Судове рішення #12663173

   

 Справа  № 2о-192-2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К РА Ї Н И

21 грудня  2010 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

                                    головуючого-судді – ТОКОВОЇ С.Є.

                                    при секретарі – ОВЧАРЕНКО І.С.

                                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Перша Черкаська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин,

В С Т А Н О В И В:

    Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, посилаючись на те, що він являється рідним сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. На даний час виникла необхідність отримання свідоцтва про право на спадщину і з цією метою заявник звернувся до нотаріальної контори, але йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину. Проте виявилося, що в свідоцтві про народження  прізвище батьків написано ОСОБА_2, а в інших документах ОСОБА_2 Різне написання прізвища ускладнює реалізацію його права на оформлення спадкових прав, в зв»язку з чим заявник змушений звертатися з даною заявою до суду.  

          Заявник в судовому засіданні заяву підтримав та просив її задоволити.

          Представник зацікавленої особи до судового засідання не з»явився, направив до суду лист про розгляд справи у його відсутність.

     Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини, що регулюються нормами цивільно-процесуального законодавства.

          Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла мати  заявника ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 01 червня 2010 року.

    Після смерті у заявника виникла необхідність по оформленню документів на спадкове майно, але зібравши всі необхідні документи, він звернувся до нотаріуса де повідомили, що у зв’язку з тим, що в документах його прізвище та прізвище його матері вказано по різному, можуть виникнути проблеми з переоформленням спадщини.  

    Відповідно до свідоцтва про народження заявника від 17 квітня 1957 року НОМЕР_3 прізвище мати зазначено як ОСОБА_2, прізвище батька вказано також ОСОБА_2.

    Згідно свідоцтва про одруження батьків від 22 квітня 1957 року НОМЕР_2 шлюб укладено між гр. ОСОБА_3 та гр. ОСОБА_2, і після реєстрації одруження обом присвоєні прізвища ОСОБА_2

    Як пояснив в судовому засіданні заявник, що помилка у написанні його прізвища виникла ще при видачі на його ім’я свідоцтва про народження від 17 квітня 1957 року, де зазначили прізвище як ОСОБА_2. Також те, що він проживав зі своєю матір’ю постійно без реєстрації до її смерті і вели спільне господарство за адресою АДРЕСА_1 Черкаського району.  

Факт того, що ОСОБА_1, дійсно, являється сином  ОСОБА_2 підтверджується наступним:

-   -     свідоцтва про народження від 17 квітня 1957 року НОМЕР_3, де прізвище заявника вказано як ОСОБА_2;

-   -     копією паспорту, виданого на ім»я ОСОБА_1;

-   -     а також довідкою, виданою виконавчим комітетом Хацьківської сільської ради Черкаського району Черкаської області від 09 листопада 2010 року № 1249, в якій зазначено, що ОСОБА_1 доглянув до смерті і поховав свою матір ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

              Підтвердження факту родинних відносин є необхідним для того, щоб заявник зміг оформити спадщину після смерті її матері.

     Керуючись  ст.ст. 10, 60, 212-215, 218, 256 ЦПК України, суд  –

В И Р І Ш И В:

          Заяву задоволити.

          Встановити факт родинних відносин, а саме, те, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є рідним сином ОСОБА_2, яка померла         ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

            Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом  10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

ГОЛОВУЮЧИЙ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація