Справа №22ц-8410/10 Суддя першої інстанції Черенкова Н.П.
Суддя-доповідач апеляційного суду Козаченко В.І.
У Х В А Л А
16 грудня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого Козаченка В.І.,
суддів: Довжук Т.С., Мурлигіної О.Я.,
при секретарі судового засідання Кулик О.В.,
з участю представника позивача Кіліянчука С.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства ,,Банк ,,Демарк" (далі - Банк ,,Демарк") на ухвалу Центрального районного суду м. Миколаєва від 7 червня 2010 р., постановлену в справі за позовом Банку ,,Демарк" до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И Л А :
1 березня 2010 р. Банк ,,Демарк" подав у суд позов до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором, укладеному між сторонами 17 квітня 2008 р.
Ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва від 7 червня 2010 р. указаний позов залишено без розгляду на підставі п. 3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України.
В апеляційній скарзі представник позивача, посилаючись на порушення місцевим судом норм процесуального права, просив зазначену ухвалу скасувати, а справу передати на новий розгляд.
Заслухавши доповідь судді та дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.
Постановляючи оскаржену ухвалу, місцевий суд виходив з того, що належним чином повідомлений представник позивача повторно не з'явився в судове засідання і не повідомив про причину неявки.
Між тим, з таким висновком місцевого суду погодитись не можна оскільки він не відповідає обставинам справи та вимогам процесуального права.
Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 207 цього Кодексу, суд постановляє хвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач, повторно не з'явився в судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 3 березня 2010 р. провадження по справі було відкрито і вона була призначена до судового розгляду на 24 квітня 2010 р.
В наступному розгляд справи відкладався на 18 травня та 7 червня 2010 р. і вже у цей день позов залишено без розгляду через неявку представника позивача, хоча в матеріалах справи відсутні відомості, що судові повістки були йому вручені в порядку, передбаченому ст. 74 ЦПК України.
Цією нормою процесуального права (в редакції закону до 7 липня 2010 р.) визначено порядок судових викликів. Зокрема, судова повістка про виклик у суд осіб, які беруть участь у справі, надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі. Стороні чи її представникові за їх згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам цивільного процесу. Судова повістка може бути вручена безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду справи про час і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку.
Разом з тим, у разі неявки в судове засідання однієї зі сторін або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, про яких нема відомостей, що їм вручені судові повістки, місцевий суд зобов’язаний, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 169 ЦПК України, відкласти розгляд справи в межах строків, встановлених статтею 157 ЦПК України.
За змістом п. 4 ч. 1 ст. 311 ЦПК України (із змінами, внесеними Законом від 7 липня 2010 р., який набрав чинності з 30 липня 2010 р.) ухвала суду підлягає безумовному скасуванню з направленням справи для продовження розгляд, якщо вона розглянута з порушенням норм процесуального права та перешкоджає подальшому провадженню у справі. В зв’язку з чим, оскаржена ухвала підлягає скасуванню, а справа - поверненню до місцевого суду для продовження розгляду.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 311 - 315 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Банку ,,Демарк" задовольнити частково.
Ухвалу Центрального районного суду м. Миколаєва від 7 червня 2010 р. скасувати, а справу повернути до того ж суду для продовження її розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Головуючий:
Судді: