Справа № 2- 641\2010
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Ратне 22 грудня 2010 року
Ратнівський районний суд Волинської області в складі:
головуючої судді - Фазан О.З.,
за участю секретаря - Приймачук О.М.,
позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Прохідської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок та надвірні споруди в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Прохідської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок та надвірні споруди , що знаходиться в с. Конище по вул. Зелена,11 Ратнівського району Волинської області, в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що її чоловік, який помер не склав заповіту . Після смерті залишилося спадкове майно : житловий будинок, всі господарські будівлі і споруди.
Згідно закону вона є спадкоємцем вказаного майна.
В даний час необхідно визнати право власності на спадкове майно, однак в державній нотаріальній конторі право власності на житловий будинок з надвірними спорудами оформити не можливо, так як відсутні правовстановлюючі документи.
Позивач підтримала позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві
Відповідач звернувся із заявою про розгляд справи без його участі , позовні вимоги визнає.
Заслухавши позивачку, дослідивши зібрані по справі письмові докази, суд приходить до наступного.
Відповідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Як передбачено ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Копією спадкової справи Ратнівської державної нотаріальної контори підтверджено, що відкрилась спадщина після смерті ОСОБА_2 , спадкоємцем за законом є позивачка, що підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_1, видане срада Горники Ратнівського району Волинської області, 29 листопада 1970 року. Інших спадкоємців , які б зверталися із заявами про прийняття спадщини немає.
Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Статтею 1261 ЦК України встановлено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя , який його пережив.
Відповідно до довідок № 101 від 15.11.10 року, № 81 від 06.09.09 року, витягу з погосподарської книги № 7 за 1996 – 2000 рік Прохідської сільської ради по особовому рахунку НОМЕР_2 житловий будинок та надвірні споруди, розташовані в АДРЕСА_1 побудований на раніше виділеній земельній ділянці, належать ОСОБА_3, який проживав із дружиною ОСОБА_1.
Відповідно до ч.3 ст.1296 ЦК України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Статтею 392 ЦК України встановлено, що в разі відсутності у власника майна документів , що засвідчують його право власності, він може звернутись до суду з позовом про визнання права власності.
З повідомленням Ратнівської нотаріальної контори № 321\01-14 від 14.12.2010 року вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок по причині відсутності правовстановлюючих документів.
За таких обставин суд приходить до висновку, що заявлений позов про визнання права власності на житловий будинок з надвірними спорудами слід задовольнити, визнавши позивача ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом власником житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, які знаходяться в АДРЕСА_1
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10,11,60,130, 212,213,215 ЦПК України, ст. ст. 328, 1216 , 1223, 1241 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_1, 1950 року народження, власником житлового будинку та надвірних будівель, що знаходяться в АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Відповідно до ст. 294 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуюча підпис Фазан О.З.
Оригіналу відповідає.
Суддя Ратнівського
районного суду Фазан О.З.