Справа № 2 – 2374 / 2010 року
РІШЕННЯ
Іменем України
23 грудня 2010 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого судді Герцова О.М.
за участю секретаря: Бобриш М.С.,
судового розпорядника: Акіншиної Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізюмі
справу за позовом ОСОБА_2 до Довгеньківської сільської ради Ізюмського району про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, -
встановив:
ОСОБА_2 у листопаді 2010 року звернулася до суду з позовом до Довгеньківської сільської ради Ізюмського району про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, посилаючись в позові, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки, яку позивач прийняв фактично. У зв`язку з тимчасовою відсутністю в м. Ізюмі з поважних причин позивач не встиг в передбачений законом строк – 6 місяців з дня смерті батька звернутися до нотаріуса. Просив суд позовні вимоги задовольнити і визначити йому додатковий строк достатній для надання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач у судове засідання не з`явився, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, просив позов задовольнити.
Відповідач представник Довгеньківської сільської ради надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, заперечень чи клопотань не надходило.
У відповідність з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У відповідності до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
При таких обставинах суд призначає ОСОБА_2 додатковий строк, достатній для подання ним заяви в державну нотаріальну контору про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 10,11, 209,214,215, 174 ЦПК України, ст.ст. 1270,1272 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.
Призначити ОСОБА_2 додатковий строк терміном два місяці для подачі ним заяви в державну нотаріальну контору про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особи які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: О.М.Герцов