Судове рішення #12683442

Справа № 2 – 485/2010 р.  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М                                   У К Р А Ї Н И  

  1.   грудня  2010 року  Саратський районний суд Одеської області у складі:  

  судді                             Кожокар Т.Я.  

при секретарі               Златової Н.П.,  

за участю адвоката     ОСОБА_1,  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Сарата цивільну справу за позовом  

ОСОБА_2  

до  

ОСОБА_3,  

ОСОБА_4,  

з  викликом третьої особи, представника Саратської державної нотаріальної контори Одеської області,  

  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,  

  ВСТАНОВИВ:  

  позивачка  звернулася до суду з даним  позовом вказуючи, що  ІНФОРМАЦІЯ_2  в селі Новоселівка Саратського району Одеської області померла її тітка ОСОБА_5, яка 07 серпня  2003 року  склала заповіт  на все своє майно на її  ім*я.  

Після смерті тітки, у встановлений законом строк вона звернулася до Саратської державної нотаріальної контори, де дізналася що  тітка   написала заяву в Новоселівській сільській раді про скасування заповіту, який було складено на   її ім*я.  Будучи впевненою в тому, що скасування заповіту було здійснено відповідно до законну, вона  розказала своєї матері, яка   протягом строку, встановленого законом звернулася з заявою до нотаріальної контори як сестра покійної і спадкоємця другої черги.  Згодом, в нотаріальній конторі  їй було роз*яснено про необхідність перевірити законність оформлення заяви тітки про скасування заповіту.  

Потім вона звернулася до секретаря Новоселівської сільської ради, яка надала їй копію заяви ОСОБА_5 по скасування заповіту, де була відсутня печатка сільської ради, а згодом їй стали відомі  інші грубі порушення, які були допущенні при вчиненні нотаріальних дій при прийнятті даної заяви.  Отримавши копію заяви, позивачка одразу звернулася до суду з позовом про визнання заяви ОСОБА_5 про скасування заповіту недійсною  та поновлення їй строку для прийняття спадщини, однак рішенням Саратського районного суду від 28 березня 2008 року в задоволенні її позову було відмовлено. 29 квітня 2010 року колегія суддів апеляційного суду Одеської області ухвалила нове рішення, яким визнала заяву  ОСОБА_5 про скасування заповіту нікчемною. Однак, у поновлені строку для прийняття спадщини їй  було відмовлено, оскільки ст. 1272 ЦК України не передбачено «поновлення строку для прийняття спадщини», а «визначення додаткового строк для прийняття спадщини.  

Позивачка вважає, що вона пропустила  строк для прийняття спадщини після смерті тітки з поважної причини, оскільки  дізналася  про порушення  свого права  тільки коли отримала копію заяви тітки  в Новоселівській сільській раді  05 жовтня 2006 року і  одразу звернулася з позовом до суду.  

У судовому засіданні  позивачка та її представник позов підтримали, просили  його задовольнити, визначити  позивачці додатковий строк для прийняття спадщини після смерті  ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, надавши пояснення  відповідно до поданої заяви.  

Відповідач ОСОБА_3 до суду не з*явився. Його представник ОСОБА_6, який діє на підставі довіреності, в межах наданих йому повноважень, позов  не визнав, заперечував проти його задоволення пояснивши, що  позивачка  пропустила строк для прийняття спадщини після смерті тітки  без поважних причин: не хворіла, не знаходилася у відрядженні чи за кордоном.  

Відповідач ОСОБА_4 позов визнала, просила його задовольнити, оскільки позивачка пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин.  

Представник Саратської державної нотаріальної контори  подав заяву про розгляд справи за його відсутності.  

Заслухавши  сторони, їх представників, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.  

Між сторонами  виникли спадкові правовідносини, пов’язані з визначенням додаткового строку для прийняття спадщини, що регулюються Цивільним Кодексом України.  

  Відповідно до ст.ст. 1220   ,   1270, 1272 ч.3 ЦК України - для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини… Часом відкриття спадщини є день смерті особи… За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.  

Відповідно до копії заповіту, складеного 07 серпня 2003 року в с. Новоселівка Саратського району Одеської області та посвідченому секретарем Новоселівської сільської ради, ОСОБА_5 заповіла все своє майно ОСОБА_2, про що свідчить копія заповіту у спадковій справі (а.с. 65).  

31 травня 2005 року в Новоселівській сільській раді, ОСОБА_5, своєю заявою  скасувала заповіт від 07 серпня 2003 року (а.с. 45).  

ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть  серії НОМЕР_1 (а.с.50).  

Спадкова справа  після смерті ОСОБА_5 була відкрита Саратською державною нотаріальною конторою за заявами брата та сестри покійної - ОСОБА_7, ОСОБА_4 (а.с.46-65).  

Рішенням колегії суддів судової палати в цивільних справах Одеського апеляційного суду від 29 квітня 2010 року,  заяву  ОСОБА_5  від 31 травня 2005 року про скасування заповіту  від 07 серпня 2003 року визнано  нікчемною (а.с. 5-6).  

У судовому засіданні  встановлено, що позивачка пропустила строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 через поважні причини, тому суд вважає за необхідне визначити їй додатковий строк, два місяці, для подачі заяви про прийняття спадщини.  

  Керуючись ст.ст. 1220   ,   1270, 1272 ч.3 ЦК України, ст.ст. 3-8, 10, 11, 60, 212-215, 218, 294 ЦПК України,  

  суд  

В И Р І Ш И В :  

    Позов задовольнити. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 визначити  додатковий строк, два  місяці,  для подачі заяви в нотаріальну контору для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_5, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_2.  

  Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом  десяти днів з дня його проголошення  до апеляційного суду Одеської області, через Саратський районний суд Одеської області.  

 

Суддя  

  • Номер: 22-ц/790/4349/17
  • Опис: за позовом ПАТ "Банк Фінанси та Кредит" до Євтіхієва Валерія Євгеновича,Зеленюк Віктора Григоровича,Лепєєва Максима Миколайовича про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-485/10
  • Суд: Апеляційний суд Харківської області
  • Суддя: Кожокар Тетяна Яківна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено рішення про зміну рішення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.06.2017
  • Дата етапу: 16.11.2017
  • Номер: 6/492/34/18
  • Опис: ПАТ КБ "Правекс Банк" до Карайван К. С. про стягнення заборгованості (заміна сторони виконавчого провадження)
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-485/10
  • Суд: Арцизький районний суд Одеської області
  • Суддя: Кожокар Тетяна Яківна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.02.2018
  • Дата етапу: 06.03.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація