Судове рішення #12671522

                                       

Справа № 2-106

                                                                        2010р.

                                З А О Ч Н Е      Р І Ш Е Н Н Я

                                      Іменем           України

26  листопада  2010р.                                                                                                          м.Снятин

               

    Снятинський районний суд Івано-Франківської області в складі :

            головуючий-суддя  -                     Потятинник Ю.Р.,

            при секретарі -                              Маланчук С.Г.,

                   

розглянувши  у  відкритому   судовому  засіданні  в  залі  суду в м. Снятині  справу  за  позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про визнання батьківства,-

      ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду із позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народила дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народила сина ОСОБА_4. Батьком обох дітей є відповідач, з яким перебувала у фактичних шлюбних відносинах. Відповідач  після народження першої дитини визнавав себе її  батьком та обіцяв одружитись з нею. Після народження другої дитини їй стало відомо,  що він  зареєстрував шлюб з іншою жінкою. На її  утриманні двоє дітей, крім того менший син із вродженим каліцтвом, якого вона лікує,  витрачаючи кошти. Ніде не працює,  оскільки доглядає дітей.  Відповідач відмовляється записати себе їх батьком. Просить визнати ОСОБА_2 батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, а також стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі по 600 грн. щомісячно на кожного.

    Позивач у судове засідання не з’явилася, однак звернулася до суду із заявою,  в якій просить справу розглянути у її відсутності, позов підтримала повністю. Згідна на заочний розгляд справи.

    Відповідач у судове засідання не з’явився, хоча належно повідомлявся про час та місце розгляду справи, про причини неявки не повідомив. А тому,  справу слід розглянути заочно у відсутності відповідача.    

    Суд,  аналізуючи обставини встановлені  під час судового розгляду та дослідивши зібрані докази, а саме: свідоцтва про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно яких батьком записаний  відповідач; консультативний висновок обласної дитячої консультативно-діагностичної поліклініки від 13.08.2009р., згідно якого ОСОБА_1 хворіє артрогрипозом, двобічна клишоногість,  контрактура гуглобів нижніх кінцівок; довідку Будилівської сільської ради від 07.10.2009 р.,  згідно якої дочка ОСОБА_3 та син ОСОБА_4 проживають з матір’ю ОСОБА_1 та перебувають на її утриманні; висновок експерта № 283,  згідно якого вірогідність підтвердження біологічного батьківства відповідача відносно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 складає не менше 99, 999999%,  тобто біологічне батьківство відповідача відносно дочки ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 практично доказано; довідку Снятинської ЦРЛ,  згідно якої відповідачу встановлено діагноз - хронічний простатит,  олігооспермія; проїздні документи АСК «Експрес» №№ 696489, 696490, 696491, 357258, 357259 та квитки АС м. Коломия, АС м. Івано-Франківськ на загальну суму 699 грн. 28 коп., - вважає, що позов частково підставний і підлягає до часткового задоволення, оскільки, в судовому засіданні на підставі вищевказаних доказів встановлено, що позивач є кровним батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, а тому, слід визнати ОСОБА_2 батьком  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 13 від 10.07.2007р. Будилівської сільської ради та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 7 від 01.07.2009р. Будилівської сільської ради та внести відповідні записи у вищевказані актові записи про народження дітей записавши батьком відповідача,  а також стягувати з ОСОБА_2, з  врахуванням його матеріального стану, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 300 грн. щомісячно  на кожного, починаючи з 13.11.2009 р.. В решті позову відмовити.

На підставі викладеного та ст.ст. 128, 184 СК України, керуючись ст.ст. 213-215, 224, 226                   ЦПК  України,-

                              РІШИВ:

      Позов задоволити частково. Визнати ОСОБА_2  батьком  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 13 від 10.07.2007р. Будилівської сільської ради та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 7 від 01.07.2009р. Будилівської сільської ради. Внести відповідні записи у вищевказані актові записи про народження дітей записавши батьком ОСОБА_2.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 300 грн. щомісячно  на кожного,  починаючи з 13.11.2009 р. В решті                 позову відмовити.

Стягнути з відповідача в користь ОСОБА_1 500 грн. витрат на оплату юридичної допомоги, 3396 грн. 04 коп. витрат на проведення експертизи та 699 грн. 28 коп. витрат на проїзд.

На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Івано - Франківської області протягом 10-ти днів з дня його проголошення, а особами,  які брали участь у справі,  але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення через Снятинський районний суд.

Дане заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Головуючий:  підпис

            Суддя Снятинського

районного суду                                                  Ю.Р.Потятинник

  • Номер: 22-ц/821/718/20
  • Опис: про встановлення розміру аліментів у твердій грошовій сумі та нарахування заборгованості по аліментах
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-106/2010
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Потятинник Юрій Романович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.03.2020
  • Дата етапу: 13.03.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація