Справа № 2-3665\2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«14» грудня 2010 року
Ізяславський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого: Антонюка В.В.
при секретарі: Самборській Л.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізяслав цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ізяславської райдержадміністрації та Сошненської сільської ради Ізяславського району про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування;
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування. Позовні вимоги обґрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2 Після його смерті вона вступила в управління спадковим майном, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 27 жовтня 1997 року. Позивач вказує, що ОСОБА_2 помилково не був включений до списку осіб, які мають право на отримання сертифікату на земельну частку (пай), так як помер, хоча працював в колгоспі ім. ХХІІ з»їзду КПРС м. Ізяслав, який перейменовано на колгосп «Горинь», який згодом було перейменовано з колгоспу «Горинь» в СГ «Горинь» м. Ізяслав, а пізніше в ТОВ «Горинь», починаючи з 1953 року по 1993 рік, та являвся колгоспним пенсіонером і з членства у товаристві не виходив, а тому позивач просить визнати за нею право на земельну частку (пай), розташовану на території Сошненської сільської ради Ізяславського району, площею 3,87 умовних кадастрових гектарів в порядку спадкування за законом, після смерті її чоловіка ОСОБА_2
Під час розгляду справи ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала та просила їх задоволити.
Представник Ізяславської райдержадміністрації в судове засідання не з»явився, надав до суду письмову заяву, в якій просить справу розглянути в його відсутності, проти задоволення позову не заперечив.
Представник Сошненської сільської ради до суду не з»явився, але надав письмову заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, проти задоволення позову не заперечив.
З’ясувавши позицію сторін, дослідивши матеріали справи суд визнає, що позов слід задовольнити з таких підстав.
Відповідно до п. 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», якщо спадкодавець мав право на земельну частку (пай), але за життя не одержав сертифікат на право власності на земельну частку (пай) або помилково не був включений (безпідставно виключений) до списку, доданого до державного акта про колективну власність на землю відповідного сільськогосподарського підприємства, товариства, тощо, при вирішенні спору про право спадкування на земельну частку (пай), суд застосовує положення чинного на час існування відповідних правовідносин ЗК України 1990 року , Указу Президента України від 08.08.1995 року № 720/95 «Про порядок паювання земель , переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям».
Відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 року № 720 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям», право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, так як крім визнання позову відповідачами, позовні вимоги позивача підтверджуються також: довідкою Сошненської сільської ради від 12.10.2010 року (а.с.6), відповідно до якої резервний фонд земель по Сошненській сільській раді становить 262,1 га.
Відповідно до довідки архівного відділу Ізяславської РДА від 23.09.2010 року (а.с.8), в документах архівного фонду колгоспу «Горинь» за 1992 рік відомостей про звільнення з членів колгоспу ОСОБА_2 не виявлено.
Довідкою архівного відділу Ізяславської РДА від 23.09.2010 року (а.с.9), підтверджується переіменування колгоспу ім. ХХІІ з»їзду КПРС на протязі 1992-2001 років.
Згідно до копії трудової книжки ОСОБА_2 (а.с.10-11), він на протязі з 1953 року по 1993 рік безперервно працював на одному підприємстві.
Довідкою Сошненської сільської ради від 12.10.2010 року (а.с.12) підтверджується не включення ОСОБА_2 до списку осіб на отримання земельної частки (пай).
Відповідно до Свідоцтва про право на спадщину по закону (а.с.13), спадкоємкою майна ОСОБА_2, який помер 09.06.1996 року є його дружина ОСОБА_1
Відповідно до свідоцтва про смерть (а.с.14), ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
За таких обставин суд вважає, що позов слід задовольнити, визнавши за позивачем право на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом.
Керуючись ст.ст. 5, 22 ЗК України, п. 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», Указом Президента України від 08.08.1995 року № 720 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» ст..ст.212-215 ЦПК України;-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай), розміром 3,87 умовних кадастрових гектарів, розташовану на території Сошненської сільської ради Ізяславського району, Хмельницької області, в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.
Рішення надруковано в нарадчій кімнаті , в одному примірнику.
Суддя :