,184 Сімейного кодексу України, суд,-

  В И Р І Ш И В:  

 Заявлений позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця села Поліське Старовижівського району Волинської області аліменти  на користь ОСОБА_3 на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі  в розмірі 400 (чотириста) гривень щомісячно починаючи з 04 жовтня 2010 року до досягнення   дитиною повноліття чи зміни майнового стану сторін.

Рішення суду в межах суми платежу за один місяць в розмірі 400 (чотириста) гривень   допустити до негайного виконання

Стягнути з  ОСОБА_2 в дохід держави   – 51 (п»ятдесят одну) гривню держмита  та 120 (сто двадцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд  протягом 10- ти  днів з дня проголошення рішення.  

  

ГОЛОВУЮЧА:                                                                                                    Є.О.АГЕЄВА    

  

   

 

     

  • Номер: 22-ц/772/1591/2016
  • Опис: за матеріалами заяви Публічного акціонерного  товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк (ПАТ «ВіЕйБі Банк»)  про поновлення пропущеного строку для пред’явленого до виконання виконавчого документа по справі № 2-1774/10 про стягнення заборгованості за кредитним договором   з  Кучерук Олени Франківни
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1774/10
  • Суд: Апеляційний суд Вінницької області
  • Суддя: Агеєва Єлизаветта Олександрівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.04.2016
  • Дата етапу: 27.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація