копія
Справа № 2-а-178
2010року
Ухвала
іменем України
08 грудня 2010 року
Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Гарник М.С., розглянувши розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для звернення до суду у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Чечельницькому районі Вінницької області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок, призначення і виплату основної та додаткової пенсії,-
в с т а н о в и л а:
15 листопада 2010 року до Чечельницького районного суду Вінницької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, в якому він просить: 1) поновити термін передбачений законом для звернення до суду з адміністративним позовом; 2) визнати протиправними дії відповідача ... 3) зобов'язати відповідача перерахувати, призначити та виплатити позивачу пенсію ... з 22 травня 2008 року.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи те, що позивач звернувся до суду з позовом 15 листопада 2010 року, знаходжу, що він пропустив 6-місячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів за період з 22.05.2008 року по 14.05.2010 року включно.
Перевіряючи поважність причин пропуску строку звернення до суду, враховую, що позивач в 2009-2010 роках щомісячно отримував пенсію у розмірі, що оспорює, а тому повинен був дізнатися про порушення своїх прав. Також позивачем не надано доказів про те що він постійно лікується.
Таким чином, знаходжу, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду в частині вимог за зазначені вище періоди.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений.
Згідно ч. 2 ст. 102 КАС України питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
Сторони належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду клопотання позивача у судове засідання не з'явилися, суд постановив розглянути дане клопотання без їхньої участі.
Оскільки відсутні підстави для задоволення клопотання про поновлення строку для звернення до суду, адміністративний позов повинен бути залишений без розгляду.
Керуючись ст. ст. 99, 100 ч. 1, 101 ч. 1, 102, 107 ч. 1 і ч. 2 КАС України, -
у х в а л и л а:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви про поновлення пропущеного строку для звернення до суду.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Чечельницькому районі Вінницької області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок, призначення і виплату основної та додаткової пенсії за період з 22.05.2008 р. по 14.05.2010 року включно - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя: підпис
Вірно: Суддя М.С.Гарник