Судове рішення #12666645

                                                                                                   № 2-7886/10

                                                     

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

21 грудня  2010 року                                                                       м. Київ

Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого - судді                                              Мазурик О.Ф. ,

секретаря                                                      Коруни О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

В  грудні 2010 року позивач – ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зазначивши в позовній заяві, що шлюб між ними зареєстровано у Відділі реєстрації актів громадянського стану Московського РУЮ у м. Києві 6 грудня 1997 року, актовий запис № 1193.

Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка після розірвання шлюбу буде проживати з позивачем.

Зазначив, що спільне життя з відповідачем не склалося, примирення та відновлення сімейних відносин вважає не можливим. Спільного господарства не ведуть, майнової суперечки немає.

Позивач у судовому засіданні на позові наполягав, на підставі викладених у ньому обставин просив його задовольнити.

  Відповідачка надіслала на адресу суду заяву, в якій зазначила, що проти розірвання шлюбу не заперечує. Просила розглянути справу у її відсутність.

            Вивчивши надані письмові докази у сукупності, заслухавши позивача та враховуючи заяву відповідачки, суд дійшов висновку, що заявлений позов є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 6 грудня 1997 року у Відділі реєстрації актів громадянського стану Московського РУЮ, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис №  1193 (а.с. 4).

Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка після розірвання шлюбу буде проживати з позивачем.

Згідно ч. 3 ст. 105 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання  шлюбу,  якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

               Згідно ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

  Як вбачається з пояснень позивача протягом шести місяців вони проживають окремо. Почуття любові та поваги між ними зникли, тому збереження шлюбу суперечило б його  інтересам.

               Враховуючи особливий характер сімейних відносин, зважаючи на норми ст. ст. 111, 112 СК України, так як фактично шлюбні відносини між подружжям припинені, суд вважає примирення сторін неможливим. Оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження сім’ї є неможливим і суперечить інтересам позивача,  позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.  

Оскільки позивачка при реєстрації шлюбу змінила прізвище, вона має право його відновити після розірвання шлюбу.

Згідно ч. 2 ст. 114 СК України,  у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105, 110, 111, 112 СК України, ст. ст. 10,  57-61, 208 - 209, 212-215, 218 ЦПК України,

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити .

          Шлюб, 6 грудня 1997  року відділом реєстрації актів громадянського стану Московського районного управління юстиції у місті Києві за актовим записом № 1193 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2  – розірвати.

          Шлюб вважати розірваним з моменту набрання рішенням суду законної сили.  

          Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

          Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти  днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

          Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація