ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"06" листопада 2007 р. Справа № 51/350-07
вх. № 10458/6-51
Суддя господарського суду Шарко Л.В.
при секретарі судового засідання Шадура А.Ю.
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_1
першого відповідача - ОСОБА_3, доручення № 3111 від 11.09.2007 року;
другого відповідача - не з"явився
третьої особи - Струкова Л.В., доручення № 1167/10 від 06.08.2007 року розглянувши справу за позовом ОСОБА_2, м. Харків
до 1) ОСОБА_4, м. Харків;
2) товариства з обмеженою відповідальністю "Шейте сами", м. Харків;
3-я особа , яка не заявляє самостійних вимг на предмет спору на стороні відповідача - Департамент державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради;
про визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою, в якій просить суд визнати за ним право власності на 40% статутного фонду ТОВ "Шейте сами". Крім того, просить суд зобов"язати загальні збори учасників ТОВ "Шейте сами" затвердити зміни до статуту ТОВ "Шейте сами", якими передбачається, що позивачу належить 60% статутного фонду ТОВ "Шейте сами", ОСОБА_4 належить 40% статутного фонду ТОВ "Шейте сами". Також просить зобов"язати третього відповідача здійснити реєстраційну дію: "Державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи", а саме: здійснити державну реєстрацію нової редакції статуту ТОВ "Шейте сами", яким передбачається, що ОСОБА_2 належить 60% статутного фонду ТОВ "Шейте сами", ОСОБА_4 належить 40% статутного фонду ТОВ "Шейте сами". Судові витрати просить покласти на відповідача.
06 листопада 2007 року позивач надав до канцелярії господарського суду заяву про збільшення розміру позовних вимог, в якій просить суд виділити частку ОСОБА_4 в статутному фонді ТОВ "Шейте сами" в розмірі 40%; визнати за ОСОБА_2 право власності на 40% статутного фонду ТОВ "Шейте сами"; зобов"язати загальні збори учасників ТОВ "Шейте сами" затвердити зміни до статуту ТОВ "Шейте сами", якеими передбачається, що ОСОБА_2 належить 60% статутного фонду ТОВ "Шейте сами", ОСОБА_4 належить 40% статутного фонду ТОВ "Шейте сами". Судові витрати просить покласти на відповідача.
Враховуючи те, що відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України, позивач, до винесення судом рішення по справі, має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог, суд приймає надану заяву до провадження, вважає за можливе її задовольнити, як таку, що не суперечить вимогам діючого законодавства та продовжує розгляд справи з її урахуванням.
Представник позивача у судовому засіданні просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник першого відповідача в судовому засіданні проти позову заперечує, просить суд відмовити взадоволенні позову. Зокрема посилається на те, що даний спір регулюється нормами сімейного законодавства.
Представник другого відповідача в судове засідання не з"явився, відзив на позовну заяву та витребуваних судом документів не надав. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник третьої особи в судовому засіданні вважає позов небогрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до частини 4 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Відповідно до частини 3 рекомендацій Вищого господарського суду України від 27.06.2007 N 04-5/120 „Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам”, господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: а) участь у спорі суб'єкта господарювання; б) наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, регульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; в) відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
Обгрунтування позовних вимог позивачем будуються на приписах Сімейного кодексу України, а саме він просить визнати право власності на частину у статутному фонді ТОВ "Шейте сами" на підставі того, що позивач по справі находиться у шлюбі з першим відповідачем та має право на частину статутного фонду ТОВ "Шейте сами", як дружина. Тобто даний спір виникає з сімейних правовідносин.
Відповідно до статті 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, справи, інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Приписами статті 107 ЦПК України встановлено, що усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.
Таким чином, відповідно до частини 1 статті 80 ГПК України, суд припиняє провадження у справі, так як спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
На підставі викладеного та керуючись ч.4 ст.12, 33, ч.1 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1.Провадження у справі припинити .
2. Роз"яснити позивачу, що він має право звернутися у встановленому законом порядку до місцевого суду загальної юрисдикції з відповідним позовом.
Суддя Шарко Л.В.