Судове рішення #12651266

ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 2-а-2669/2010 рік


П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

І  М  Е  Н  Е  М      У  К  Р  А  Ї  Н  И

14 грудня 2010 року                                                                       м. Ладижин

Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Сушко О.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії,  -  

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

 Позивач звернувся до суду з цим позовом, і просив визнати неправомірними дії відповідача щодо нарахування та виплати додаткової пенсії та підвищення (доплати) до пенсії не у відповідності з вимогами ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити додаткову пенсію у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком для осіб, які втратили працездатність та підвищення (доплату) до пенсії для непрацюючих пенсіонерів, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю, в розмірі однієї мінімальної заробітної плати у відповідності до чинного законодавства.

Відповідач подав до суду письмові заперечення, у яких позов не визнав та просив відмовити у його задоволенні, оскільки додаткова пенсія та підвищення (доплата) до пенсії для непрацюючих пенсіонерів, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю позивачці були призначені, нараховані та виплачені виходячи з норм чинного законодавства.

Відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України справа розглядалася в порядку скороченого провадження одноособово суддею без проведення судового засідання та виклику сторін.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини та давши їм належну юридичну оцінку, вважаю, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

   Ч. 2 ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачає, що пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті, а згідно ч.1 даної статті громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах: - у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати; - у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати; - у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

            Згідно ст. 49 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії  особам,  віднесеним  до  категорій  1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б)  додаткової  пенсії  за  шкоду,  заподіяну  здоров'ю,  яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

            Відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до постраждалих четвертої категорії призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком.

Дія ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині розмірів підвищення (доплати) до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, були зупинені на 2007 рік Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік».

В подальшому рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року таке зупинення дії ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було визнано неконституційним.  

          Також р ішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 зміни,  внесені Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року  до ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» були визнані неконституційними і втратили чинність.   У зв’язку з цим продовжила діяти попередня редакція ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За таких обставин позивач має право на призначення щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком та на підвищення (доплату) до пенсії для непрацюючих пенсіонерів, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

           Ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

          Згідно ст. 2 Закону України «Про прожитковий мінімум», прожитковий мінімум застосовується, зокрема, для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім’ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат, виходячи з вимог Конституції України та законів України.

Таким чином, з урахуванням викладеного вище, відмова відповідача у здійсненні перерахунку позивачеві додаткової пенсії та підвищення (доплати) до пенсії, є протиправною і такою, що суперечить Конституції та законам України.

            Відповідно до ст. 99-100 КАС України строк для звернення до адміністративного суду встановлений у шість місяців, а тому перерахунок пенсії позивачу необхідно здійснити у межах даного строку починаючи з 30.05.2010 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 183-2  та ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.  

              На підставі ст. ст. 39, 49, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  ст. 28  Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007,   рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року  № 10-рп/2008,   керуючись ч. 4 ст. 9, ст. ст. 94, 99-100, 158-163, 1832, 256 КАС України, суд, –

П  О  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області щодо відмови здійснити ОСОБА_1 перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та підвищення до пенсії за проживання на території підвищеного радіоактивного забруднення.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України м. Ладижин Вінницької області здійснити з 30.05.2010 року перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, ОСОБА_1 у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою пенсією.  

 Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України м. Ладижин Вінницької області здійснити з 30.05.2010 року перерахунок підвищення (доплати) до пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за проживання на території підвищеного радіоактивного забруднення, встановивши її на рівні мінімальної заробітної плати та виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою пенсією.  

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржено протягом 10 днів після отримання її копії до Київського апеляційного адміністративного суду через Ладижинський міський суд.

         

    Суддя: (підпис)

З оригіналом вірно:

Суддя Ладижинського міського суду                                                  Сушко О.О.            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація