Судове рішення #12683899

Справа № 2- 2613                                                            

2010

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 16 грудня  2010 року      Стаханівський міський суд Луганської області в складі:

 головуючий:     суддя   Гончаров О.М.

скретар                 Пожидаєва Я.Е.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Стаханові справу за позовом  ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» до  ОСОБА_2 про   відшкодування збитків,-

ВСТАНОВИВ

 У суд міста Стаханова  09.06.2010 року з позовною заявою про відшкодування збитків звернулося ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», в якій вказало, що при перевірці  22 та 26 січня 2009 року   контролерами Серговської філії ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» справності обліку, електроустановок й електропроводки   за адресою: АДРЕСА_1  було встановлено, що відповідач,  з метою зменшення оплати за фактично використану електроенергію порушив п.п. 42,48 Правил користування енергетичною енергією для населення шляхом безоблікового споживання електричної енергії – самовільне підключення до електромережі після відключення (  площа  алюмінієвого   проводу  2.5  кв мм.)

Даними діями  відповідач завдав шкоди енергопоставляючій організації. По даному факту правопорушення було складено акти про порушення споживачем «Правил користування електричною  енергією для населення» від  22 та 26 січня 2009 року.  

Розмір заподіяних збитків, згідно складеного акту й Методики нарахування розміру відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем «Правил користування електричною енергією для населення» становить 432,18 грн.

.Тому дану суму збитків та судові витрати по справі  позивач просить стягнути з відповідача.

Представник позивача       завлені вимоги півдтримав,  просив   позов задовольнити,.

Відповідач  ОСОБА_2 позов не визнала і пояснила, що згідно ордера  №4789 від 23.02.2009 року , є наймачем квартири АДРЕСА_1. В квартирі також зереєстровані 2 неповнолітні доньки.  За  наявність безоблікової розетки  , про яку їй відомо не було. після отримання ордеру,  на неї було складено акт.  

З приводу  актів за 22 та 26 січня 2009 року пояснила, що  в квартирі АДРЕСА_1 на той час проживала її сестра ОСОБА_3, проживала вона самовільно.  

22 січня 2009 року  у дитини сестри був день народження, тому вона прийшла до неї в квартиру. Коли прийшли працівники  ТОВ „ЛЕО” ,  вона купала дитину. Контролери на перевіряючи паспорт, не з;ясувавши власника квартири, склали акт,   який запропонували їй підписати.  Від електромережі  квартиру не відкючили. На день складання акту вона проживла і була зареєстрована наАДРЕСА_2.  

26 січня  2009 року , вона також була у вказаній квартирі, де проживала сестра з дітьми, доглядала за останніми.  Контролери також склали акт, документів у неї не просили, від енерпопостачання квартиру не відкючили.

Заслухавши сторони , свідків, дослідивши письмові докази матеріалів справи, суд приходить до наступних висновків.

У відповідності зі ст.  623 ЦК України, боржник, що порушив зобов'язання, повинен відшкодувати всі збитки. Згідно ст. 26 ЗУ «Про електроенергетику» споживач енергії відповідає за порушення умов договору з енергопостачальником і правил користування електричною та тепловою енергією,   виконання приписань державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної й теплової енергії згідно із законодавством України.  

Відповідно Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999 року №1357

п.48. Споживач  несе  відповідальність згідно із законодавством за:

-прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію;

-порушення правил користування електричною енергією;

-ухилення або  несвоєчасне  виконання   рішень   та   приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії;

-розкрадання електричної   енергії   у    разі    самовільного підключення  до  електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку;

-пошкодження приладу обліку;

-розукомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів;

-насильницькі дії,    що    перешкоджають   посадовим   особам енергопостачальника  виконувати свої службові обов'язки.

п.53. У  разі  виявлення   представником    енергопостачальника порушення  споживачем правил користування електричною енергією,  у тому числі фактів  розкрадання  електричної  енергії,  складається акт,   який  підписується  представником  енергопостачальника   та споживачем.  Один  примірник  акта  вручається  споживачу,  другий залишається  у енергопостачальника.   Споживач має право внести до акта свої зауваження.

- в  разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про  відмову.  Акт  вважається  дійсним,  якщо  його підписали три представники енергопостачальника.

-На підставі акта  енергопостачальник   має  право  відключити споживача від електропостачання (у випадках,  передбачених пунктом 35 цих Правил),  а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.

-Розмір завданих  енергопостачальнику   збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за  добовою величиною розрахункового   споживання   електричної   енергії   за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття  представником енергопостачальника    показань  чи  технічної  перевірки  приладу обліку до моменту усунення  порушення  за  тарифами  (цінами)  для населення,  що  діяли  у  період,  за  який  нараховується  розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.

-Розмір відшкодування збитків, заподіяних  енергопостачальнику внаслідок    користування   електричною   енергією,   обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.

-У разі     відмови     споживача     відшкодувати      збитки енергопостачальник передає справу до суду.

По справі встановлено, що згідно актів від 22 та 26 січня 2009 року  ОСОБА_2 зазначена споживачем  послуг за адресою АДРЕСА_1,  де відкрито особовий рахунок НОМЕР_1, і яка допустила самовільне підключення до електромережі.

Допитані в якості свідків  контролери ТОВ „ЛЕО”  ОСОБА_4 та  ОСОБА_5 пояснили, що підставою скласти акт на відповідача ОСОБА_2 як споживача послуг , була довідки органу місцевого самоврядування, яка  дозволяла  ОСОБА_2 проживати в даній квартирі  до отримання ордеру.

Відповідач наявність такого дозволу заперечує. Згідно довідки відділу з обліку та розподілу житлової площі виконкому Стахановської міської ради від 15.12.2010 року  право тимчасового користування житлом за адресою : АДРЕСА_1  до отримання ордеру ОСОБА_2 не видавалося.

Таким чином, доказів , що  відповідач на час складання актів постійно проживала в спірній квартири, була споживачем послуг, які надавав ТОВ „ЛЕО” , позивачем не надано і судом вони не встановлені.

За таких умов, заявлені позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 10,11,60,212-215, 226  ЦПК України, ст. 623, 1193 ЦК України, ст. ст.  26, 27 ЗУ ««Про електроенергетику»,-

ВИРІШИВ

 

В позові   ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» до ОСОБА_2     про  відшкодування збитків, - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в  судову палату по цивільних справах Луганського апеляційного суду через Стахановський міський суд  протягом 10 днів від дня проголошення рішення. Особи , які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання його копії.

 

Суддя                О.М.Гончаров

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація