Судове рішення #12679495

Справа № 1 – 343

2010 р.

 В И Р О К

І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

 20 вересня 2010 року                                м. Сарни

 Сарненський районний суд Рівненської області – одноособово суддя Довгий І.І.

при секретарі – Пігаль О.В.,

з участю прокурора – Безпалова А.В.,

підсудних – ОСОБА_1, ОСОБА_2,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, з неповною середньою освітою, вдови, непрацюючої, несудимої,

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки та жительки АДРЕСА_2, українки, громадянки України, з середньою спеціальною освітою, заміжньої, непрацюючої, несудимої,

 всіх в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 – ч. 2 ст. 185 КК України,

 В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вчинили незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб.  

Злочини скоєно при наступних обставинах.

ОСОБА_1 03 серпня 2010 року приблизно о 00 год. 20 хв., за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_2, з корисливих мотивів, шляхом вільного доступу, демонтували та таємно намагались викрасти в особи похилого віку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, з даху перекриття належного їй погребу, що розташований в господарстві останньої, що знаходиться в с. Чемерне Сарненського району Рівненської області, 8 метрів погонних колій марки „Р-8” та три металеві пластини, вартістю 186,60 грн., однак через причини, що не залежали від їх волі, не вчинили всіх дій, які вважали необхідними для доведення злочину до кінця, так як були виявлені сторонніми особами, через що припинили свої злочинні дії та з місця події втекли.

Підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вину в інкримінованому їм злочині визнали повністю та щиро розкаялися. В судовому засіданні дали повні та детальні показання про обставини скоєного злочину.  

Інші докази стосовно фактичних обставин справи у судовому слідстві відповідно до вимог ч. 3 ст. 299 КК України не досліджувались, так як учасниками судового розгляду не оспорювалось, судом з’ясоване правильне розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, роз’яснено їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

Суд, оцінюючи докази в їх сукупності, вважає, що дії підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вірно кваліфіковані згідно обвинувачення за ч. 3 ст. 15 – ч. 2 ст. 185 КК України, як незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб; і вина підсудних в скоєнні даного злочину повністю підтверджується зібраними на досудовому слідстві та перевіреними у судовому слідстві доказами.

Суд враховує, що за місцем проживання підсудна ОСОБА_1 характеризуються негативно, а ОСОБА_2 – позитивно.

Як обставини, які пом’якшують покарання, суд приймає щире каяття підсудних, активне сприяння розкриттю злочину; обставин, які обтяжують покарання, не встановлено.

При призначенні виду та міри покарання підсудним суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи винних, обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання, та вважає, що підсудним слід призначити покарання, необхідне й достатнє для їх виправлення та попередження нових злочинів, у виді позбавлення волі з застосуванням у відповідності до ст. 75 КК України інституту звільнення від відбування покарання з випробовуванням.

Приймаючи до уваги наведене, суд приходить до висновку, що призначити міру покарання підсудним слід в межах санкції статті, що передбачає відповідальність за вчинений ними злочин.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд

 З А С У Д И В :

ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 – ч. 2 ст. 185 КК України і призначити їй покарання у виді позбавлення волі строком на 2 (два) роки.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 2 (два) роки з випробуванням та покласти та покласти відповідно до ст. 76 КК України обов’язки :

1) повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та навчання;

2) періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

 ОСОБА_2 визнати винною в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 – ч. 2 ст. 185 КК України і призначити їй покарання у виді позбавлення волі строком на 2 (два) роки.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 1 (один) рік з випробуванням та покласти та покласти відповідно до ст. 76 КК України обов’язки :

1) повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та навчання;

2) періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

 До вступу вироку в законну силу запобіжний захід відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити попередній – підписку про невиїзд.

 Речові докази по справі – лопату, як знаряддя злочину – конфіскувати; 8 метрів погонних колій марки „Р-8” та три металеві пластини – залишити ОСОБА_3

 На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд Рівненської області протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

 Суддя : підпис                           копія вірна

 Суддя Сарненського районного суду

Рівненської області                                Довгий І.І.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація