ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 2-а-1865/2010 рік
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2010 року м. Ладижин
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Сушко О.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з цим позовом, і просив визнати неправомірними дії відповідача щодо застосування при здійсненні перерахунку призначеної йому пенсії показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік та зобов’язати відповідача здійснити з березня 2010 року відповідний перерахунок та виплату пенсії із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії за попередній, 2009 рік.
Відповідач у визначений строк не надав суду своїх заперечень або заяви про визнання позову.
Відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України справа розглядалася в порядку скороченого провадження одноособово суддею без проведення судового засідання та виклику сторін.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини та давши їм належну юридичну оцінку, вважаю, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою у якій застосовується показник Зс - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Підпункт 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» визначає, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону ( 1058-15 ) продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону ( 1058-15 ), із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону ( 1058-15 ) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону ( 1058-15 ).
Таким чином, позивачеві при здійсненні перерахунку призначеної пенсії – визначення розміру середньої заробітної плати (доходу) – необхідно застосовувати її показник в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком призначеної пенсії, тобто за 2009 рік.
З урахуванням викладеного вище, відмова відповідача у здійсненні перерахунку позивачеві перерахунку пенсії згідно Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», з урахуванням середнього заробітку по Україні для призначення і перерахунку пенсії, що передує року звернення за перерахунком пенсії, є протиправною і такою, що суперечить Конституції та законам України.
Відповідно до ст. 99-100 КАС України строк для звернення до адміністративного суду встановлений у шість місяців, а тому позовні вимоги підлягають розгляду та задоволенню лише за період з 15.05.2010 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 183-2 та ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.
На підставі ст. ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, п.п. 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 та від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, керуючись ч. 4 ст. 9, ст. ст. 94, 99-100, 158-163, 1832, 256 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області щодо застосування при здійсненні перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_1 показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії, з 15.05.2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за попередній – 2009 рік та виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою пенсією.
У задоволенні решти частини позову – відмовити.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржено протягом 10 днів після отримання її копії до Київського апеляційного адміністративного суду через Ладижинський міський суд.
Суддя: (підпис)
З оригіналом вірно:
Суддя Ладижинського міського суду Сушко О.О.