Судове рішення #12677831

Справа № 2-А-2299/10

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

 30 червня 2010 року  

 Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

 головуючого – судді:                     Задорожного М.І.                                     

при секретарі:                   Полях О.О.                                 

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Відділу реєстрації актів цивільного стану Дзержинського районного управління юстиції міста Харкова, відділу реєстрації актів цивільного стану №3 по місту Харкову Харківського міського управління юстиції, третя особа відділ по справам громадянства, міграції і реєстрації фізичних осіб ГОМ Дзержинського РВ ГУМВД України у Харківській області про втсановлення порушеного права і зобов’язання внести зміни до актового запису про народження,

 В С Т А Н О В И В:

 ОСОБА_1, ОСОБА_2. звернулися до суду з позовом до Відділу реєстрації актів цивільного стану Дзержинського районного управління юстиції міста Харкова, відділу реєстрації актів цивільного стану №3 по місту Харкову Харківського міського управління юстиції, третя особа відділ по справам громадянства, міграції і реєстрації фізичних осіб ГОМ Дзержинського РВ ГУМВД України у Харківській області, в якому просять зобов’язати відділ реэстрації актів цивільного стану №3 по місту Харкову Харківського міського управління юстиції внести зміни до актового запису про народження №2797 від 16.08.1996 року, складений на ОСОБА_4 відділом актів цивільного стану по місту Харкову Харківського міського управління юстиції: змінити призвіще народженого «ОСОБА_1», прізвище батька «ОСОБА_2» на «ОСОБА_2» та прізвище матері «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1».  

В обгрунтування позовних вимог позивачі посилаються на те, що 22 серпня 1992 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 уклали шлюб у палаці одруження «Центральний» міста Харкова, актовий запис №1570. Від шлюбу мають сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1. У свідоцтві про його народження, яке видане міським відділом реєстрації актів громадянського стану міста Харкова  16.08.1996 року, прізвище сина вказано як ОСОБА_4 прізвище батька  - ОСОБА_2 та прізвище матері – ОСОБА_1. Хоча у паспортах їх прізвища записані правильно – ОСОБА_2. В усіх їх документах, окрім свідоцтва про напродження їх сина: паспотрі ОСОБА_1, який видано Жовтневим РВ ХМУ УМВС України в Харківській області у 1998 році, посвідки на постійне проживання ОСОБА_2 виданого ВГІРФОУМВС України в Харківській області від 09.01.2004 року, свідоцтві про народження №757 ОСОБА_2 – їх прізвище вказано «ОСОБА_2».

У теперішній час, позивачам необхідно отримати для сина проїзний документ дитини, у зв’язку з чим вони звернулись до відділу паспортної і імміграціоної служби Дзержинського ЦВМ ГУМВС України в Харківській області  з заявою про видачу їх сину  проїздного документа дитини для виїзду за межі України, однак у його видачі їм було відмовлено.  

Крім того, позивачі зазначили, що для усунення помилок у свідоцтві про народження дитини, звернулись  до Дзержинського відділу реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції з заявою про внесення змін до актового запису про народження сина, складений на ОСОБА_4 міським відділом реєстрації актів цивільного стану міста Харкова: змінити прізвище народженого та батьків ОСОБА_2 на ОСОБА_2.

Згідно висновку Дзержинського відділу реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції про внесення змін до актового запису цивільного стану від 21.05.2010 року позивачам  було відмовлено у зміні прізвища у зв’язку з відсутністю підстав.  

     У зв’язку з цим позивачі звернулись до суду.

          

В судове засідання позивач ОСОБА_1  надала заяву,  згідно якої позов підтримала в повному обсязі, просила його задовольнити та розглядати справу за її відсутністю.  

            В судове засідання позивач ОСОБА_2 надав заяву,  згідно якої позов підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити та розглядати справу за його відсутністю.  

        Представник відповідача відділу реєстрації актів цивільного стану Дзержинського районного управління юстиції міста Харкова в судове засідання не з'явився, просив розглядати справу за відсутністю їх представника та прийняти рішення покладаючись на розсуд суду.    

     Представник відповідача відділу реєстрації актів цивільного стану №3 по місту Харкову Харківського міського управління юстиції в судове засідання не з'явився, просив розглядати справу за відсутністю їх представника та прийняти рішення покладаючись на розсуд суду.    

     Третя особа СГІРФО Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області у судове засідання свого представника не направив, та в своїй заяви просив розглядати справу за відсутністю представника СГІРФО Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області та прийняти рішення покладаючись на розсуд суду.

        

Суд, вирішив можливим розглянути справу на підставі наявних у справі  доказів.    

          

Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши їх  у сукупності, визнає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.  

22 серпня 1992 року ОСОБА_1 ОСОБА_2 уклали шлюб у палаці одруження «Центральний» міста Харкова, актовий запис №1570. Від шлюбу мають сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1. У свідоцтві про його народження, яке видане міським відділом реєстрації актів громадянського стану міста Харкова  16.08.1996 року, прізвище сина вказано як ОСОБА_4 прізвище батька  - ОСОБА_2 та прізвище матері – ОСОБА_1 Хоча у паспортах їх прізвища записані – ОСОБА_2. В усіх їх документах, окрім свідоцтва про народження їх сина: у паспорті ОСОБА_1, який видано Жовтневим РВ ХМУ УМВС України в Харківській області у 1998 році, посвідки на постійне проживання ОСОБА_2 виданого ВГІРФОУМВС України в Харківській області від 09.01.2004 року, свідоцтві про народження №757 ОСОБА_2 – їх прізвище вказано «ОСОБА_2».

У теперішній час, позивачам необхідно отримати для сина проїзний документ дитини, у зв’язку з чим вони звернулись до відділу паспортної і імміграціоної служби Дзержинського ЦВМ ГУМВС України в Харківській області  з заявою про видачу їх сину  проїздного документа дитини для виїзду за межі України, однак у його видачі їм було відмовлено.  

Крім того, для усунення помилок у свідоцтві про народження дитини, звернулись  до Дзержинського відділу реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції з заявою про внесення змін до актового запису про народження сина, складений на ОСОБА_4 міським відділом реєстрації актів цивільного стану міста Харкова: змінити прізвище народженого та батьків ОСОБА_2 на ОСОБА_2.

Згідно висновку Дзержинського відділу реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції про внесення змін до актового запису цивільного стану від 21.05.2010 року позивачам  було відмовлено у зміні прізвища у зв’язку з відсутністю підстав.  

     Відповідно до вимог ч.1 ст. 17 КАС України Компетенція адміністративних судів поширюється на  спори фізичних чи  юридичних  осіб  із  суб'єктом  владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

 Згідно з п. 7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України після  набрання  чинності  цим  Кодексом заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, заяви у справах  щодо відмови органу державної реєстрації актів цивільного стану внести виправлення в актовий запис цивільного  стану  (глави 29-32 і 36 Цивільного процесуального  кодексу  України  1963  року ( 1502-06 ),  позовні заяви у господарських справах,  що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції,  а також  апеляційні, касаційні  скарги (подання),  заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв'язку з нововиявленими  та  винятковими  обставинами  у таких  справах,  подані  і  не  розглянуті  до  набрання  чинності Кодексом адміністративного судочинства  України,  розглядаються  в порядку,  встановленому  цим  Кодексом.  (  Абзац  перший пункту 7 розділу   VII  в  редакції  Закону  N  2953-IV  (  2953-15  )  від 06.10.2005 )  

          Як свідчать матеріали справи, у свідоцтві про народження серії І-ВЛ «026407 виданого 16.08.1996 року міським відділом реєстрації актів громадянського стану м. Харкова прізвище дитини вказано ОСОБА_2, прізвище батька вказано ОСОБА_2, прізвище матері вказано ОСОБА_1 однак  у паспорті ОСОБА_1, який видано Жовтневим РВ ХМУ УМВС України в Харківській області у 1998 році, посвідки на постійне проживання ОСОБА_2, виданого ВГІРФОУМВС України в Харківській області від 09.01.2004 року, свідоцтві про народження №757 ОСОБА_2 у свідоцтві про укладення шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 – їх прізвище вказано «ОСОБА_2».

 Крім того, з матеріалів справи вбачається, що позивачі звертались до Дзержинського відділу реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції з заявою про внесення змін до актового запису про народження сина, складений на ОСОБА_4 міським відділом реєстрації актів цивільного стану міста Харкова: змінити прізвище народженого та батьків ОСОБА_2 на ОСОБА_2.

Згідно висновку Дзержинського відділу реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції про внесення змін до актового запису цивільного стану від 21.05.2010 року позивачам  було відмовлено у зміні прізвища у зв’язку з відсутністю підстав та для вирішення даного питання рекомендовано звернутись до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

 Згідно ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа,  яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для  підтвердження  обставин, на  які  вона  посилається,  суд  вирішує справу на основі наявних доказів.  

З огляду на вищевикладене, за таких обставин суд всебічно, повно та об'єктивно, за правилами, встановленими ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що позовні вимоги позивачів підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. ч.3 ст. 2, 10, 11, 18, 71, 86, 158-163, 167 КАС України, п. 7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України,

  П О С Т А Н О В И В:

  Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Відділу реєстрації актів цивільного стану Дзержинського районного управління юстиції міста Харкова, відділу реєстрації актів цивільного стану №3 по місту Харкову Харківського міського управління юстиції, третя особа відділ по справам громадянства, міграції і реєстрації фізичних осіб ГОМ Дзержинського РВ ГУМВД України у Харківській області про втсановлення порушеного права і зобов’язання внести зміни до актового запису про народження - задовольнити.

 Зобов’язати відділ реєстрації актів цивільного стану №3 по місту Харкову Харківського міського управління юстиції внести зміни до актового запису про народження №2797 від 16.08.1996 року, складений на ОСОБА_4 відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Харкову Харківського міського управління юстиції: змінити прізвище народженого «ОСОБА_4» на «ОСОБА_4», прізвище батька «ОСОБА_2» на «ОСОБА_2» та прізвище матері «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1».

 Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подачею після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, визначеному ч. 5 ст. 186 КАС України.

 Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація