№ 4-4410/10
П О С Т А Н О В А
17 грудня 2010 року Печерський районний суд м. Києва у складі: головуючого - судді Бусик О.Л.,
при секретарі - Борисенко А.В.
з участю прокурора - Панова В.Є.,
розглянувши скаргу ОСОБА_1 на незаконне утримання під вартою,
В С Т А Н О В И В:
Скаржник звернувся до Печерського районного суду м. Києва зі скаргою, в якій просить визнати незаконним утримання під вартою ОСОБА_2 в Київському слідчому ізоляторі починаючи з 2 березня 2010 року до 6 липня 2010 року. При цьому зазначає, що строк тримання під вартою ОСОБА_2 закінчився 24 лютого 2010 року, однак у зв’язку з поверненням 2 березня 2010 року Деснянським районним судом м. Києва кримінальної справи прокурору Деснянського району м. Києва в порядку, передбаченому ст. 232 КПК України, вважає, що ОСОБА_2 незаконно утримували під вартою саме з 2 березня 2010 року.
В судовому засіданні ОСОБА_2 та його захисник ОСОБА_1 підтримали вимоги скарги з викладених в ній підстав, просили суд скаргу задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні просив суд залишити скаргу без розгляду, оскільки кримінально-процесуальним законом не передбачено порядок розгляду зазначених скарг.
Суд, вивчивши матеріали скарги, приходить до висновку про необхідність залишення скарги без розгляду за наступних підстав.
Згідно положень кримінально – процесуального законодавства суд не здійснює розгляд скарг на незаконне утримання під вартою в порядку передбаченому КПК України.
Посилання ОСОБА_1 на норми ст. 55 Конституції України та на ту обставину, що оскільки нормами КПК України не передбачено порядок розгляду скарг на незаконне утримання під вартою, то необхідно застосовувати аналогію закону, не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки чинним законодавством передбачено інший порядок оскарження дій органів досудового слідства щодо незаконного утримання під вартою.
Враховуючи викладене, у суду відсутні правові підстави для розгляду скарги по суті, а відтак її необхідно залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 236 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 на незаконне утримання під вартою – залишити без розгляду.
На постанову може бути подана апеляція прокурором, особою, яка подала скаргу чи представником, протягом 15 діб з дня її винесення.
Суддя