Судове рішення #12651009

Справа №  2а – 862/10

У Х В А Л А

23 грудня 2010 року                                                                       м. Вінниця

Суддя Староміського районного суду м. Вінниці  Нечипорук Л.Ф., розглянувши у матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці про перерахунок пенсії дитині війни,

в с т а н о в и в:

   

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці про перерахунок та виплату несплаченої державної соціальної допомоги як дитині війни (30% надбавки до пенсії) за період, починаючи з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року.

Як вбачається з матеріалів позову, позивач в порядку досудового врегулювання спору звернувся до управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці з проханням провести перерахунок призначеної йому пенсії з підвищенням на 30% від мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату. За результатами розгляду заяви ОСОБА_1, управлінням Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці останньому була надана відповідь у вигляді листа –довідки №957/06-40/02-1 від 04.08.2010 року про розмір виплаченої йому надбавки до пенсії та підстави її нарахування саме в такому розмірі. ОСОБА_1, будучи не згодним з рішенням суб’єкта владних повноважень, звернувся 22.12.2010 року до суду з даним позовом.

 Відповідно до частин 1, 2  статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини 4 статті 99 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб’єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

    Відповідно до матеріалів позову про порушення свого права позивач дізнався  із листа управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці №443/06-40/02-42 від 01.04.2010 року, отриманого ним за результатами розгляду його звернення в порядку досудового вирішення спору,  у зв’язку з чим, суд дійшов висновку, що на момент подання позову позивачем було пропущено строк звернення до суду, встановлений ч.4 ст. 99 КАС України.

Відповідно до частини 2 статті 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Тобто, суд при вирішені даної справи застосовує процесуальний закон який діє на момент, розгляду справи та, відповідно, прийняття рішення.

Так, з 30.07.2010 р. набрав чинності Закон, яким внесено зміни й до Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно положень статті 100 КАС України (в редакції чинній на момент розгляду даної справи), на відміну від попередньої редакції, передбачені інші наслідки, а саме, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

За сукупністю наведених обставин, дослідивши матеріали справи, враховуючи, що адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом, а заяву про його поновлення не подано, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід  залишити  без розгляду.

    На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 99, 100, 155, 165 КАС України, -

у х в а л и в   :

       

Залишити адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці про перерахунок пенсії дитині війни – без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом  п’яти днів з дня отримання її копії.

Суддя:    

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація