Справа № 2- 1781
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року Дунаєвецький райсуд
Хмельницької області
в складі головуючої судді Кучерявої А.В.
при секретарі Бей І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дунаївці цивільну справу
за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. На підтвердження позовних вимог представник позивачки по дорученню пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабка позивачки – ОСОБА_3, яка проживала в смт. Дунаївці Дунаєвецького району Хмельницької області і після смерті якої залишилось спадкове майно – домоволодіння.
Позивачка і її рідний брат ОСОБА_2 є спадкоємцями за заповітом на майно померлої, але брат на частку в спадщині не претендує. В установлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини позивачка не звернулася з заявою в Дунаєвецьку держнотконтору по тій причині, що не могла займатися оформленням спадкових справ за станом здоров’я.
В даний час державний нотаріус з цих підстав відмовляє у видачі свідоцтва про право на спадщину, а тому і звернулася до суду. Справу просить слухати у її відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 в поданій заві позов визнав повністю, претензій до спадщини не має, справу просить слухати у його відсутності.
В зв’язку з неявкою у судове засідання сторін, в силу ст. 197 ч.2 ЦПК України, розгляд справи проводиться у відсутності сторін
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає до задоволення на підставі
ст.ст.1270, 1272 ЦК України .
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабка позивачки – ОСОБА_3, яка проживала в смт. Дунаївці Дунаєвецького району Хмельницької області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть. Після її смерті залишилось спадкове майно – домоволодіння і позивачка є спадкоємцем за заповітом на майно померлої, що підтверджується копією заповіту №83 посвідченого секретарем Дунаєвецької селищної ради Дунаєвецького району від 18.01.2000 року.
Позивачка пропустила строк, необхідний для прийняття спадщини за станом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу.
Відповідно до ст.ст. 1270,1272 ЦК України "для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини і якщо спадкоємець протягом цього строку не подав заяви про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її”.
За позовом спадкоємця суд може визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, якщо строк пропущено з поважної причини.
Оскільки, позивачка пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини, тому їй слід визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини і вимоги позову є обгрунтовані, які суд задовольняє.
Керуючись ст. ст.10,11,60, 213,214,215 ЦПК України, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити .
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, для подання заяви про прийняття спадщини протягом трьох місяців з дня набрання рішенням суду законої сили після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через
Дунаєвецький райсуд в десятиденний строк з дня його проголошення
Головуюча /підпис/
Вірно:
Суддя Дунаєвецького райсуду А.В.Кучерява