Ф
УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Постанова
І м е н е м У к р а ї н и
23 грудня 2010 року апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого – судді Андрушкевича С.З.
секретаря Кемке Д.О.
з участю скаржника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 9 серпня 2010 року про адміністративне правопорушення за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП по справі щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки АДРЕСА_1
в с т а н о в и в:
Цією постановою ОСОБА_1 визнано винною у тому, що вона, працюючи на посаді головного бухгалтера ТОВ”СКВ-МІГ” при подачі податкової декларації з ПДВ за березень 2010 року порушила порядок ведення податкового обліку, а саме занизила суму ПДВ, що підлягала сплаті до бюджету на 9204 грн., тобто вчинила правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП, за що на неї накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 85 (вісімдесят п’ять) грн.
В апеляційній скарзі на постанову судді Вигівська М.Ю. просила скасувати постанову суду як незаконну. На обгрунтування скарги вказувала, що при проведенні перевірки актом від 27.05.2010 року було встановлено вищезгадане порушення. З таким вона не погодилась і оскаржила акт перевірки до Житомирського окружного адміністративного суду. Скарга прийнята судом , відкрито провадження в адміністративній справі та проведено попередній розгляд. Вважала , що притягнення її до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення є передчасним і незаконним.
При розгляді справи в апеляційній інстанції скаржниця надала копію постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 2 грудня 2010 року, з якої вбачається , що податкові повідомлення про визначення податкових зобов’язань з ПДВ на 9204 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 460 грн. і на 11504 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 575 грн. скасовано як незаконні. Також ОСОБА_1 пояснила ,що протокол про адміністративне правопорушення щодо неї був складений на підставі спростованого рішенням акту перевірки , тому просила постанову суду про притягнення її до відповідальності за ст.163-1 КУпАП скасувати. а провадження в справі закрити.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши скаржника, дослідивши матеріали справи, надане рішення адміністративного суду , вважаю, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно вимог ст.280 КУпАП , при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов’язаний з’ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає адміністративній відповідальності та встановити інші обставини , що мають значення для правильного вирішення справи.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення та постанови суду від 9.08.2010 року ОСОБА_1 визнано винною у тому, що вона, працюючи на посаді головного бухгалтера ТОВ”СКВ-МІГ” при подачі податкової декларації з ПДВ за березень 2010 року порушила порядок ведення податкового обліку, а саме занизила суму ПДВ, що підлягала сплаті до бюджету на 9204 грн., тобто вчинила правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП.
За обставин, коли акт перевірки від 27.05.2010 року за №100\15-02 постановою суду від 2.12.2010 року спростовано, а протокол про адміністративне правопорушення складено на підставі саме згаданого акту перевірки, в діях ОСОБА_1 відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.
Тому апеляційний суд вважає за потрібне постанову суду першої інстанції скасувати , а провадження в справі закрити.
Керуючись ст.ст. 247 п.1, 293 , 294 КУпАП , апеляційний суд, -
п о с т а н о в и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 9 серпня 2010 р. щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.163-1 ч.1 КУпАП скасувати, провадження в справі –закрити.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: