Справа № 2-2485/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2010 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Білокур В.І., при секретарі Сірій І.В., за участю сторін та адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуки справу за позовом ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Прилуцької міської ради, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 про оформлення дозвільних документів на самочинні будівлі без згоди суміжного землекористувача, –
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду із зазначеним позовом, уточнивши який в судовому засіданні, позивачка ОСОБА_2 вказує на те, що має у приватній власності успадкувавши в 2006 році будинковолодіння по АДРЕСА_1 в місті Прилуки, що розташоване на земельній ділянці площею 408кв.м належній територіальній громаді м. Прилуки.
Посилаючись на те, що вона (ОСОБА_4) самочинно здійснила перебудову частини будівлі сараю “В-1” під гараж, а також збійснила прибудову “а-1” тамбур площею 3,1кв.м. до житлового будинку і на цей час збирає всі необхідні документи для подання їх до Прилуцької міськради з тим, щоб оформити узаконити вищеназвані споруди у належному їй будинковолодіння, однако, цьому перешкоджає відсутність згоди власника сусідньої садиби по АДРЕСА_2 - ОСОБА_3.
Позивачка вважає безпідставною і необгрунтованою таку відмову третьої особи ОСОБА_3, що перешкоджає для неї (ОСОБА_2) зареєструвати у власність самочинні прибудови, позивачка і просить суд дозволити збір документів та їх подання до Прилуцької міської ради для оформлення дозвільних документів на самочинні будівлі : частина “В-1 гараж” та “а-1 тамбур” у належному їй будинковолодінні, що розташоване по АДРЕСА_1 в місті Прилуки, без згоди суміжного землекористувача ОСОБА_3 (а.с.3-4, 24).
В судовому засіданні :
Позивачка ОСОБА_2 підтримала заявлений позов із наведених вище підстав, про що дала відповідні пояснення по справі.
Представник відповідача територіальної громади в особі Прилуцької міської ради не заперечив проти позову вказуючи на відсутність правових підстав відмовляти позивачці в оформленні дозвільних документів для реєстрації у власність вищеназваних самочинних споруд.
Третя особа ОСОБА_3 та її представник адвокат ОСОБА_1 просили суд відмовити у задоволенні позову ОСОБА_2 та пояснили, що реконструйований позивачкою сарай “В-1” під гараж та прибудова тамбуру “а-1” в садибі позивачки, перешкоджає їй (ОСОБА_3) у повній мірі здійснювати права власника у своїй садибі.
Заслухавши пояснення сторін, третьої особи та їх представників, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку задовольнити позов, з таких підстав.
Судом установлено, що позивачка ОСОБА_4 І третя особа ОСОБА_3 являються власниками будинковолодінь, що розташовані відповідно за №10 та АДРЕСА_2, вони-ж є землекористувачами суміжних земельних ділянок для обслуговування своїх садиб.
Позивачка ОСОБА_2 самочинно здійснила перебудову сараю “В-1” під гараж та прибудувала до свого житлового будинку тамбур “а-1” площею 3,1кв.м., без погодження із суміжним землекористувачем ОСОБА_3, а також без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, а тому, по завершенню будівництва вищеназвані споруди (частина “В-1” та “а-1”) не були прийняті в експлуатацію та визначені як “самочинне будівництво”у виготовленому 14.07.2010 році Технічному паспорті Прилуцького МБТІ (а.с.10-14).
Позивачка ОСОБА_2 на цей час отримала від уповноважених органів місцевого самоврядування відповідні листи, де вказується про відповідність санітарно-технічним та будівельним нормам самочинних споруд, а саме Головним санітарним лікарем м.Прилуки (а.с.25), начальником Прилуцького РУ ГУМНС України в Чернігівській області (а.с.26), начальником відділу містобудування та архітектури Прилуцької міської ради (а.с.35).
Суд, вирішуючи спірні правовідносини керується положеннями ст.ст. 328, 331, 376, 380, 381 ЦК України, що регулюють порядок набуття права власності на новостворене майно, зокрема самочинно зведені будівлі, споруди та інше нерухоме майно як об”єкт права приватної власності. Відповідно до встановлених судом фактичних обставин у даній справі та правових норм, що регулюють дані правовідносини, зокрема ст.376 ч.5 ЦК України про те, що на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Для зняття статусу самочинного будівництва вищеназваних споруд “В-1” та “а-1”, позивачка ОСОБА_4 повинна здійснити комплекс заходів, передбачених положеннями Закону України “Про планування і забудову територій, Постановою КМ України №1035 від 09.09.2009р. “Про затвердження тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, спорудженими без дозволу на виконання будівельних робіт” та Тимчасового положення “Про порядок погодження прийняття в експлуатацію самочинно збудованих об”єктів містобудування у приватному секторі міста”.
В судовому засіданні третя особа ОСОБА_3 лише голослівно та безпідставно вказувала про ніби-то невідповідність будівельно-технічним нормам самочинних споруд сараю “В-1” під гараж та прибудови тамбуру “а-1” до житлового будинку, але така позиція ОСОБА_3 прямо суперечить вищенаведеним довідкам компетентних органів : Головного санітарного лікаря м.Прилуки, начальника Прилуцького РУ ГУМНС України в Чернігівській області та начальника відділу містобудування та архітектури Прилуцької міської ради (а.с.25, 26, 35).
За таких обставин суд, вважає необхідним задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2, дозволити їй збір документів та їх подання до Прилуцької міської ради для оформлення дозвільних документів для визнання права власності та зняття статусу самочинного будівництва частини сараю “В-1” під гараж і тамбура “а-1” згідно положень ЗУ “Про планування і забудову територій, Постанови КМ України №1035 від 09.09.2009р. “Про затвердження тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, спорудженими без дозволу на виконання будівельних робіт” та Тимчасового положення “Про порядок погодження прийняття в експлуатацію самочинно збудованих об”єктів містобудування у приватному секторі міста” - без згоди суміжного землекористувача ОСОБА_3 - заперечення якої проти цього суд не вважає заслуговуючими на увагу, бо вирішення питання про відповідність санітарним, будівельно-технічним нормам і правилам та введення в експлуатацію самочинних споруд у власність позивачці ОСОБА_4 - не підлягає вирішенню судом, а відноситься до компетенції органу місцевого самоврядування (відповідача), згідно вищеназваного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 88, 213-215, 294 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Прилуцької міської ради, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 про оформлення дозвільних документів на самочинні будівлі без згоди суміжного землекористувача - задовольнити .
ОСОБА_2 дозволити збір документів та їх подання до Прилуцької міської ради для оформлення дозвільних документів на самочинні будівлі : частина “В-1 гараж” та “а-1 тамбур” у належному їй будинковолодінні, що розташоване по АДРЕСА_1, без згоди суміжного землекористувача ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий суддя Білокур В.І.
- Номер: 2-2485/10
- Опис: про позбавлення батьківських прав
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2485/10
- Суд: Личаківський районний суд м. Львова
- Суддя: Білокур Віктор Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.01.2010
- Дата етапу: 05.07.2010