Судове рішення #12679971

Справа №22ц-7511 2010 р.      Головуючий в 1-й інстанції Крапівіна О.П.

Категорія:      37      Доповідач – Воронцова Л.П.

  У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  

       2010 року листопада місяця «23» дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:

       головуючого:         Стародубця М.П.

  суддів:    Воронцової Л.П., Фурман Т.Г.                

  при секретарі  :       Третьяковій І.В.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою   ОСОБА_1 на рішення Генічеського районного суду Херсонської області від 14 вересня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -  

  В С Т А Н О В И Л А :  

 В липні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з вище зазначеним позовом, посилаючись на те, що являється єдиним спадкоємцем після смерті матері. У зв’язку з тим, що на момент смерті матері він жив та працював у м.Кременчузі та  не зміг у зв’язку з цим підготувати документи, які були необхідні для подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори, крім того, у нього було викрадено паспорт, він не встиг у передбачений законом строк звернутися до нотаріальної контори. Відповідачка у справі – ОСОБА_1, яка проживала разом з його матір’ю на день смерті останньої, у спадковому будинку, оформила спадкові права на майно. У зв’язку з захистом своїх спадкових прав, йому необхідно поновити строк для подачі заяви про прийняття спадщини. Позивач просив визнати поважною причину пропуску ним строку для звернення до нотаріальної контори про прийняття спадщини, визначити додатковий строк, достатній для подачі такої заяви.

Рішенням Генічеського районного суду від 14 вересня 2010 року позов задоволено.

Визначено ОСОБА_2 додатковий строк три місяці для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_3.

Не погоджуючись з рішенням суду ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на недоведеність обставин, які суд вважав встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи, неправильне застосування матеріального права просила його скасувати, постановити нове про відмову у задоволенні позову.

Письмові заперечення на апеляційну скаргу не надходили.

Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах, визначених ст.ст.303 ЦПК України, колегія суддів вважає апеляційну скаргу не підлягаючою задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається і це встановлено судом, ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3 – мати позивача (а.с.6, 8).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, яку                   15.06.2010 року прийняла відповідачка ОСОБА_1 – онука померлої             (а.с.23, 24).

Позивач ОСОБА_2 пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини.

Задовольняючи позов ОСОБА_2 та визначаючи йому додатковий строк для прийняття спадщини, суд першої інстанції виходив з поважності причини пропуску ним даного строку.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України, спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити додатковий строк для прийняття спадщини, якщо позивач надасть докази наявності поважних причин пропуску строку для прийняття спадщини. Поважними, відповідно до роз’яснень, що містяться у постанові Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування», ч.6 п.24, є причини пов’язані з об’єктивними, непереборними істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

З довідки, наданої суду апеляційної інстанції ОСОБА_2, вбачається, що з 22.11.2007 року по 09 червня 2010 року він працював на приватному підприємстві «Віктор і К», розташованому в другій області, що слугувало об’єктивною причиною пропуску позивачем строку для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. З огляду на зазначене, доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 у зазначеній частині є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим і підлягає залишенню без змін.

Керуючись ст.ст.303, 307, 308, 314 ЦПК України, колегія суддів, -

  У Х В А Л И Л А :  

 Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.

Рішення генічеського районного суду від 14 вересня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

  Головуючий: Стародубець М.П.  

Судді: Воронцова Л.П., Т.Г.Фурман  

  Копія вірна:                   Л.П.Воронцова  

  от  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація