Судове рішення #12684786

 

Справа № 2о-293/10  

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМ'ЯМ              УКРАЇНИ  

              22 листопада   2010 року                      Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області в складі:

головуючого   -   судді   Ходирєвої І.В.

при секретарі                   Томенко К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Антрацит цивільну справу за заявою ОСОБА_1  про встановлення факту отримання допомоги, що була  постійним  і основним  джерелом засобів до існування,-

  В С Т А Н  О В И В :  

              ОСОБА_1 звернулася до  суду із заявою, в якій просить встановити факт  втрати отримання допомоги, що була  постійним  і основним  джерелом засобів до існування,  після смерті  чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що з 10.10.1958 року по день смерті чоловіка – ІНФОРМАЦІЯ_1 - вона перебувала у  шлюбі  з ОСОБА_2, який  на час смерті отримував пенсію по інвалідності внаслідок  професійного захворювання як інвалід 2 групи та безкоштовно користувався вугіллям на побутові потреби. Оскільки доходи чоловіка на момент його смерті перевищували її доходи, вона бажає отримувати пенсію  по втраті годувальника.  Підтвердити факт шлюбних  відносин з померлим  ОСОБА_2 документами про народження заявниця не може,  тому що в свідоцтві про шлюб  прізвище обох одружених вказане «ОСОБА_1», а згідно паспорту заявница є «ОСОБА_1», тобто у вказаних документах є розбіг в написанні прізвищ.

Помилка в написанні прізвища  у документах є  перешкодою для того, щоб  отримувати пенсію  по втраті годувальника , тому вона повинна звернутися до суду.

В обґрунтування  позову надала документи та послалася на свідків.

У судовому засіданні заявниця  ОСОБА_1 підтримала доводи заяви.

Зацікавлена особа – Управління ПФУ в  м.Антрацит Луганської області  -  проти задоволення вимог заявниці не заперечує,  просить розглянути справу в відсутність свого представника. (а.с.22)                                                            

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи випливає, що ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2.),  10.10.1958 року уклала шлюб з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_3.) про що свідчить свідоцтво про укладення шлюбу НОМЕР_1, надане Високовською сільрадою Оршанського району Вітебської області за реєстровим № 38. (а.с.14)  

Згідно паспорта ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с.23)

Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_2 ОСОБА_2  помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 59 років.  (а.с.4)              

Допитані судом свідки ОСОБА_5 та  ОСОБА_6 /кожний окремо/ пояснили суду, що померлий та заявниця дійсно були подружжя,  при тому  чоловік  надавав значну матеріальну допомогу заявниці. В інший шлюб заявниця не вступала.

Відповідно до довідки УПФУ в  м.Антрацит Луганської області  №919  від 28.07.2010 р. пенсія померлого ОСОБА_2  перед  його смертю становила 0,18400 грн.  (а.с.9)

Згідно довідки ТОВ «Антарес»   №47 від 4.10.2010 року заробітна плата  заявниці ОСОБА_1 на час смерті чоловіка складала 0,13827 грн.    (а.с.10)

У зв”язку з наведеним суд вважає, що заявниця ОСОБА_1 знаходилась на утриманні у померлого чоловіка ОСОБА_2 , матеріальна допомога якого була хоч і не єдиним, однак основним джерелом  засобів  її існування.

Згідно акту Дубівської  міської ради  від 19.04.2010 року на день смерті ОСОБА_2  проживав разом з дружиною ОСОБА_1     (а.с.13)

Таким  чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка  вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1  про встановлення факту втрати отримання допомоги, що була  постійним  і основним  джерелом засобів до існування.  

             На підставі викладеного,керуючись ст.10,11,60,256 п.2,259 ЦПК України ,суд,-

                                                           В И Р І Ш И  В :  

             Встановити факт того, що ОСОБА_1  сумісно  проживала з чоловіком ОСОБА_2, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1   та одержала  від померлого годувальника допомогу, що була для неї постійним і основним джерелом до існування.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів  з дня його проголошення.  

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні  у судовому засіданні під час проголошення судового рішення  можуть подати  апеляційну  скаргу протягом  десяти днів з дня отримання цього рішення.  

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

           Суддя:                                                                                         Ходирєва І.В.  

                                                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація