Справа 2-818/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
13 липня 2009 рік Старобільський районний суд Луганської області
у складі: головуючого - судді Пелих О.О.,
при секретарі Кудрявцевої Ю.В.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в приміщенні Старобільського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лиманської сільської ради Старобільського району про поновлення строку позовної давності, визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 до Лиманської сільської ради Старобільського району про поновлення строку позовної давності, визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом.
В обґрунтування позову позивач посилалася на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. З ОСОБА_2 вони мешкали однією сім’єю. За життя він склав заповіт, який було посвідчено секретарем Лиманського сільської ради Старобільського району та яким все майно належне йому на момент смерті заповідач залишив ОСОБА_1. Син ОСОБА_2, тобто її чоловік ОСОБА_3 помер. Вона є єдиним спадкоємцем, інших спадкоємців не має. До Старобільської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини вона не подавала. Просила суд визнати за нею право власності в порядку спадкування за заповітом на домоволодіння, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
У судове засідання позивач та представник відповідача не з’явилися, надали суду заяви в яких просили суд розглянути справу без їх участі, позивач позов підтримала, відповідач позов визнав.
Суд вважає можливим згідно ч.2 ст.158 ЦПК України розглянути справу у відсутності сторін.
Оскільки відповідно до п.6 Прикінцевих та Перехідних положень Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року правила Цивільного Кодексу України (в редакції 2003) року про позовну давність застосовуються до позовів, строк пред’явлення яких, встановлений законодавством що діяло раніше, не сплив до набрання чинності цим Кодексом, і відповідно до п.5 Прикінцевих та Перехідних положень Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року правила книги шостої Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року застосовуються також до спадщини, яка відкрилась, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності Цивільним Кодексом України в редакції 2003 року, то суд вважає за необхідне при вирішенні даної справи до вимог про позовну давнину застосувати норми Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року, а до вимог про визнання права власності у порядку спадкування за законом застосувати норми Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи, чи інтереси інших осіб.
Судом встановлені та відповідні їм правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.6).
Факт належності домоволодіння померлому ОСОБА_3 підтверджується копією технічного паспорту (а.с7-8), довідкою Лиманської сільської ради (а.с.10).
Згідно заповіту ОСОБА_3 складеного 11.04.2006 р. та посвідченого секретарем Лиманської сільської ради все майно належне йому на момент смерті він заповідав ОСОБА_1 (а.с.9).
Визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права і свободи чи інтереси інших осіб, а оскільки відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню, а тому суд вважає позов ОСОБА_1 до Лиманської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом на домоволодіння обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Судові витрати сплачені позивачем в повному обсязі і вона не просить суд їх компенсувати.
На підставі вищевикладеного, керуючись п.п.5,6 Прикінцевих та Перехідних положень Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року, ч.2 ст. 80 ЦК України в редакції 1963 року, ч.3 ст.1268 ЦК України в редакції 2003 року, ст.ст.130, 174 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Лиманської сільської ради Старобільського району про поновлення строку позовної давності, визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк позовної давності для звернення до суду з позовом до Лиманської сільської ради Старобільського району про визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом.
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за заповітом на будинок АДРЕСА_1, належне ОСОБА_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Старобільський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.О.Пелих