Справа №2а-5442/10
УХВАЛА
13 грудня 2010 року м. Овруч
Овруцький районний суду Житомирської області в складі:
головуючого судді - Гришковець А.Л.,
із секретарем - Каленською Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації про стягнення компенсації втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду та просить поновити йому строк звернення до суду, визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації нарахувати та виплатити йому 38177 грн. 96 коп. компенсації за втрату частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів виплати доплати до заробітної плати, передбаченої ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 22.06.1999 року по 31.12.2005 року, з 01.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 01.06.2008 року по 30.06.2008 року в сумі 38177,96 грн., мотивуючи тим, що строки звернення до суду пропущено з поважних причин, а саме в зв’язку з тим, що з 25.03.2010 року по 9 вересня 2010 року віна мав право звернутися до суду за правилами ЦПК України, де строк позовної давності становить три роки і тільки з січня місяця 2011 року позови мали розглядатися за правилами КАС України. Однак, рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року визнано неконституційною норму, згідно якої справи розглядалися за правилами ЦПК України. Він мав намір звернутися в суд у жовтні місяці, що і зробив, а тому є підстави для поновлення йому строку. Оскільки, доплата передбачена ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є складовою структури заробітної плати, то відповідно вона підлягає компенсації в зв’язку з порушенням термінів виплати.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.
Частиною 3 ст.99 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позивач звернувся до суду 05.10.2010 року , тобто за межами строку звернення до суду. Суд вважає зазначену позивачем причину пропуску строку неповажною, оскільки позивач мав фізичну можливість звернутися до суду у встановлений законодавством строк, починаючи з 25.03.2010 рок у, не чекаючи жовтня місяця та змін в законодавстві, та, не вбачаючи підстав для поновлення строку приходить до висновку про залишення без розгляду позову позивача в зв’язку з пропуском строку звернення до суду.
.
Керуючись ст.ст.99, 100 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації про стягнення компенсації втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати залишити без розгляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга через Овруцький районний суд в Київський апеляційний адміністративний суд протягом 5 днів з дня її проголошення.
Якщо ухвалу постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: