Справа № 2-2111/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2010 року Хустський районний суд
Закарпатської області
в складі: головуючого-судді: Данюк В.В.
при секретарі: Форкош Д.З.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хуст справу за позовом ОСОБА_1 до Хустської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини –
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2. При житті, 07 вересня 1995 року вона склала заповіт у якому заповіла все належне їй майно на день смерті позивачу. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку АДРЕСА_1 та земельної ділянки для його обслуговування. При зверненні в Хустську державну нотаріальну контору для отримання свідоцтва про право на спадщину позивачу було повідомлено, що ним пропущено строк для прийняття спадщини і відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину. Строк для подачі заяви він пропустила через те, що виїжджав на сезонні роботи за межі держави і не мав змоги вчасно звернутися до нотаріальної контори для прийняття спадщини. Просить суд винести рішення, яким надати йому строк для подання заяви на прийняття спадщини за померлим батьком.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав посилаючись на наведені в ньому обставини, просив суд його задоволити.
Представник Хустської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився. Державний нотаріус Турчин В.Ф. подала суду заяву, у якій просить суд розглядати справу у відсутності представника нотаріальної контори. Не заперечує проти визначення додаткового строку для прийняття спадщини ОСОБА_1, так як згідно Спадкового реєстру спадкова справа за померлою ОСОБА_2 не заводилась.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону та інтересам інших осіб.
У відповідності до ч. 3 ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі не підлягають доказуванню.
За таких обставин суд констатує, що причина пропущення позивачем строку для прийняття спадщини є поважною, а тому позов ОСОБА_1 слід задоволити.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд, -
Р І Ш И В:
Позов з а д о в о л и т и.
Визначити додатковий строк – два місяці з дня проголошення рішення, ОСОБА_1 для прийняття спадщини за померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, що складається із житлового будинку АДРЕСА_1 та земельної ділянки для його обслуговування.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області.
Головуючий: підпис Данюк В.В.
З оригіналом вірно:
Суддя Хустського
районного суду: Данюк В.В.