Судове рішення #12653613

           

  Справа №2-843\2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

17 грудня 2010 року   Снігурівський районний суд Миколаївської області

у складі      :    головуючого    -                   судді Кішковської З.А.,

                         при секретарі  -                              Забаровській С.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Снігурівка  цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

    В С Т А Н О В И В  :    

           29 листопада 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який стягнуто на підставі рішення Снігурівського районного суду Миколаївської області від 22 лютого 2005 року у розмірі 1\3 частини заробітку, посилаючись на зміну його матеріального положення у зв’язку перебуванням на його утриманні співмешканки та її малолітнього сина.

    У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив постановити рішення про зменшення розміру стягнення аліментів до 1\6 частини його заробітку. При цьому пояснив, що у 2009 році створив нову фактичну сім’ю, в якій утримує сина співмешканки, що у зв’язку з зобов’язанням сплати аліментів на утримання доньки на користь відповідачки ставить його у скрутне матеріальне положення. При цьому зазначив, що несе додаткові витрати на придбання спільній дитині подарунків до світ та на пригощання при зустрічах. Позивач просив врахувати, що відповідачка не має інших утриманців, вона працевлаштована і отримує достатньо високу заробітну плату.

    Відповідачка позовні вимоги не визнала.  

    Заслухавши учасників процесу та дослідивши представлені докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

- рішенням Снігурівського районного суду Миколаївської області від 22 лютого 2005 року позивача зобов’язано до сплати аліментів на користь відповідачки по справі на утримання  доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1\3 частини всіх видів заробітку, починаючи з 20 січня 2005 року і до повноліття дитини. Рішення суду набрало чинності 23 березня 2005 року і звернуто до виконання за місцем роботи платника аліментів у колійній машинній станції №127 Одеської залізниці.

    Як вбачається з довідки з місця роботи ОСОБА_1 (вих.№156 від 15.11.2010 року) середньомісячний розмір платежів за виконавчим листом за період з травня по жовтень (включно) 2010 року складає – 667грн.14коп., при заробітній платі після проведення всіх відрахувань – 1542грн.38коп. Про таке ствердив і сам позивач. При цьому середньомісячна заробітна плата відповідачки (дохід) становить 1643грн.92коп. Виходячи з того, що ОСОБА_2 також несе витрати на утримання проживаючої з нею доньки, то рівень її матеріального забезпечення значно менше рівня доходу позивача.

    Позивач надав суду акт від депутата Снігурівської міської ради, складений з його слів, на підтвердження проживання у іншій сім’ї за утримання малолітнього сина співмешканки, ІНФОРМАЦІЯ_2. Однак, у ході судового розгляду справи ним же зазначено, що дружина ОСОБА_3 працевлаштована і має дохід, питання стягнення утримання для сина від його батька вона не вирішує за власного небажання.

           Інших доказів на доведення зміни  у позивача матеріального або сімейного стану суду не представлено. Твердження позивача про нестачу коштів на додаткові, крім аліментних платежів, витрати на дитину, які він бажає нести і надалі є безґрунтовними та не можуть бути прийняті судом на доведення позовних вимог, постільки не доведено їх розмір та системність на майбутній період.

Відповідно до ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено за позовом платника у разі зміни його матеріального та сімейного стану.

На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги такими, що не знайшли свого підтвердження і не підлягають задоволенню.

Спір вирішено на підставі ст.192, ч.2ст.182 СК України.

          Керуючись ст.ст.10,11,208,209,213-215,218  ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

        Позовні вимоги  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини залишити без задоволення.

        Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається  у десятиденний строк з дня його проголошення.

        СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація