КОПІЯ
Справа № 22ц-5731 Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 57 Дзерина М.М.
Доповідач: Пащенко Л.В.
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області
від 21 грудня 2010 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Пащенко Л.В.
Суддів: Нагорняка В.А., Мартьянової Л.І.
При секретарі: Пєтуховій Н.О.
розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Ямпільської райдержадміністрації Вінницької області
на рішення Ямпільського районного суду Вінницької області від 13 вересня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації Вінницької області про зобов'язання виплатити в повному обсязі соціальні виплати, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому зазначив, що він пенсіонер, інвалід ІІ групи Чорнобильської катастрофи та має право на виплату одноразової компенсації учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яку йому не виплатили.
В 2007 – 2009 роках Управління праці та соціального захисту населення Ямпільської РДА виплатило йому щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі 120 гривень. На його звернення до Управління праці про виплату одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, перерахувати розмір щорічної допомоги на оздоровлення та доплатити недоплачені суми згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», йому було відмовлено. Вважає таке рішення незаконним та винесеним всупереч законодавчим актам України.
Рішенням Ямпільського районного суду Вінницької області від 13 вересня 2010 року позовні вимоги задоволено частково.
Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Ямпільського району у Вінницькій області на користь ОСОБА_2 недоплачену щорічну допомогу на оздоровлення за період 2007-2009 роки.
Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Ямпільського району у Вінницькій області на користь ОСОБА_2 невиплачену одноразову компенсацію учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у розмірі 45 мінімальних заробітних плат, а саме: 39780 ( тридцять дев’ять тисяч сімсот вісімдесят) гривень.
В апеляційній скарзі У правління праці та соціального захисту населення Ямпільської райдержадміністрації просить рішення суду, як постановлене з порушенням вимог закону, скасувати.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач знаходиться на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Ямпільської райдержадміністрації, перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків, є інвалідом ІІ групи І категорії учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС.
Стаття 63 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " закріплює норму, якою встановлюється, що фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету. Виконання цього Закону залежить від фінансових ресурсів доходної частини Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачено Конституцією України.
Згідно п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування Конституції України про здійснені правосуддя» №9 від 01.11.1996 року судам необхідно виходити з того що нормативно-правові акти державного чи іншого органу підлягають оцінці на відповідність як Конституції так і закону. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підлягав застосуванню не відповідає чи суперечить законові, суд зобов’язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до змін внесених Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» встановлено – одноразова компенсація учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме: інвалідам ІІ групи – в розмірі 45 мінімальних заробітних плат, а також щорічна допомога на оздоровлення виплачується в таких розмірах: інвалідам І та ІІ групи – п’ять мінімальних заробітних плат.
Проте, позивачу дана компенсація відповідачем відповідно до вимог вищезазначеного Закону не виплачувалась, а допомога на оздоровлення виплачувалась не в повному розмірі.
При винесенні оскаржуваного рішення суд першої інстанції, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, правомірно прийшов до висновку, що постанова КМ України № 562 від 12.07.2005 року «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» суперечить ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та ч. 2 ст. 19 Конституції України, згідно якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституції України та Законами України.
Рішення суду відповідає матеріалам справи та вимогам закону.
Доводи апеляційної скарги безпідставні і висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 304№, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Ямпільської райдержадміністрації Вінницької області відхилити.
Рішення Ямпільського районного суду Вінницької області від 13 вересня 2010 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.
Судді: підписи:
З оригіналом вірно: