Справа №2-1106/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
8 грудня 2010 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
Головуючого судді: Вітковського С.В.,
з участю секретаря: Корби В.І.,
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась в міськрайсуд з позовом до ОСОБА_2 про зміну розміру стягнення аліментів на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 посилаючись на те, що з відповідачем шлюб розірвано 16 травня 2002 р.. Рішенням Могилів-Подільського міськрайонного суду від 19 березня 2008 року присуджено з відповідача аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 в розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення нею повноліття. Після винесення вищевказаного рішення відбулись суттєві зміни які проявляються в тому, що донька ОСОБА_3 подорослішала, позивачка не працює, змінилась економічно ситуація в країні і той розмір присуджений судом аліментів не відповідає ЗУ «Про державний бюджет України на 2010 рік». На підставі вищевикладеного просила суд змінити розмір стягуваних аліментів з 200 грн. на 500 грн. щомісячно і до досягнення дитиною повноліття починаючи стягнення з дня звернення до суду.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, викладене в позовній заяві підтвердила і суду пояснила, що у неї важкий матеріальний стан, вона працює неофіційно. Самій важко забезпечити доньку, бо з часу присудження аліментів в 2008 році змінилась економічно ситуація в країні, ціни на товари вжитку зросли, крім того донька подорослішала і їй потрібно більше коштів для забезпечення потреб в одязі, харчуванні, навчанні та інших речах, а вона забезпечити цим усім не може. Просила позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, однак від нього надійшло заперечення в якому він позов визнав частково в розмірі 300 грн., бо не має матеріальної можливості сплачувати аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 в розмірі 500 грн. Підставою цього є скрутне матеріальне становище, яке пов’язане з хворобами його батьків ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6 доглядом та матеріальним утриманням яких він займається. Просив справу розглянути в його відсутність.
Заслухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково з таких підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України: «Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття».
З показань позивачки вбачається, що з часу присудження аліментів в 2008 році ціни на товари вжитку зросли. Донька подорослішала і їй потрібно більше коштів для забезпечення потреб в одязі, харчуванні, навчанні та інших речах, а вона забезпечити цим усім не може бо вартість тільки чобіток складає більше 250 грн.. Також змушена давати кошти на ремонт та утримання школи.
Відповідач в своїх запереченнях визнав позов частково в розмірі 300 грн., бо у нього скрутне матеріальне становище, яке пов’язане з хворобами його батьків ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6, доглядом та матеріальним утриманням яких він займається.
Однак суд не приймає цих заперечень, оскільки із змісту ст 180 СК України витікає, що саме батьки зобов’язані утримувати дітей, а отже мають забезпечувати потреби дитини, дбати про її задовільний матеріальний стан, духовний розвиток та забезпечити якісну освіту.
Крім того, відповідачем не надано доказів тому, що він дійсно доглядає та утримує своїх батьків, а інших осіб, які б надавали їм допомогу, немає.
Разом з тим, позивачка посилається на те, що батьки відповідача отримують пенсію, а у неї інших доходів як від разових заробітків немає, бо постійної роботи вона не має.
У відповідності до ч.1 ст. 182 СК України: "При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення".
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що для нормального матеріального забезпечення доньки та її розвитку слід стягувати з ОСОБА_2 щомісячно по 500 грн. на її утримання. Необхідно стягнути з відповідача на користь держави 51 гривню судового збору та 120 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Суд не погоджується з тим, що стягувати змінений розмір аліментів необхідно розпочати з дня подачі заяви до суду, оскільки воно має починатись з дня припинення стягнення аліментів за минулим рішенням суду, а отже з дня набрання чинності цим рішенням, а тому в цій частині позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 180, 182, 184, 192 СК України, ст.ст. 10, 60, 88, 209, 212-214 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Змінити розмір стягнення аліментів з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 щомісячно на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі із розміру 200(двісті) грн. на суму 500( п’ятсот) гривень щомісячно починаючи стягнення з дня набрання чинності рішенням і до досягнення нею повноліття, припинивши стягнення аліментів за судовим рішенням від 19 березня 2008 р..
Відмовити в задоволенні вимоги про стягнення зміненого розміру аліментів із дня звернення до суду з позовною заявою.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 (п’ятдесят одну) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 (сто двадцять) грн..
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення, а відповідачем, який був відсутнім в судовому засіданні, в той же строк з дня отримання його копії.
СУДДЯ: