Судове рішення #12675122

Справа № 2-498/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я  

І МЕНЕМ          УКРАЇНИ  

 07 липня 2010 року      Бережанський районний суд Тернопільської області

 в складі: судді                                                             Шміло В. І.

 при секретарі                                                              Макійчук Г. Р.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бережани справу за  позовом ОСОБА_1 до Бережанської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

 В С Т А Н О В И В  :

 Позивачка ОСОБА_1, звернулася до Бережанського районного суду із позовом до  Бережанської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини , посилаючись на те, що вона тривалий час хворіла, тому не могла вчасно оформити право на спадщину, пропустивши встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Позивачка в судове засідання не з'явилася, подавши на адресу суду письмову заяву, в якій зазначила, що позовні вимоги підтримує та просить судовий розгляд справи проводити за її відсутності.

В судовому засіданні представник відповідача Бережанської міської ради не заперечує щодо задоволення позову ОСОБА_1 про продовження строку на прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_3

Суд розглянувши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають до задоволення,  виходячи із наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

         Судом встановлено, що бабуся позивачки ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1  виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Бережанського районного управління юстиції, Тернопільської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Після смерті бабусі позивачки, відкрилося спадкове майно у вигляді  будинковолодіння, що розташове по АДРЕСА_1, а також державного акту на право приватної власності на землю.

Із оглянутого в судовому засіданні заповіту вбачається, що позивачка являється єдиним спадкоємцем спадкового майна після смерті ОСОБА_3

Причини пропуску позивачкою строку, встановленого для прийняття спадщини, суд вважає за прийнятливі, і такі, що доводять їх поважність, а тому строк для прийняття спадщини позивачці може бути поновлений.

Зазначені судом факти доведені в судовому засіданні свідоцтвом про смерть ОСОБА_3, копією заповіту, та іншими доказами по справі.  

Отже, судом встановлено, що позивачка, як спадкоємець за заповітом після померлої ОСОБА_3, із поважних причин пропустила встановлений законом строк для звернення в нотаріальну контору із заявою про видачу їй свідоцтва про прийняття спадкового майна, яким померла правомірно володіла за життя, а тому пропущений строк позивачці слід поновити.  

 З огляду на вищевикладене, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 213, 215 ЦПК України, ч.1 ст.1270 та ч.3 ст. 1272 ЦК України, суд, -  

 В И Р І Ш И В :

 Позов задоволити.

Продовжити позивачці ОСОБА_1 строк на прийняття спадщини, що  залишилась після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Встановити позивачці ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, терміном 3 (три) місяці.  

На рішення суду  може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

  Суддя Бережанського

районного суду

Тернопільської області                                                    В. І. Шміло

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація