УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2010 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючої Ясеновенко Л.В.,
суддів: Проскурніцького П.І., Пнівчук О.В.,
секретаря Возняк В.Д.,
з участю ОСОБА_1, представників відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів №1 з поглибленим вивченням англійської мови про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Івано-Франківського міського суду від 23 листопада 2010 року,-
в с т а н о в и л а:
Рішенням Івано-Франківського міського суду від 23 листопада 2010 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Івано-Франківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів №1 з поглибленим вивченням англійської мови про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказує на те, що суд безпідставно відмовив у задоволенні позову у зв’язку з пропуском строку звернення до суду. Вона зазначає, що судом не було враховано того, що вона тривалий час здійснювала догляд за хворим чоловіком, який потребує сторонньої допомоги, а отже пропустила строк з поважної причини.
Просить рішення суду скасувати, а справу направити на новий розгляд.
В судовому засіданні ОСОБА_1 апеляційну скаргу підтримала з мотивів, наведених у ній.
Представники відповідача апеляційну скаргу не визнали.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги з таких підстав.
Відповідно до ст. 233 КЗпП п рацівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного
________________________________________________________________________________ Справа № 22-ц-6494/2010р. Головуючий у 1 інстанції Островський Л.Є.
Категорія 52 Суддя-доповідач Ясеновенко Л.В.
суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Встановлено, що ОСОБА_1 була звільнена з роботи 19.11.2008 року на підставі п.4 ст.40 КЗпП за прогул. Про звільнення з роботи вона дізналась наступного дня, оскільки їй було направлено трудову книжку за адресою її проживання, чого вона не заперечила в судовому засіданні. Однак з позовом до суду ОСОБА_1 звернулась лише 17.08.2009 року, тобто через десять місяців після звільнення.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд виходив з того, що ОСОБА_1 без поважних причин пропустила строк звернення до суду.
З матеріалів справи вбачається, що на обґрунтування причин пропуску строку позивачка посилалась на те, що вона часто хворіла та здійснювала догляд за хворим чоловіком, який потребує стороннього догляду, а тому вчасно не звернулась з позовом до суду.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що наведені причини пропуску строку не є поважними, оскільки з поданих до суду копій листків непрацездатності вбачається, що ОСОБА_1 перебувала на лікуванні лише періодично та переважно на амбулаторному режимі, що не позбавляло її можливості звернутись до суду за захистом порушеного права в установлений законом строк.
Враховуючи вищенаведене, підстав для скасування рішення суду немає.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 317 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Івано-франківського міського суду від 23 листопада 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Судді: Л.В. Ясеновенко
П.І. Проскурніцький О.В. Пнівчук