Судове рішення #12665702

Справа № 2-О-_______/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

20 жовтня 2010 року                                       м. Луганськ

Жовтневий районний суд м. Луганська   в складі:

                              головуючого судді – Татарінової О.А.,

                       при секретарі –  Терновській М.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську цивільну справу за  заявою  ОСОБА_1, зацікавлена особа Перша Луганська Державна нотаріальна контора про встановлення факту належності правовстанавлюючого документу,

в с т а н о в и в:

    Заявник звернувся до суду з зазначеною заявою, вказуючи на те, що в ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати – ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_3 помер його батько – ОСОБА_3. Маючи намір прийняти спадщину, заявник звернувся з заявою до Першої державної нотаріальної контори. Під час звернення, працівник нотаріальної контори виявила, що в тексті свідоцтва про право власності на домоволодіння від 22.08.1963 року виданного на ім’я ОСОБА_3, ОСОБА_2 була допущена помилка в їх прізвищах, а саме замість вірного «ОСОБА_3» було помилково вказано в свідоцтві – «ОСОБА_3». Таким чином заявник не має можливості прийняти спадщину після своїх батьків – ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3. Просить суд встановити факт належності правовстановлюючого документу.

Представник заявника надав суду заяву про підтримання заявлених вимог та розгляд справи за його відсутністю.

Зацікавлена особа по справі – Перша Луганська Державна нотаріальна контора у судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, заперечення на позов не надали, заяви про розгляд справи за їх відсутністю до суду не надходило.            

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності з п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

З паспорту громадянина України (а.с. 16) вбачається що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1.

Зі свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається що його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

15/100 часток будинку АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3 та ОСОБА_2 кожному на підставі договору купівлі – продажу, посвідченого державним нотаріусом Першої Ворошиловградської Державної нотаріальної контори Г.Н. Терненко, виданного 20 грудня 1984 року, реєстровий № 2-5498, та зареєстрованого у МКП БТІ м. Луганська 26 грудня 1984 року (а.с. 9-10).

8/100 часток будинку АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 22 серпня 1963 року виданного Луганським міським відділом комунального господарства Виконавчого комітету Луганської міської Ради депутатів трудящих, виданного на ім’я ОСОБА_3 та ОСОБА_2, де замість вірного прізвища «ОСОБА_3» та «ОСОБА_2» було помилково вказано – «ОСОБА_3» та «ОСОБА_2».

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 померла, про що свідчить свідоцтво про смерть, виданного Кам’янобрідським відділом реєстрації актів громадянського стану м. Луганська (а.с. 7).

ОСОБА_1 сплатив всі витрати на проведення ритуальних послуг щодо ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується довідкою, посвідченою председателем квартального комітету – Драч Л.О. від 12 серпня 2010 року (а.с. 13).

Після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у домоволодінні яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 продовжували мешкати ОСОБА_3 та ОСОБА_1

ОСОБА_3 був людиною похилого віку, інвалідом 1 групи та потребував постійного нагляду. Цей нагляд надавав ОСОБА_1, купував продукти харчування, ліки, що підтверджується довідкою посвідченою председателем квартального комітету – Драч Л.О. від 12 серпня 2010 року (а.с. 13).

ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 помер, про що свідчить свідоцтво про смерть (а.с. 6).

ОСОБА_1 сплатив всі витрати на проведення ритуальних послуг щодо ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується довідкою, посвідченою председателем квартального комітету – Драч Л.О. від 12 серпня 2010 року (а.с. 13).

В домоволодінні яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_1 поклеїв обої, провів воду, встановив газову колонку, спачує комунальні послуги, що підверджується довідкою, посвідченою председателем квартального комітету – Драч Л.О. від 12 серпня 2010 року (а.с. 13).

Крім того, прізвище ім’я та по батькові ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 вказано в свідоцтві про народження (а.с. 8), в договорі купівлі – продажу (а.с. 9-10), в реєстраційному посвідченні (а.с. 11), в свідоцтві про народження (а.с. 14), в свідоцтві про одруження (а.с. 15), в свідоцтвах про смерть (а.с. 6-7).

За такими обставинами, суд вважає, що при складанні свідоцтва про право власності на домоволодіння, виданного на ім’я ОСОБА_3 та ОСОБА_2 була допущена помилка, а тому вимоги заявника знайшли свого повного підтвердження в ході судового розгляду справи та підлягають задоволенню.

Встановлення даного факту має юридичне значення для заявника та необхідно для прийняття спадщини.

На підставі ст. ст. 256-259 ЦПК України, ст.ст. 10,11, 60, 212-215 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

    Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

    Встановити факт, що свідоцтво про право власності на 16/100 часток домоволодіння, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, від 22 серпня 1963 року виданного Луганським міським відділом комунального господарства Виконавчого комітету Луганської міської Ради депутатів трудящих, виданного на ім’я «ОСОБА_3» та «ОСОБА_2» фактично належить ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.

     Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганській області через Жовтневий районний суд м. Луганська шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя:                                                                     О.А. Татарінова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація