Справа №22ц-9961/2010 р. Головуючий в 1-й інстанції
Марків Т.А.
Доповідач – Стародубець М.П.
У Х В А Л А
2010 року листопада місяця «30» дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого : Стародубця М.П.
Суддів : Фурман Т.Г.
Воронцової Л.П.
при секретарі : Третьяковій І.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Херсоні клопотання відділу державної виконавчої служби Каховського міськрайонного управління юстиції Херсонської області на ухвалу Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 23 вересня 2010 року в справі за скаргою ОСОБА_3, діючої в інтересах ОСОБА_4, на постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Каховського міськрайонного управління юстиції Херсонської області про закінчення виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И Л А :
23 вересня 2010 року Каховський міськрайонний суд Херсонської області постановив у зазначеній справі ухвалу.
Відділ державної виконавчої служби Каховського міськрайонного управління юстиції Херсонської області подав апеляційну скаргу на ухвалу Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 23 вересня 2010 року та звернувся із клопотанням про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження вищевказаної ухвали суду, як пропущений з поважних причин, вказуючи на те, що копію ухвали від 23 вересня 2010 року отримано поза межами строку на її апеляційне оскарження.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи в межах заявленого клопотання, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.2 ст.294 ЦК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Згідно з ч.3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга подана після закінчення строків встановлених цією статтею залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 1 ст.73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Як вбачається з матеріалів справи, представник відділу державної виконавчої служби Каховського міськрайонного управління юстиції Херсонської області був присутній у судовому засіданні суду першої інстанції під час проголошення ухвали, порядок і строк її оскарження сторонам було роз’яснено /а.с.27-29/.
Доказів про те, що представник відділу державної виконавчої служби намагався отримати копію оскаржуваної ухвали чи був позбавлений можливості своєчасно її отримати для оформлення апеляційної скарги та наявності інших обстави, які підтверджували б поважність причин попуску строку, останній не надав.
Наведене свідчить про те, що заявник на власний розсуд визначався щодо своїх процесуальних прав, а тому посилання на те, що строк на апеляційне оскарження пропущено через те, що копію вищевказаної ухвали ним отримано лише 01 жовтня 2010 року, не заслуговує на увагу колегії суддів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Відмовити відділу державної виконавчої служби Каховського міськрайонного управління юстиції Херсонської області у задоволенні клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 23 вересня 2010 року в справі за скаргою ОСОБА_3, в інтересах ОСОБА_4, на постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Каховського міськрайонного управління юстиції Херсонської області Гарібян АВ.Ю. про закінчення виконавчого провадження.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання чинності до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий:
Судді: