Судове рішення #12659361

Справа №2-а-3666/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

16.12.2010 року                                                         Ленінський  районний суд м. Вінниці

в складі: головуючого  Овсюка Є.М.,

    при секретарі Олійник І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Вінниці про зобов’язання призначення та виплати щомісячної грошової суми, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Вінниці про зобов’язання призначення та виплати щомісячної грошової суми.  

Позов мотивований тим, що 14 червня 1988 року, працюючи в Управлінні малої механізації, що було підпорядковане ВО «Облагробуд» позивач отримав травму на виробництві. Акт про нещасний випадок на виробництві за формою Н-1 складений був, проте зберігся лише один екземпляр, який не має юридичної сили, оскільки не скріплений печаткою організації Управління малої механізації, на якому позивач працював. 4 січня 1998 року дане підприємство було ліквідоване без правонаступників. У вересні 2003 року позивач звернувся до Ленінського районною суду м. Вінниці з позовною заявою для встановлення факту нещасного випадку на виробництві, що стався з ОСОБА_1 14 червня 1988 року. 12 вересня 2003 року дане рішення було прийнято судом. З грудня 2003 року міськміжрайонною МСЕК м. Вінниці позивачу було встановлено 50 відсотків втрати працездатності у зв'язку з трудовим каліцтвом та встановлена третя група інвалідності. У зв'язку з тим, що у справі про страхові виплати відсутній акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1, то у відділення не має правових підстав для призначення страхових виплач. Проте, керуючись тим, що Ленінським районним судом м. Вінниці від 12.09.2003 року позивачу підтверджено факт нещасного випадку, тому позивач змушений звернутись до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав зазначених у ньому, просив суд позов задовлити.

Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав та у вирішенні даного спору поклався на розсуд суду .

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов  підлягає задоволенню з наступних підстав.

В ході розгляду справи було встановлено, що 14 червня 1988 року, працюючи в Управлінні малої механізації, що було підпорядковане ВО «Облагробуд» позивач отримав травму на виробництві. Акт про нещасний випадок на виробництві за формою Н-1 складений був, проте зберігся лише один екземпляр, який не має юридичної сили, оскільки не скріплений печаткою організації Управління малої механізації, на якому позивач працював. 4 січня 1998 року дане підприємство було ліквідоване без правонаступників.

Згідно рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 12.09.2003 року було встановлено факт нещасного випадку, який стався з ОСОБА_1 на виробництві 14.06.1988 року при виконанні робіт в Управлінні малої механізації, яке ліквідоване 04.01.1998 року.

Згідно ст. 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинити втрачу працездатності» № 1105-IV від 23.09.1999 р. у разі настання страхового випадку Фонд соціальною страхування від нещасних випадків зобов'язаний у встановленому законом порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, виплачувати йому або особам, які перебували на його утриманні:     допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності; одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого; щомісяця   грошову   суму   в   разі   часткової   чи   повної  втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;     пенсію по інвалідності внаслідок    нещасного    випадку    на виробництві або професійного захворювання; пенсію у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок
нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; допомогу дитині відповідно до статті 9 цього Закону.

Згідно ст. 34 Закону України«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинити втрачу працездатності» № 1105-IV від 23.09.1999 р. сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я.

На підставі наведеного, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, доведенні, а тому підлягають задоволенню, оскільки на переконання суду  обставини, які наведені в постанові по справі про адміністративне правопорушення не підтверджені жодними доказами, що в свою чергу вказує на те, що позивач був притягнутий оспорюванню постановою до відповідальності за порушення, яке фактично не скоював.

На підставі викладеного та керуючись ст. 11, 69, 71, 86, 158 - 163 КАС України, суд,-  

ПОСТАНОВИВ:

            Позов задовольнити.

Зобов’язати відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Вінниці призначити та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну грошову суму відповідно до часткової втрати працездатності в сумі 457,16 гривень станом на 01.09.2010 року з наступним перерахунком згідно чинного законодавства.

Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги.      

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація