Справа № 2-7721/2010
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2010 року Заводський районний суд м. Миколаєва
в складі головуючого судді Андрощука В.В., при секретарі Забродській Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
В С Т А Н О В И В :
15.09.2010 року ОСОБА_1. звернувся до суду із позовом до Управління ДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340грн., мотивуючи тим, що працівниками ДАІ було безпідставно, складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, чим були порушені його права.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав , просив їх задовольнити.
Представник Управління ДАІ УМВС України в Миколаївській області у судове засідання не з*явився, причину неявки не повідомив, про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином. У відповідності до ст.128 ч.4 КАС України, справу було розглянуто за його відсутності.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 10.09.2010 року, позивач ОСОБА_1., 10.09.2010 року керував транспортним засобом «Фольцваген» н/з НОМЕР_1 в м.Миколаєві по вул. Чигрина, здійснив зупинку та стоянку на зупинці громадського транспорту , чим порушив вимоги п.15.9 е ПДР України.
Постановою по справі про адміністративне правопорушення ВЕ №263641 від 10.09.2010 року за скоєння вищезазначеного порушення, передбаченого ст.122 ч.1 КУпАП, ОСОБА_1. було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративний штраф у розмірі 340,00грн.
Відповідно до ст.288 ч.1 п.3 КУпАП постанова органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в районний суд у порядку, визначеному КАС України.
Згідно ст.69КАСУ України, доказами у адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Згідно ст.71КАСУ, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків коли є підстави для звільнення від доказування.
Згідно п.2.3(б,д) ПДР для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: - бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі; - не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху.
За таких обставин дії водія відповідали Правилам дорожнього руху і були прямо передбачені цими правилами, доказів, що ОСОБА_1 не виконав вимоги п.15.9 е ПДР України, немає.
Таким чином, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а постанова по справі про адміністративне правопорушення ВЕ №263641 від 10.09.2010 року про притягнення його до адміністративної відповідальності і накладення на нього адміністративного стягнення - скасуванню, оскільки суду не було надано доказів, які б підтвердили факт порушення останнім правил дорожнього руху України і як наслідок скоєння ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення ВЕ №263641 від 10.09.2010 року відносно ОСОБА_1 про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340,00 грн. – скасувати.
Постанова набуває законної сили через 10 днів після її проголошення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області в порядку визначеному ст. 186 КАС України.
СУДДЯ: В.В.Андрощук