Справа 2-9224/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2010 року Центральний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді Благодатної О.Ю.,
При секретарі Вишнякової К.С.,
Розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення грошової компенсації,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення грошової компенсації, мотивуючи свої вимоги наступним.
Батько позивачів – ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, після його смерті позивачі прийняли спадщину після його смерті, яке складається із гаражу НОМЕР_1 в гаражне будівельному кооперативі 3 14 м. Сімферополя ,( м. Сімферополь вул.. Аральська 73). Крим того спадкоємцем після смерті ОСОБА_5 є його дружина – ОСОБА_3
ОСОБА_5 позивачів гроші у своєї сестри , на які придбав паю в гаражне будівельному кооперативі № 14.
Відповідач перешкоджає позивачам у користуванні гаражам. Користується ним, не сплачує грошову компенсацію.
Крім того до складу спадщини входить ділянка № 90 площею 550 кв.м. с садовим домиком , розташованому в АДРЕСА_1 , т.я. він був придбаний в період шлюбу с відповідачем.
У зв’язку з вищевикладеним позивачі просять стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію у розмірі 7000 грн – вартість 1/3 долі гаражу НОМЕР_1 в гаражне будівельному кооперативі 3 14 м. сімферополя , розташованого за адресою: м. Сімферополь вул.. Аральська 73. Стягнути з відповідача на користь ОСОБА_2 грошову компенсацію у розмірі 7000 грн – вартість її долі гаражу НОМЕР_1 в гаражне будівельному кооперативі № 14 , розташованому за адресою: м. Сімферополь вул.. Аральська 73. Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію у розмірі 7000 грн, вартість його долі за ділянку АДРЕСА_1. Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 7000 грн, вартість її долі за ділянку АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_6 позовні вимоги підтримав повному обсязі та просив задовольнити на підставах, викладених вище.
Представник позивача – ОСОБА_2 – ОСОБА_7 позовні вимоги підтримав повністю , та просив задовольнити на підставах, викладених вище.
Відповідач та її представник ОСОБА_8 позовні вимоги не визнала у повному обсязі , то просили відмовити, т.я. вимоги позивачів на засновані на діючому законодавстві.
Суд, заслухав думку сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Судовим розглядом встановлено, що батьком ОСОБА_2 та ОСОБА_1 є ОСОБА_5.
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися 26 травня 2008 року до першої Сімферопольської державної нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини після смерті їх батька- ОСОБА_5.
Ст. 1220 ЦК України передбачено, що часом відкриття спадщини є день смерті особи, або день з якого вона оголошується померлою.
Сторонами визнаний факт смерті ОСОБА_5
Ст. 1223 ЦК України передбачено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у ст..ст. 1261-1265 ЦК України.
Відповідно до ст.. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживала постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Ст. 1270 ЦК України встановлено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку.
Відповідно до ст. 368 ЦК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установлену цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальної конторі свідоцтва про право на спадщину, вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.
Також, відповідно до ст. ст. 11, 27, 60 ЦПК України, суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, особа яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, зобов`язана надати усі наявні у неї докази та довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких виникає спір.
Позивачами суду не надано доказів того, що нотаріальною контрою було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.
Також відповідно до ст.. 364 ЦК України, співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно з законом або є неможливим, співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.
Позивачами також не надано суду доказів того, що вони е співвласниками с відповідачем спірного майна, у зв’язку з чим суд вважає, що позовні вимоги е повністю необґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі ст.. ст..1220-1269 ЦК України, ст..ст. 364, 368 ЦК України, ст.. 60 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 154, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позовні ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення грошової компенсації, залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АРК через Центральний районний суд м. Сімферополя шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: